Pásavec, zajac a syrový sendvič - Jeremy Strong, Rebecca Bagley (ilustrátor), Slovart, 2023

9,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Pásavec, zajac a syrový sendvič

Známy britský autor detskej literatúry Jeremy Strong má na konte už vyše 100 kníh a získal mnoho literárnych ocenení. Postavy prvej časti jeho série sú síce zvieratá, ale majú... Čítať viac

1. diel série
Nerozluční priatelia
Vydavateľstvo
Slovart, 2023
160 strán
2-3 hodiny čítania

Známy britský autor detskej literatúry Jeremy Strong má na konte už vyše 100 kníh a získal mnoho literárnych ocenení. Postavy prvej časti jeho série sú síce zvieratá, ale majú ľudské vlastnosti a správajú sa ako ľudia. Pásavec a Zajac, ktorí žijú... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

9,95 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 28 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Pásovec, Zajíc a řada nečekaných návštěv - Jeremy Strong, Rebecca Bagley (ilustrátor), Brio, 2023
Brožovaná väzba
Čeština, 2023
Do 7 – 10 dní
-18 %

13,54 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Dievča v Auschwitzi - Eti Elboim, Sara Leibovits, Tatran, 2024

Viac o knihe

Známy britský autor detskej literatúry Jeremy Strong má na konte už vyše 100 kníh a získal mnoho literárnych ocenení. Postavy prvej časti jeho série sú síce zvieratá, ale majú ľudské vlastnosti a správajú sa ako ľudia. Pásavec a Zajac, ktorí žijú v domčeku na okraji Veľkého lesa a sú pravým opakom jeden druhého. Pásavec je zavalitý hundroš, má rád tučné syry, chodí v starom vyťahanom svetri, na ktorom si zakaždým zapne gombíky. Zajac je štíhly fičúr a športovec so šálom okolo krku, rád chrúma mrkvu a hrá na tube. V lese býva aj veľa iných zvierat - žirafa, jaguár, vombat, pakobylka, slon či korytnačka. Vtipné príbehy z ich každodenného života dokazujú, že hoci sme každý iný, spolu je nám aj tak najlepšie.
Čítať viac
Originálny názov
Armadillo and Hare
Počet strán
160
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
210 g
ISBN
9788055656427
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1793545
Ilustrácie
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
1. diel série
Nerozluční priatelia
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
pre deti
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

3

Milujem čítanie kníh, ktorých dej ma unáša do knižného sveta. Nájdete ma aj ako knihomolky_spod_tatier na ig.

Jana Imrichova
Overený zákazník
20.1.2023
Dvaja neobvyklí spolubývajúci
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Jeremy Strong, autor vyše 100 detských kníh prichádza so svojou knižnou novinkou Pásavec, zajac a syrový sendvič, ktorá vychádza vo vydavateľstve Slovart. Strong, nositeľ mnohých literárnych ocenení, je už akousi pred-zárukou kvalitnej knihy, a práve táto toto pravidlo len potvrdzuje.

„Tak poď,“ povedal Zajacovi. „Prečkáme búrku spolu. Potom to nebude až také strašné.“
Pásavec uvaril rumančekový čaj. Vzal ho nahor a obaja vliezli do Pásavcovej širokej postele. Pásavec bol dosť ťažký. Matrac na jeho strane sa prehol skoro až na dlážku, takže Zajaca na jeho strane vytlačil nahor.

Kniha Pásavec, zajac a syrový sendvič zachytáva príbeh dvoch zvierat: pásavca a zajaca, ktorí spolu žijú v domčeku na okraji Veľkého lesa. Ich spolužitie, ktoré nám jednotlivé kapitoly predstavujú, je plné zaujímavých okamihov a momentov. Aj napriek tomu, že sú si odlišní, spolu im je najlepšie.
V knihe si autor zvolil zvieracích hrdinov, ktorí sú pre detských čitateľov všeobene tými najobľúbenejšími. Zvierací hrdinovia však konajú v knihe ako ľudia, nesú ich vlastnosti, typické nálady, spôsoby komunikácie, a to robí knihu zaujímavou. Dokonca by vďaka tomu kniha mohla zaujať aj dospelých, ktorý by za pozadím konania postáv a ich dialógov chápali aj ďalšie, pre dieťa skryté skutočnosti. V jednotlivých častiach knihy sa detský čitateľ stretáva aj s ďalšími zvieratami, ktoré v lese žijú, a to so žirafou, jaguárom, korytnačkou, ale aj menej známimi, ako sú pakobylka a vombat. O každom zvieratku sa deti počas čítania dozvedia zopár informácií, vďaka deju knihy a prepojeniu s ich hlavnými hrdinami, cez krátke epizódy.
Hlavnými protagonistami knihy sú Zajac a Pásavec. Pásavec je zviera pre deti pravdepodobne menej známe, čo bolo autorom dobre zvolené, lebo sa v knihe dozvedia niektoré fakty o jeho živote a čítanie ich môže tiež nabádať, aby si o zvieratku zistili, možno aj s pomocou rodičov, viac informácií, vyhľadali si, ako vyzerá a pod.
Títo dvaja protagonisti už od prvej strany knihy predstavujú úplné protipóly. Cez túto okolnosť sa deti učia, že každý z nás je iný, že ľudia sú rozdielni, a že je prirodzené, že kvôli tomu občas vzniknú malé nedorozumenia, ale tie sa dajú v pokoji, občas aj s humorom, zvládnuť. Tieto dve postavy predsa aj napriek svojim odlišnostiam dokážu spolu žiť, existovať, a je im spolu aj tak dobre.
Kniha ponúka pohodové čítanie. Jej dej je jednoduchý, uvoľnený, skladá sa len z rôznych denných okamihov spoločného života zajaca a pásavca. V knihe je veľa dialógov, ktoré sú stručné, plné otázok a odpovedí.
. Kniha je na mnohých miestach poučná, poskytuje čitateľom viaceré odoborné, no jednoducho podané a do príbehu zakomponované informácie zo zvieracej ríše o živote zvierat, ktoré v knihe vystupujú. Každá stať knihy obsahuje aj nejaké ponaučenie do života, isté posolstvo, radu na vhodné správanie, morálny odkaz. Deti sa tu napríklad dozvedia o zdravej strave, o tom, že cvičiť je dôležité, ako sa vypočíta vzdialenosť búrky, ale aj to, že usilovnosťou sa dosiahne veľa, alebo ako iným urobiť radosť. Na strane druhej, je kniha aj zábavná, odľahčená na mnohých miestach nenásilným jemným humorom, ktorý pôsobí osviežujúco.
Okrem samotného deja kniha ponúka aj zaujímavé prídavky, ktoré pôsobia veľmi osviežujúco a pre detského čitateľa nepochybne lákavo: ilustrácie ilustrátorky Rebeccy Bagley, originálny recept na syrový sendvič, Chceš vedieť...? a pokračuje odpoveďou Nájdeš to na str., čo predstavuje bádateľskú úlohu pre deti, ako aj motiváciu na prečítanie knihy.
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„To, čo je viac ako láska, je totiž mlčanie plné porozumenia.“

Ako chutí moc - Ladislav Mňačko, 2016
Ako chutí moc
Ladislav Mňačko