Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Strach ze svobody - Erich Fromm, Portál, 2014

17,43 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Strach ze svobody - Erich Fromm, Portál, 2014
Strach ze svobody - Erich Fromm, Portál, 2014

Strach ze svobody

Strach ze svobody patří k nejznámějším dílům Ericha Fromma, který ji napsal během exilového pobytu ve Spojených státech, kam musel utéci před Hitlerovým nacismem. Vzhledem k... Čítať viac

Vydavateľstvo
Portál, 2014
240 strán
3-4 hodiny čítania

Strach ze svobody patří k nejznámějším dílům Ericha Fromma, který ji napsal během exilového pobytu ve Spojených státech, kam musel utéci před Hitlerovým nacismem. Vzhledem k tomu, že lidem z demokratických společností se navzdory faktům zdálo... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština
21,18 €

17,43 €

-18 %
Na sklade 4 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 10 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Strach ze svobody - Erich Fromm, Naše vojsko, 1993
Brožovaná väzba
Čeština, 1993
Vypredané

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Nádej jednej matky - Francine Rivers, Kumran, 2023

Viac o knihe

Strach ze svobody patří k nejznámějším dílům Ericha Fromma, který ji napsal během exilového pobytu ve Spojených státech, kam musel utéci před Hitlerovým nacismem. Vzhledem k tomu, že lidem z demokratických společností se navzdory faktům zdálo neuvěřitelné, že by nacistickou ideologii i praxi aktivně podporovaly široké vrstvy německého národa, považoval Fromm za nutné vysvětlit psychologické kořeny tohoto úděsného jevu. Výstižně poukazuje na fakt, který nikdo před ním explicitně psychologicky nerozpracoval - fakt dvojznačnosti lidské svobody, jež se může stát otevřením možností, stejně jako cestou do úzkosti z osamění a izolace. Je-li svoboda pojímána oním druhým způsobem, svádí do pasti autoritářství, destruktivity či konformismu.
Fromm ve svém díle pátrá, kdy takový strach ze svobody vznikl a co jej podpořilo, a přes všechna svá zjištění se domnívá, že je v lidských schopnostech stát se sebou samým skrze tvorbu, smyslovou radost, lásku či práci.
Čítať viac
Počet strán
240
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
134×200 mm
Hmotnosť
285 g
ISBN
9788026206156
Rok vydania
2014
Naše katalógové číslo
165683
Štýl
psychologický
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Portál
Pre koho
pre mužov, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Strach ze svobody - Erich Fromm, Portál, 2014
Cesty z nemocné společnosti - Erich Fromm, Earth Save, 2009
33,14 €
Ušetríte 3,75 €

Hodnotenia

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

5
Great Expectations, 2016
Práve čítam
Great Expectations

Navštevujem Karlovej Univerzity, moje hobby - a zároveň aj najobľúbenejšie voľnočasové aktivity, sú štúdium humanitných oborov, literatúra a beh. Vo voľnom čase najradšej čítam. Obzvlášť obľubujem literatúru faktu, hlavne história 19. a 20. storočia; konkrétne prvá a druhá svetová vojna. Rovnako ma zaujímajú knihy s filozofickým/psychologickým/sociologickým námetom, dejiny, geopolitika, pedagogika, antropológia, ale aj niektoré romány. "...those who burn books will in the end burn people..." Heinrich Heine

Daniel Veselič
Overený nákup
9.10.2023
Strach zo slobody
Preindividualizovaná spoločnosť postavila človeka do ťažkej pozície. Namiesto komfortu a bezstarostného slobodného stavu, - ktoré boli poskytnuté prvotnými väzbami (napr. v stredoveku to bol pocit spolupatričnosti k určitej vrstve spoločnosti - sedliactvo, malomešťianstvo) - človek nachádza v kapitalistickej a silno individualizovanej spoločnosti presný opak: úzkostlivosť a bezmocnosť. Ak ako ľudstvo budeme sústreďovať našu kolektívnu pozornosť na "ja", namiesto "my", veľmi ľahko sa môžeme dostať do stavu neslobody, ktorí pocítili naši predkovia v 20. storočí; hlavne počas nadvlády totalitných režimov.

Racionalita, samostatnosť a prosperita individualizmu zažili najväčší rast počas epochy osvietenstva v novoveku. Tieto faktory položili elementárny základ toho, ako vyzerá a kam sa uberá novodobá spoločnosť; no aj napriek by sme nemali zabudnúť na starú slovesnú múdrosť: ... "všetkého veľa škodí" ....
Podobnú myšlienku hlása aj jeden z popredných filozofov 20. storočia, ktorý väčšinu svojho času sústredil na obhajobu pluralitnej demokracie - Isaiah Berlin. Hovorí o tom, že práve pokrok a vyzdvihovanie individuality, ktoré so sebou priniesla racionálna osveta novoveku, sa nepriamo podieľali na vzniku totalitných režimov - ideály jedného indivídua boli vysoko nadradené nad názormi a pocitmi daného národa.

Autor - ako známy sociálny psychológ, člen Frankfurtskej školy a jeden z popredných predstaviteľov humanistickej psychológie - sa snaží poukázať na to, ktoré psychologické a spoločenské aspekty, resp. zmeny v chovaní nemeckej spoločnosti doviedli NSDAP k víťazstvu v demokratických voľbách. Ako je možne, že sa raz z poprednej demokratickej krajiny kontinentálnej Európy stalo rodisko najkrvavejšieho režimu v dejinách ľudstva.
Čítať viac

Vydavateľstvo Portál

Čítať viac
Kúpte spolu
Strach ze svobody - Erich Fromm, Portál, 2014
Cesty z nemocné společnosti - Erich Fromm, Earth Save, 2009
33,14 €
Ušetríte 3,75 €

„A ty máš krásne srdce, to je viac ako nejaké šaty. Šaty si kúpiš, no srdce nie.“

Ring smrti - Štefan Košlab, 2019
Ring smrti
Štefan Košlab