Fantazmagorický kamarát - Alexandra Salmela, Martina Matlovičová (ilustrátor), Artforum, 2021

13,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Fantazmagorický kamarát

Prekonať strach, to je naozajstná výzva. Prejsť cez strašidelný park, kde sa pohybuje hrôzostrašný Drsniak, to sa snáď bez priateľov ani nedá zvládnuť. Najmä v okolí fontány je... Čítať viac

Vydavateľstvo
Artforum, 2021
Počet strán
112

Prekonať strach, to je naozajstná výzva. Prejsť cez strašidelný park, kde sa pohybuje hrôzostrašný Drsniak, to sa snáď bez priateľov ani nedá zvládnuť. Najmä v okolí fontány je to nebezpečné... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 34 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Knihy rozdelené na kapitoly, ktoré môžete čítať deťom nahlas

Zobraziť viac kolekcií

Z kolekcie: Knižkotipy - Tajomstvo čítania

Zobraziť menej kolekcií

Naši škriatkovia odporúčajú

Temné sekundy - Karin Fossum, mamaš, 2024

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Prekonať strach, to je naozajstná výzva. Prejsť cez strašidelný park, kde sa pohybuje hrôzostrašný Drsniak, to sa snáď bez priateľov ani nedá zvládnuť. Najmä v okolí fontány je to nebezpečné. Dieťa Papu-Pau – tvár skrytú za prilbou sily, telo v zbroji obtočené dlhočizným plášťom neviditeľnosti – našťastie nie je na to dobrodružstvo samo. Na pleci mu sedí verný hromovták a ešte sa odkiaľsi zjaví aj Gepard. Imaginárny, či vlastne fantazmagorický kamarát.

Alexandra Salmela, autorka obľúbených a úspešných detských kníh, sa prostredníctvom detskej duši blízkeho, bláznivého príbehu o ešte bláznivejšom putovaní dotýka dôležitým vecí – sile priateľstva, osamotenosti, inakosti aj strachu. Knihu dotvárajú ilustrácie Martiny Matlovičovej.
Čítať viac
Počet strán
112
Väzba
pevná väzba
Rozmer
203×203 mm
Hmotnosť
521 g
ISBN
9788081503436
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
840523
Ilustrácie
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Artforum
Pre koho
pre deti a mládež
Účel knihy
na rozvoj dieťaťa
Ostatné
s podporou FPU, Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

5.1.2022
Je príšerný škvrtok a dieťa Papu-Pau ide zo školy domov samo. A veruže ho čaká veľmi strastiplná cesta, pretože musí prejsť cez hrôzostrašný park, kde striehnu všakovaké príšery a príšernosti. Vtedy musí vždy vymyslieť nejakú fintu, ako im ubziknúť, no tentoraz netuší, že jeho zdolávanie prekážok v parku pozoruje obďaleč z lavičky Drsňák. Keď sa Papu-Pau priblíži, okamžite si ho Drsňák začne doberať, posmievať sa mu a neštíti sa ani mu ublížiť a dokonca vyhodí jeho kamaráta Strombrda vysoko na strom. Papu-Pau musí svojho malého kamaráta zachrániť a preto mu na pomoc prichádza jeho fantazmagorický kamarát Gerard, ktorý vyzerá skôr ako lev a vždy vie dieťaťu dobre poradiť. Spolu sa tak vydajú na neuveriteľnú a veľmi zábavnú záchrannú akciu, na ktorej stretnú množstvo zaujímavých bytostí a nakoniec pomôžu nielen Strombrdovi, ale aj Drsňákovi ...
.
Tak ako dospelí, aj deti sa boja všeličoho. Niekedy je to tma a To, čo by mohlo číhať pod posteľou, niektoré vystraší nielen pavúk, ale aj mucha na stene, no stáva sa, že sa boja vzoprieť, keď im niekto ubližuje a čo je ešte horšie, niekedy sa o tom žiaľbohu boja s nami hovoriť ... Tento príbeh im veľmi pekným a zábavným spôsobom ukáže, že naším strachom sa vždy dá čeliť a že keď nás niečo alebo niekto trápi a sami si nevieme rady, treba sa s tým niekomu zveriť, veď nie nadarmo sa vraví - viac hláv, viac rozumu.
.
Musím ešte spomenúť, že príbeh je písaný výborným štýlom a je obohatený o taký šmrncovný detský slang, pre ktorý túto knihu budú vaše deti milovať.
.
Táto detská kniha má všetko - perfektný a originálny príbeh, ktorého dušou je veľmi silná a dôležitá myšlienka, obsahuje nádherné ilustrácie a aj prevedenie je rovnako kvalitné, ako obsah knihy.
Čítať viac

Vydavateľstvo Artforum

Čítať viac

„…uveriť, že milovať - milovať s nohami pevne na zemi a nie tak, ako sme si to predstavovali ako dievčatá - je zručné žonglérske cvičenie, permanentné obetovanie sa, prehĺtanie ropúch eleganciou. “

Náhodné úvahy - Elena Ferrante, Andrea Ucini (ilustrátor), 2019
Náhodné úvahy
Elena Ferrante, Andrea Ucini (ilustrátor)