Břicho Paříže - Émile Zola, Edice knihy Omega, 2013

10,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Břicho Paříže - Émile Zola, Edice knihy Omega, 2013
Břicho Paříže - Émile Zola, Edice knihy Omega, 2013

Břicho Paříže

Vypráví příběh politického vězně, uprchlíka z galejí, který se tajně vrací do Paříže, žije s novou identitou a stává se inspektorem rybího trhu. Jeho původ však vzbuzuje... Čítať viac

Vydavateľstvo
Edice knihy Omega, 2013
272 strán
4-5 hodín čítania

Vypráví příběh politického vězně, uprchlíka z galejí, který se tajně vrací do Paříže, žije s novou identitou a stává se inspektorem rybího trhu. Jeho původ však vzbuzuje pochybnosti mezi trhovkyněmi... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Naši škriatkovia odporúčajú

Prepletené kráľovstvo - Tahereh Mafi, Slovart, 2024

Viac o knihe

Vypráví příběh politického vězně, uprchlíka z galejí, který se tajně vrací do Paříže, žije s novou identitou a stává se inspektorem rybího trhu. Jeho původ však vzbuzuje pochybnosti mezi trhovkyněmi a na základě jejich intrik je hrdina opět poslán do vyhnanství.
Čítať viac
Počet strán
272
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
435 g
ISBN
9788073900250
Rok vydania
2013
Naše katalógové číslo
154682
Štýl
historický
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Edice knihy Omega
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

6 hodnotení

3
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Názor čitateľa

Zolov román Brucho Paríža je niečo medzi knihou a obrazom. Tento pocit umocňuje to, že dejová línia nie je veľmi výrazná a ustupuje do úzadia za neuveriteľné impresionistické opisy, aké snáď dokážu len francúzski autori 19. storočia.
Hlavnou postavou je galejník Florent, ktorý svojím príchodom do malomeštiackeho prostredia novej tržnice zasadzuje úder spoločenskému životu. Ale jeho príbeh je len akousi epizódou medzi výkladmi plnými klobás a mäsa, medzi haldami zeleniny a ovocia, medzi pachom rýb a hydiny a medzi ťarchou masla a syrov. Ukazuje Paríž plný klebiet, labužníctva, lásky, chudoby, vôní, farieb, lakomstva, pomstychtivosti a všetkého, čo Paríž ponúka.
Dielo je tretím dielom cyklu Rougonovci-Macquartovci s podtitulom prírodopis rodiny pod Druhým cisárstvom, ktorým chcel Zola zachytiť celú spoločnosť tohto obdobia. Najčastejšie to býva prirovnávané k Balzacovej Božskej komédii, čo bolo pre autora inšpiráciou.
Ja milujem Balzacovské, Tolstého i Zolove opisy. Napriek tomu, že príbeh nie je strhujúci, je to pre mňa naozaj viac ako len kniha, je to aj obraz, ktorý mi niekto maľuje priamo pred očami.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

15.8.2020
Veľmi zaujímavá kniha z nezvyčajného prostredia. I keď nie som zvyknutá na takýto starší spôsob písania, Brucho Paríža sa mi nečítalo tak ťažko ako iné klasiky. Dej určite nie je strhujúci, napínavý, ani úplne najzáživnejší, no ide skôr o ten celkový dojem a vtiahnutie do minulých dôb. Nekonečné opisy mi miestami už liezli hore krkom, no ak vás nebavia, dajú sa jednoducho len preletieť a pokračovať ďalej v príbehu. Najviac mi vadili asi neuveriteľne dlhé kapitoly (50-90 strán je proste veľa), ale postupne sa dalo na ne zvyknúť :) Záver sa mi tiež dosť páčil, bol vskutku prekvapivý. Čítať viac
Jakub Kutiš
Overený zákazník
28.3.2016
Představte si, že sedíte ve svém oblíbeném křesle a usínáte s knihou v ruce. Najednou se s leknutím probudíte a zjistíte, že jste se ocitli v 19. století. V Paříži na slavné tržnici Halles. Kolem vás v ranním shonu pobíhají lidé. Nevšímaje si vás hledí si každý svého. Pobíhají od stánku ke stánku, křičí na sebe, dohadují se... Cítíte ten všudy přítomný smrad mořských ryb, vůni čerstvého a šťavnatého ovoce z jihu a mámí vás podmanivá vůně různých květin všemožných barev a tvarů. Najednou na vás spočine důkladný zrak stařeny stojící opodál. Měří si vás od hlavy až k patě a pak běží za svými přítelkyněmi, aby jim pověděla o novém vetřelci, vypadajícím jak z jiného světa. Za chvíli o vás ví celé město. Před ní nikde nejste v bezpečí. Právě jste se ocitli v samotném břichu Paříže, připravte se na festival vůní, barev a chutí.

Tohle vážně není jenom kniha. Po dočtení poslední stránky a po zavření knihy s překvapením zjistíte, že se píše rok 2016, venku jezdí auta, lidé pobíhají s telefony u uších a to všechno byl jen sen. Ale nebojte. Břicho Paříže je teprve třetím dílem z cyklu rodiny Rougonů a Macquartů, před sebou tedy ještě máte 17 působivých a podmanivých děl. Sedmnáct nezapomenutelných návštěv neuvěřitelné Francie. Vítejte ve světě Émila Zoly.

Upozornění: Kniha není vhodná pro ty, co očekávají napětí, drama a nikdy nekončící akci. Kniha je určená jen pro pravé umělecké labužníky, požitkáře a snílky.

Hodnotím pěti z pěti. Ale jen proto, že musím. Tato kniha totiž patří do kategorie nehodnotitelných. Krása, pravá krása, se totiž měřit nedá.
Čítať viac

Emile Zola

Čítať viac

Vydavateľstvo Edice knihy Omega

Čítať viac

„Robiť niečo nikdy nie je také dobré, ako chystať sa na to. “

Papierové mestá - John Green, 2014
Papierové mestá
John Green