Audiokniha
Dva razy mŕtvy - Richard Osman, Publixing, Slovart, 2022
Audiokniha
Audiokniha
Dva razy mŕtvy - Richard Osman, Publixing, Slovart, 2022
Audiokniha

Dva razy mŕtvy
Audiokniha

Audiokniha Dva razy mŕtvy, ktorú napísal Richard Osman. Štvrtkový klub detektívov rieši nový prípad. Elizabeth navštívi muža, ktorého považovala za mŕtveho. Potrebuje jej pomoc.... Čítať viac

4,6 25 hodnotení
Vydavateľstvo
Publixing, Slovart, 2022
Interpret
Dĺžka
13:12

Audiokniha Dva razy mŕtvy, ktorú napísal Richard Osman. Štvrtkový klub detektívov rieši nový prípad. Elizabeth navštívi muža, ktorého považovala za mŕtveho. Potrebuje jej pomoc. Obvinili ho z krádeže diamantov a život mu ohrozuje ... Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Slovenčina

12,95 €

Ihneď na stiahnutie
Ďalšie audioknižné vydania (2)
Muž, který zemřel dvakrát - Richard  Osman, OneHotBook, 2023
MP3 na CD
Čeština, 2023
Na sklade 2 ks

Muž, který zemřel dvakrát - Richard Osman, OneHotBook, 2023
MP3 na stiahnutie
Čeština, 2023
Ihneď na stiahnutie

Naši škriatkovia odporúčajú

Dva razy mŕtvy - Richard Osman, Publixing, Slovart, 2022
Audiokniha
12,95 €

Viac o audioknihe

Elizabeth navštívi muža, ktorého považovala za mŕtveho. Potrebuje jej pomoc. Obvinili ho z krádeže diamantov a život mu ohrozuje nebezpečný zločinec. Keď telá pribúdajú, Elizabeth zapojí do poľovačky na surového vraha Joyce, Ibrahima a Rona. Nebola by to skvelá odmena, keby našli aj tie diamanty?Tentoraz však Štvrtkový klub detektívov čelí nepriateľovi, ktorý by bez mihnutia oka odstránil aj štyroch sedemdesiatnikov. Nájdu vraha skôr, ako vrah nájde ich?
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

25 hodnotení

18
5
1
0
1

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie čitateľov

5
8.9.2023
Nie je to síce detektívka, po prečítaní ktorej sa budete báť chodiť večer po tme domov. Nie je v nej žiadne väčšie napätie. Ono by to napätie hlavným hrdinom (dôchodcom) asi ani moc nepristálo. Ale príbeh je zaujímavý a autor necháva všetko až do konca otvorené. Čitateľ tak netuší až do samého záveru, kto je vrah resp. kde je pravda. Zaujímavý je aj spôsob vyšetrovania prípadu štvoricou dôchodcov a malej asistencie polície a agentov MI5.
Čítať viac
1
24.1.2024
Po prečítaní prvého dielu, ktorý nie úplne naplnil moje očakávania, som siahol po druhom diely. Ale dávno som nebol po prečítaní knihy tak roztrpčený. To bolo čisté sci-fi. Polícia v Británii, aj MI5 či 6, sú zjavne úplní amatéri, navyše tolerujúci zločin a ohýbanie práva (to by bolo skôr uveriteľné na Slovensku), mafiu všetci poznajú, a so všetkými aj tak vypečú štyria dôchodcovia. Normálne ma to odradilo od tretieho dielu, ktorý som plánoval prečítať, keď už som si ich kúpil. Ale teraz som fakt na pochybách. PS: Britský humor som stále nepostrehol.
Čítať viac
24.1.2024
Detektívka či sci-fi
Po prečítaní prvého dielu, ktorý nie úplne naplnil moje očakávania, som siahol po druhom diely. Ale dávno som nebol po prečítaní knihy tak roztrpčený. To bolo čisté sci-fi. Polícia v Británii, aj MI5 či 6, sú zjavne úplní amatéri, navyše tolerujúci zločin a ohýbanie práva (to by bolo skôr uveriteľné na Slovensku), mafiu všetci poznajú, a so všetkými aj tak vypečú štyria dôchodcovia. Normálne ma to odradilo od tretieho dielu, ktorý som plánoval prečítať, keď už som si ich kúpil. Ale teraz som fakt na pochybách. PS: Britský humor som stále nepostrehol. Čítať viac
8.9.2023
Nie je to síce detektívka, po prečítaní ktorej sa budete báť chodiť večer po tme domov. Nie je v nej žiadne väčšie napätie. Ono by to napätie hlavným hrdinom (dôchodcom) asi ani moc nepristálo. Ale príbeh je zaujímavý a autor necháva všetko až do konca otvorené. Čitateľ tak netuší až do samého záveru, kto je vrah resp. kde je pravda. Zaujímavý je aj spôsob vyšetrovania prípadu štvoricou dôchodcov a malej asistencie polície a agentov MI5. Čítať viac
22.3.2023
Štvrtkový klub detektívov bol príjemnou oddychovkou, do ktorej mi síce trochu trvalo začítať sa, no napokon som si jej hrdinov obľúbila. Bola som teda úprimne zvedavá, čo naša akčná partička vymyslí tentokrát - v pokračovaní s názvom Dva razy mŕtvy.

Ak sa do knihy púšťate s očakávaniami, že budete po celý čas v napätí, budete sklamaní. Toto je kniha zo žánru cozy mystery, a teda napätie je v príbehu len veľmi minimálne, ak vôbec nejaké. Príbeh má skôr humorný, odľahčený charakter. Hlavnými aktérmi sú Elizabeth, Joyce, Ron a Ibrahim - kamaráti z domova dôchodcov v mestečku Coopers Chase, ktorí jeseň života trávia veľmi netradičným spôsobom. Čas si krátia riešením prípadov, ktorým polícia v ich nudnom meste nevenuje dostatočnú pozornosť. V druhej časti série sa rozhodnú vypátrať ukradnuté diamanty. Zamotajú sa s mafiou a niektorým z nich pôjde doslova o život.

Podobne ako v prvej časti, aj tu som mala zo začiatku problém začítať sa. Postavy v príbehu sú totiž veľmi svojské, Elizabeth je panovačná a vlastne všetci sú tak trochu otravní - typickí dôchodcovia. Keď si však zvyknete na ich uvažovanie a neustále odbiehanie od témy, určite vás pobavia a strávite s nimi príjemné chvíle, dokonca budete chcieť aspoň na chvíľu patriť do ich klubu, či ochutnať egrešový koláč od Joyce.

Koniec bol akčný a vynahradil mi pomalší rozbeh. Nie som síce úplne cieľovka a zatiaľ neviem, či siahnem aj po ďalšom dieli, ale knihu som si užila a odreagovala som sa pri nej. Druhá kniha sa mi páčila o trošičku viac, než prvá - možno preto, že mi tí otravní dôchodcovia fakt už prirástli k srdcu.
Čítať viac
18
Na okraji - Elena Ferrante, 2022
Práve čítam
Na okraji

Milujem knihy. Milujem žiť myšlienkami iných. Milujem vôňu papierových príbehov.

Simona Pikus
Overený zákazník
3.10.2022
Seniorská Bondovka
Autorom je obľúbená britská televízna osobnosť pôsobiaca vo viacerých humorne ladených projektoch stanice BBC. Takže čitateľa by nemalo prekvapiť, že atmosféra jeho ďalšieho literárneho diela je opäť na míle vzdialená od temných, mrazivých kriminálnych prípadov. Naopak, úderná štvorica energických seniorov, pavučina z jemne komických zápletiek a pôvabné prostredie Spojeného kráľovstva sú tým, čo sa nachádza pod znovu príjemne spracovanou knižnou obálkou. Ale žiadne obavy, aj zloduchovia využili príležitosť tasiť svoje zbrane i ľsti!

Nadpis „Joyce“ na začiatku niektorých kapitol uvádza naoko milo naivné, v skutočnosti často zamyslenia sa hodné zápisky z denníka pôvabnej dámy v rokoch. Vždy som sa na ne tešila! Rovnako ma bavili rozhovory celého vyšetrovacieho gangu z domova dôchodcov, pri pohári vína či partii šachu dokázali jedným dychom prebrať krvavé vraždy, šifrované odkazy i svoje zdravotné problémy. Zábavní, zároveň komplikovaní seniori, s myšlienkami a názormi ovplyvnenými celým batohom spomienok.

Dôkazom toho, ako vtipne dokáže Richard Osman narábať slovami, je jeho Poďakovanie v závere knihy. Bolo ako osobitná kapitola, pri čítaní ktorej som sa zabavila tiež. Touto recenziou ďakujem ja jemu ;-)
Čítať viac
Stefy
Neoverený nákup
17.7.2022
Knižka je darček k narodeninám, ktoré bude mať oslávenec až za dva týždne. Tak dúfam, že sa mu bude knižka páčiť. Čítať viac
Jarmila Pospěchová
Neoverený nákup
13.7.2022
The Man Who Died Twice
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Svieže, vtipné, na zamyslenie a plné láskavého humoru. Štyroch starčekov z dôchodcovskej dedinky niekde v Kente, ktorým to stále myslí, no uvedomujú si, že už na všetko nemajú sily a zrejme už v živote všetko nestihnú, som si zamilovala už v prvom dieli a tešila som sa na druhý. A nesklamal ma! Už pri prvom dieli som pochopila, že to nie je žiadny detektívny román typu Agatha Christie a už vôbec nie severská detektívka, takže v druhom dieli som nič také nehľadala - a užila som si ho od začiatku. Elitná policajtka a zdravotná sestra dobre po sedemdesiatke, miestny podnikateľ poriadne zenite a osemdesiatročný psychoterapeut, pre ktorých je výlet autobusom do susedného mesta dobrodružnou výpravou - to je kombinácia, ktorá by nenahnala strach žiadnemu zločincovi. A predsa sa im v Štvrtkovom klube darí vyriešiť to, čo čo iným nie. Zapracujú aj mladých, doslova všetky vekové kategórie. Majú čas, skúsenosti, nadhľad, zmysel pre humor, ktorý môžu mať len ľudia, čo toho veľa zažili, ale aj pokoru a rešpekt pred životom. A odvahu cestovať (a nakoniec nielen do susedného mesta :) ) , spoznávať nových ľudí, organizovať akcie. A svojskú úprimnosť, ktorá miestami hraničí s iróniou. Toto všetko sa mi na knižke páčilo. Knižku som čítala v angličtine, ale som rada, že si ju môžu prečítať aj slovenskí čitatelia v preklade. A už sa teším na tretí diel :) Čítať viac

„Dáme si poriadne raňajky. To je lepšie ako všetky reči dokopy.“