Tisíc darov - Ann Voskamp, Kumran, 2012

7,50 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Čítaná
Tisíc darov - Ann Voskamp, Kumran, 2012
Čítaná
Tisíc darov - Ann Voskamp, Kumran, 2012

Tisíc darov
Čítaná

Žime naplno tu a teraz

Tisíc darov nás nabáda, aby sme opustili vyprahnutú pôdu pýchy, strachu a úsilia všetko ovládať a odovzdali sa Bohu, ktorý naplní našu čašu po okraj... Čítať viac

Vydavateľstvo
Kumran, 2012
Počet strán
208

Tisíc darov nás nabáda, aby sme opustili vyprahnutú pôdu pýchy, strachu a úsilia všetko ovládať a odovzdali sa Bohu, ktorý naplní našu čašu po okraj... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Výborný stav
  • Slovenčina

7,50 €

Na sklade
Posielame ihneď

Čítané knihy nám môžete poslať aj vy!

Pošlite nám svoje prečítané knihy a získajte poukážku na nákup.

Vyskúšať Knihovrátok

Naši škriatkovia odporúčajú

AHA! Rodičovstvo - Laura Markham, Ikar, 2024

Viac o knihe

Tisíc darov nás nabáda, aby sme opustili vyprahnutú pôdu pýchy, strachu a úsilia všetko ovládať a odovzdali sa Bohu, ktorý naplní našu čašu po okraj. Ann Voskamp nás pozýva do svojich vlastných okamihov milosti a jemne nás učí, ako biblicky oplakať stratu a zmeniť bolesť na poéziu; zámerne prijať životný štýl radikálnej vďaky, spomaliť a zachytiť Boha v danom okamihu.

Táto kniha nie je len na čítanie. Tisíc darov treba prijať ako dynamickú interaktívnu výzvu, aby sme sa stali účastnými na pravdách, ktoré nám odhalia hĺbku Božej radosti a navždy zmenia náš život.

ANN VOSKAMP je autorkou zamyslení pre DaySpring a prispievajúcou redaktorkou online časopisu The High Calling. Ako globálna zástankyňa chudobných spolupracuje s humanitárnou organizáciou Compassion International. Študovala psychológiu vzdelávania a detskú psychológiu na York University a University of Waterloo. Ona i jej manžel žijú na kanadskom vidieku v juhozápadnom Ontáriu, kde s vďačnosťou vychovávajú šesť detí a starajú sa o svoju farmu.

Spomedzi autorov, ktorých diela som v živote prečítala, patrí Ann Voskamp bezpochyby medzi najtalentovanejších. Ak chcete knihu, ktorá je výzvou a láskyplne sa s vami pohráva, toto je tá pravá. Po prečítaní ju len tak neodložíte. Je pokladom, ku ktorému sa budete vracať aj v nasledujúcich rokoch.

LYSA TERKEURSTOVÁ, predsedníčka organizácie Proverbs 31 Ministries a autorka bestselleru New York Times Made to Crave.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

9 hodnotení

6
2
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Zuzana
Neoverený nákup
1.12.2022
Nielen tisic darov....
Nadherna kniha od Ann Voskamp, ktorou som musela obdarovat aj priatelky po tom ako som nou bola obdarovana ja.
Ann, zena farmara, matka mnohych deti, zena co si presla mnohym, no stale zena hladajuca....
Je okolo nas tolko darov, tak vela darov, ktore dostavame a casto okolo nich len bez zaujmu prejdeme...
Vdaka knihe od Ann si uvedomite co vsetko je nasim darom, co vsetko dostavame a casto si to ani neuvedomujem.
Kniha na obdarovanie, kniha, ktora ma velku hodnotu, lebo si uvedomite najma svoju obrovsku hodnutu v ociach Najvyssieho.
Čítať viac
Lubica Borosová
Overený nákup
5.3.2017
Tisíc darov
Úžasné! Nadchne a vleje do života radosť....cítite zvláštnu silu .... každá chvíľa je plná energie a lásky Božej. Na našej starej čerešni si urobili ďatle hniezdo, dnes ráno sa opäť po roku prišli pozrieť na svoje obydlie. To bola rozprava! Sedeli na vrcholku tri ďatle na jednom konári a spievali. Ďakujem za ten dar. Táto kniha sa stala po pár stranách mojou najobľúbenejšou. Čítať viac
Otília Ferenčíková
Neoverený nákup
2.9.2013
Anna Voskampová, 1000 darov -recenzia
Vyše roka sa snažím spomaľovať tempo svojho života.

Hľadala som mnohé postupy, ale neboli účinné.

Jediný, ktorý doposiaľ zafungoval je spôsob, ktorý som vyčítala z múdrej knihy múdrej ženy Anny Voskampovej. Jej skúsenosť so spomaľovaním toho jej života zafungovala u mňa na 100 %.

Knižku Tisíc darov mám v kabele už vyše roka.

Záložku mám na strane 60.

Nie preto, že som ďalej nečítala a zasekla som sa.... práve naopak.

Prečítala som si knižku už niekoľko krát a stále do nej zaborím zrak.... ak kráčam po dlhej ulici , ak stojím v rade na pošte.... v čakárni u lekára....

Záložku mám umiestnenú na strane 60 zámerne, je tam totiž veta, ktorá to celé má na svedomí. V deviatom riadku od stredu mám podčiarknuté slová ku ktorým sa veľmi rada často vraciam.

Tých viet mám popodčiarkovaných oveľa viac.... napríklad sa ma dotkli slová o amatérsky prežívanom živote, alebo o tom ako nám náhlenie ubližuje a vyprázdňuje dušu.... Tým že za niečím letíme nezískavame čas, naopak strácame ho!!!!

Ako teda získavať čas?

Možno som sa niečo naučila.

Mamke ktorá po rozvode hľadala na inzerát opatrovateľku k deťom malým som napísala, aby sa ona sama venovala deťom a radšej hľadala pomocnicu v domácnosti ktorá sa postará o chod ich domácnosti a poriadok vecí, ale aby si nenechávala kradnúť chvíle , ktoré môže prežiť so svojimi deťmi ona sama.... aby sa ich rodina neochudobnila o to najcennejšie o ich vzťahy.

Možno snaha ppreskočiť, nahradiť.... nie je tá najlepšia... možno je lepšie vychutnať, spomaliť, uvedomiť si, užiť si zažiť sa naplno.... zastaviť, spomaliť. vnímať.....Možno som potrebovala naozaj uživotniť isté postupy, aby som mohla s odstupom písať.....

Snažím sa často nájsť zopár samozrejmých všedností na ktoré sme si zvykli a urobiť z nich výnimočnú vec práve tým, že si ich naplno uvedomím...

To ma naučila Anna Voskampová.

Spomalenie života nepríde ku mne zvonku. To sa dá dosiahnuť zatiahnutím na hlbinu zvnútra.

Nie behom dobehnem viac, ale zastavením získam čas.

Dospelý človek je hnaný za výkonom, a zabúda diviť, sa obdivovať, študovať...skúmať, zisťovať....žasnúť,

Zbesilé tempo neumožňuje plné sústredenie.Sústredenie sa na prežívanú chvíľku prináša to, za čím letíme a nevieme to uchopiť!Vďačnosť je to, čo spomaľuje svet.

Dokážem si vôbec uvedomiť, aká som vďačná za to, čo sa učím nanovo vnímať...že sa učím nanovo vnímať?

Napriek tomu, že som v tom až po uši už vyše roka, akoby som bola denno denne na začiatku.... Znovu sa ma snaží svet kamsi vliecť a ja znovu musím zaradzovať spiatočku, aby som si uvedomila, videla, a vychutnávala to, čo je najdôležitejšie.

Ak aj vy skúsite hľadať vašich 1000 darov, a rozdelíte si to na tri dary denne, o rok sa stretneme a poviete my, že nie 1000 ale omnoho viac darov sa vám podarilo nájsť, za ktoré ste deň čo deň dokázali povedať tiché ďakujem. A práve to uvedomovanie si pôsobilo ako retardér na ceste vášho života a dokázalo ho spomaliť na vám vyhovujúcu rýchlosť.

Potom uvidíte , že máte nielen viac času, ale zistíte, že sa vám rozšírilo i vaše srdce a pojme do seba oveľa viac než pred tým.

Takéto srdcové problémy za to stoja.

:)
Čítať viac
Katarina Rimociova
Overený zákazník
14.8.2013
Názor čitateľa
Nápad spísania zoznamu darov sa mi veľmi páčil a myslím, že by pozitívne vplýval na každého, kto by to vyskúšal. Máte dnes na obed svoje obľúbené jedlo? Aj to je dar. Vyjde u nás pokračovanie vašej obľúbenej knihy? Áno, aj to je predsa dar!

Ann Voskampová má jeden výnimočný dar, ktorý jej trochu závidím - píše krásne metaforicky, jemne a dokáže ma dojať. Škoda len, že sa až príliš zamerala na svoje úvahy, ktoré už časom boli obohrané, ustavične sa opakovalo to isté len inými slovami a na pojem eucharisteo sa u mňa vyvinula asi aj alergia. Nechcem nijako uraziť jej snahu o dosiahnutie naplneného života, no z pohľadu čitateľa bolo jej nadmerné filozofovanie veľmi únavné a nudné. Avšak vzácne pasáže, kedy spomínala na svoju minulosť alebo opisovala svoj každodenný život, sa mi veľmi páčili, pretože práve tam sa prejavil jej spisovateľský talent a vtedy ma aj niekoľkými slovami dokázala citovo zasiahnuť.

Musím ešte spomenúť Anninho manžela (volala ho jednoducho len Farmárom), ktorý sa síce spomínal len párkrát, no vždy som mala dojem, že to on je nosným pilierom celého Anninho života. Z občasných poznámok či náznakov som ho vnímala ako silného, no pokorného a trpezlivého muža, ktorý by si podľa mňa zaslúžil oveľa viac pozornosti.

Ak teda zhrniem svoje pocity, charakterizovala by som ich jednoducho tak, že sú rozpačité. Je mi veľmi ľúto, že sa Ann vydala touto cestou a nesnažila sa tie Božie milosti, ktoré zažila, sprostredkovať radšej prostredníctvom svojho života. Namiesto toho sa viac a viac zahĺbila do svojich myšlienok, úvah a nekonečných citátov z Biblie. Pre niektorých to možno bude osožné vysvetlenie mnohých biblických veršov, ja som však chcela skutočný príbeh, kde by tieto citáty neboli vysvetľované, ale prakticky ukázané v sivých dňoch jednej obyčajnej farmárskej ženy.
Čítať viac
Letitia
Neoverený nákup
29.7.2013
Kniha Tisíc darov - úžasný dar pre môj život. :)
Knihu Ann Voskampovej Tisíc darov som objednala hneď ako vyšiel slovenský preklad. A veru, nesklamala ma.

Ann nás vedie svojim životom, ale hlavne myšlienkami, ktoré ju uzdravili. Predstavuje nám spôsob, ako môžeme my - každý jeden z nás - oslobodiť svoju myseľ od ťažoby, ktorou nás gniavi "nepriateľ". Či už veríte na osobného diabla, alebo len na "temnoty v nás" a psychologické zákonitosti. Ann odhaľuje ich zákerné pôsobenie na náš život a hlavne - cestu, ktorou sa môžeme zbaviť čiernych myšlienok. Spôsob, ako bojovať o radosť vo svojom živote. A zvíťaziť!

Každý deň treba bojovať o radosť. Každý deň sa stále znovu môžeme/musíme rozhodovať pre radosť (vďačnosť), alebo pre trápenie (hnev, žiarlivosť, smútok...)

Boh nám vždy dáva dobré dary. Aj vtedy, keď prežívame ťažké chvíle, bolesť, utrpenie... Verme, že všetko, čo dostávame z Božích rúk je dobré. A ďakujme. Pretože vďačnosť prináša zázrak.

Tak ako Ježiš - vzdal vďaky a bolo dosť - napr. chleba a rýb pre hladné zástupy. Alebo čo urobil Ježiš, keď mal za nás položiť život? Vzdával vďaky, lámal a dával... Vďakyvzdanie VŽDY predchádza zázrak - to je hlavnou myšlienkou knihy Ann Voskamp.

Áno, už teraz môžeme ďakovať za všetko, čo nám dáva. Akokoľvek ešte nevidíme... Vieme, že od nebeského Otca dostávame len dobré dary!


S každým nádychom...

Zlý sa nás snaží obrať o radosť. Ale Pán nám dáva dobré dary. Stále. V každej situácii. A nikdy neprestane - ani na chvíľočku.


Verím, že po prečítaní knihy to uvidíte podobne jasne, ako ja.
Čítať viac
Ivona Roncová
Neoverený nákup
30.12.2012
Tisíc darov
Milujem krásu. Neviem bez nej žiť. S ňou sa snúbi jedinečnosť, čistota. Dáva mi krídla, nadája
moju dušu ozónom. Hojdám sa v lupeňoch ruží, vyvaľujem sa vo vanilkových oblakách, vrtím si
pastelkovými nechtami v lúčoch slnka. Hladkám svetlo sviec na obruse.

Už nemám výčitky z toho, že lovím krásu. Chodím po Zemi s očami okrúhlymi jako zelené
tanierčeky. Cestou do školy fotím do pamate srdca prispatú rannú hmlu na čokoládových
poliach. A píšem si, tak ako Ann – Milostiplná – zoznam.Od rána do večera vpisujem do vošitka
momenty očarenia všetkým a všetkými. Som krásolapka – nasávam očami, hlcem nosom,
vychutnávam uškami, omacávam chodidlami.

Tá priehršť krásy ma zušľachťuje, mení moju krv na Kráľovskú. Očisťuje vnútro mojich žíl,
prefukuje upchaté póry duše, odlupuje šupinky z očí a rozpúšťa v ušiach sebecký maz. Motkám
sa po svete s otvorenými dlaňami vďaky. Už mám v linajkách 40 ulovených darov. A teším sa
na prvú stovku, tisícku. A Krása medzitým láta hlboké bolestivé vredy srdca. Milostivým olejom
potiera zhnisané chrasty – a ostávajú len tenušké jazievky spomienok.

A moje neutíchajúce ĎAKUJEM – EUCHARISTEO sa pomaly premieňa na hlbokú doveru
v Jeho odrosť. V nej všetko je milosťou. Prežívam neustálu vďaku za krásu. V pokoji som
chystaná na eucharisteo aj za odvrátenú stranu Slnka, lebo čokoľvek žijem v Ňom, všetko mi
slúži na dobré. Kypím vďakou za to, že ma stvoril takúto. Schopnú vnímať až v 3D.

Učím sa, že trpkosť prináša aj milosť, ktorá rodí zázraky. Že samota ponúka milosť obracania sa
k jedinému Povodcovi záchrany. Dospievam, radujem sa, súc poslušná ako malá. Lebo On ma
stále ľúbi. Odfukujem si v Jeho bezpečnom náručí. Lebo všetko, čo žijem, je milosť.
Čítať viac
katarina koys
Neoverený nákup
22.10.2012
tisíc darov
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Pri čítaní tejto nie veľmi hrubej knižky som sa trápila. Nie je to totiž kniha na prečítanie jedným dychom. Každá stránka, niekedy každá veta ma nútila zamyslieť sa a pýtať sa: dokážem sa pozerať na veci okolo seba s takou vďačnosťou ako autorka? Robia ma šťastnou všetky maličkosti, čo nám Boh dáva? Odpoveď žiaľ nebola kladná. Musela som knihu odložiť. Zobrala som papier, pero a otvorila oči. Hľadala som maličkosti, ktoré pohladia dušu. Až keď sa mi podarilo urobiť maličký krok vo vďaky vzdávaní, dokázala som pokračovať v čítaní knihy. K čomu pomáha vďaky vzdávanie(eucharisteo)? Vďaka buduje dôveru. Všetko menej než vďačnosť a dôvera je v skutočnosti ateizmus. Vďačnosť je pamäť srdca... Vďačnosť je Božie srdce, ktoré zotrváva v našej pamäti, a poďakovať znamená pripomenúť si Boha. Ako vplýva vďačnosť na človeka? Prehlbuje vzťah k Bohu - darcovi, rozširuje srdce, uschopňuje prijať ďalšie milosti, pripravuje nás pre ďalšie dary, otvára duchovný zrak. Kniha ma nenaučila iba ďakovať. Vysvetlila mi, čo je to radosť a aká radosť má byť. „Radosť je plameň, ktorý žiari len v otvorenej a pokornej dlani. V otvorenej a pokornej dlani, pripravenej prijať všetko, svetlo tancuje a šťastne bliká. Vo chvíli, keď sa dlaň zovrie a všetky prsty ukazujú k vlastnému ja a k vlastným právam a požiadavkám, radosť sa zmarí. Hnev je veko, ktoré radosť zadúša, kým neostane ochabnutá a bez života.“ s.156 Čítať viac
Samuela
Neoverený nákup
2.10.2012
Vďačnosť za tisíc darov
Kniha „Tisíc darov“ sa nedá „zhltnúť“ za jeden deň.

Autorka Ann Voskampová odkrýva veľmi obrazne svoj vnútorný svet. Vo svojom hľadaní zmyslu života nachádza super „spôsob“, ako zanechať ustarostenosť, smútok, obavy... všetko, čo nás oberá o pokoj a radosť zo života.

Je to niečo jednoduché, veľakrát to berieme ako samozrejmosť zo strany druhých, ale predsa na to zabúdame.

Je to vďačnosť. Kniha je popretkávaná jej životnými udalosťami, v ktorých sa učila vďačnosti Bohu.

Hovorí: „Vďačnosť je Božie srdce, ktoré zotrváva v našej pamäti, a poďakovať znamená pripomenúť si Boha.“

Autorka sa podujala na zaujímavú vec – napísať tisíc poďakovaní – darov, za ktoré je vďačná Bohu.

Skúsiš to aj ty?
Čítať viac
Božena Fedorková
Neoverený nákup
18.9.2012
Názor čitateľa
Tisíc darov

Táto kniha je vlastne o tom, aké všelijaké dary nám Náš Pán dáva každý deň. Sú a objavujú sa v našom živote, ale mi si ich neuvedomujeme. Prečo? Asi každý by mal na to svoju individuálnu odpoveď.
Celý príbeh sa točí o jednej žene, aj jej blízkych, ktorá hľadá všade dary od Boha. Či je to už šum vetra, ale žiarové slnko, za všetko Mu ďakuje .
Dokonca nemala ani ľahké detstvo , a predsa neobviňovala z toho Jeho, ale naopak Ho velebila a ospevovala. Bola vďačná a spokojná za to čo mala. Musíme vždy ďakovať Bohu aj za dobré, ale aj za zle. My neviem prečo nejaké zlé veci dejú, ale On áno, On vie, že je to tak lepšie pre nás. Len on vie aké má s nami plány, tak by sme sa mu mali zveriť aj so svojimi bolesťami, trápeniami....
Veľmi sa mi zapáčila jedná veta z knihy ako tam autorka píše, že my ľudia sme ako zvony a On je celkom určite vietor, fúka a my zvoníme. To je krásne prirovnanie a aj veľmi pravdivé. Život je veľmi ťažký a krátky na to, aby sme sa nemodlili, aby sme nevzdávali vďaky Bohu za všetko.
Mnohokrát sa o niečo veľmi usilujeme a veľakrát nám to nevyjde – padáme , ale máme sa učiť vstať, skúšať to dokiaľ to nevyjde. Musíme nachádzať radosť, lásku, šťastia, porozumenie vo všetkom.
Čítať viac
Dominika Spodniaková
Neoverený nákup
6.8.2012
Waw
Jedinečná kniha. Verte mi. A o jej jedinečnosti svedčí aj to, že som ju dočítala zhruba pred troma týždňami, ale tých dvadsať jeden dní odvtedy, som musela hľadať správne slová na to, aby som vám ju dokázala priblížiť.
Okey, azda sa môže zdať, že to beriem vážnejšie ako by som mala, ale... inak to nejde. Poznáte ten pocit, keď si lámete hlavu nad tým, ako mohol autor so seba vylúdiť takú krásnu konštrukciu vety a ubíja vás pocit, že vy pravdepodobne nič také nezosnováte? Poznáte to? Ak nie, pri tejto knihe sa vám ten pocit zaryje pod kožu tak hlboko, že ho už odtiaľ nedostanete. Nepreháňam.
Zakaždým keď som Tisíc darov čítala, musela som sa usmievať. Viem, znie to ako klyšé, ale je to tak. Slová sa knihou niesli ako hudba (ani ja som neverila, že niečo také je možné, ale ukázalo sa, že som sa mýlila) a často som si predstavovala, že keď raz budem mať beby, budem mu z tej knihy čítať pri jeho bielej postieľke. Samozrejme, že tomu to mrňa nebude rozumieť, ale myslím, že by bolo krásne zabaliť ho tými krásnymi slovami.
Tisíc darov rozpráva príbeh o tom, ako sa z každodenných stereotypov môžu stať ducha oživujúce zázraky. Je to kniha o tom, ako človek dokáže vidieť krásu v letnom daždi a v blatových stupkách na čisto pozmývanej podlahe, v napnutých svaloch na rukách svojho manžela pri rúbaní dreva ale aj v odseknutom prste najmladšieho syna. Je to divý sprievodca, ktorý po dávkach aplikuje do čitateľa nádej a vieru v krásu.
Istý filozof raz povedal, že sú knihy, ktoré sa zhltnú, sú tie, ktorým čitateľ dovolí, aby sa mu rozpustili na jazyku a potom sú také, ktoré treba žuť a vnímať každú zložku ich chute. A to je prípad Ann Voskampovej. Nie je to kniha na jeden hlt ale na celoživotné prežúvanie, vďaka ktorému sa do tela dostanú živiny, ktoré spravia život naplneným až po okraj.
Jednoznačne je to najočarujúcejšia kniha akú som v živote čítala (a že som ich už čítala naozaj veľa!!!!), to čo som o nej napísala v týchto riadkoch ani z desatiny pravdivo nevykresľuje jej skutočnú hodnotu a dynamiku. A možno práve to je na tom to dobré... možno to je znak, že si ju naozaj treba prečítať, odložiť do knižnice a potom prečítať znova. A znova. A znova.
Čítať viac

Vydavateľstvo Kumran

Čítať viac

„Lidská svoboda podle Needlemana znamenala uvědomit si absurditu života. „Bůh mlčí,“ říkával rád. „Teď ještě přimět člověka, aby sklapnul.““

Obhajoba šílencova - Woody Allen, 2018
Obhajoba šílencova
Woody Allen