Audiokniha
Charlieho malé tajomstvá - Stephen Chbosky, Publixing, Slovart, 2022
Audiokniha
Audiokniha
Charlieho malé tajomstvá - Stephen Chbosky, Publixing, Slovart, 2022
Audiokniha

Charlieho malé tajomstvá
Audiokniha

Charlieho malé tajomstvá sú o dospievaní. Charlieho listy sú oveľa intímnejšie ako denník, sú smutné aj veselé, tragické aj komické. Nevieme, kde žije, nevieme, komu píše, vieme... Čítať viac

4,6 406 hodnotení
Vydavateľstvo
Publixing, Slovart, 2022
Interpret
Dĺžka
6:40

Charlieho malé tajomstvá sú o dospievaní. Charlieho listy sú oveľa intímnejšie ako denník, sú smutné aj veselé, tragické aj komické. Nevieme, kde žije, nevieme, komu píše, vieme však o svete, o ktorom píše. Snaží sa žiť svoj ... Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Slovenčina

11,49 €

Ihneď na stiahnutie

Naši škriatkovia odporúčajú

Charlieho malé tajomstvá - Stephen Chbosky, Publixing, Slovart, 2022
Audiokniha
11,49 €

Viac o audioknihe

Charlieho malé tajomstvá sú o dospievaní. Charlieho listy sú oveľa intímnejšie ako denník, sú smutné aj veselé, tragické aj komické. Nevieme, kde žije, nevieme, komu píše, vieme však o svete, o ktorom píše.Snaží sa žiť svoj život najlepšie, ako vie, no zároveň uteká pred jeho nástrahami a dostáva sa do sveta prvých rande, rodinných drám a nových priateľov. Sveta sexu, drog a kultovej Rocky Horror Picture Show, sveta, v ktorom je potrebná len úžasná pieseň na úžasnej ceste k nekonečnosti."Hoci je kniha miestami veľmi znepokojujúca, v konečnom dôsledku je povznášajúca a radostná.“ - The Guardian"Príbeh o dospievaní v tradícii Kto chytá v žite. Dojímavé úvahy o živote, láske a priateľstve sú často inšpiratívne a vždy krásne napísané." - USA Today"Charlie je taký dobrý a nevinný človek, že sa čudujete ako mohol vzísť z predstavivosti obyčajného dospelého autora… V celej knihe znova a znova ukazuje čistú múdrosť, o ktorej všetci radi čítame a sme jej svedkami...V tejto kultúre, kde je dospievanie škaredé slovo, dúfam, že sa tomuto dieťaťu nikdy nič zlé nestane." - Los Angeles Times
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

406 hodnotení

146
36
17
9
2

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie Martinusákov

Jedna z mojich obľúbených kníh. Prečítala som ju už 2x a rada sa k nej vraciam. Svoje knihy zvyknem po prečítaní darovať do knižnice, no táto má čestné miesto v tej mojej. Po prečítaní odporúčam pozrieť aj film, skvelé herecké obsadenie.

Čítať viac
Martinus
13

Všetko o mojich prečítaných knihách tu :) https://www.goodreads.com/user/show/135586083-nikola-mihalikov

Nikola Ďungelová
Produktový manažér
15. januára 2017
Názor čitateľa

Charlie je 15 - ročný teenager, ktorý nastupuje na strednú školu. Nemá žiadnych priateľov a tak trochu sa dištancuje od okolitého sveta. Ľudia ho považujú za divného alebo ho jednoducho prehliadajú. Na škole sa spriatelí s niekoľkými staršími spolužiakmi, nájde priateľa aj v jednom svojom učiteľovi a spoznáva nie len svet priateľstva, ale aj svet drog, alkoholu a párty. Ale aj keď to môže vyzerať ako klasický americký príbeh, v tejto knihe ide o niečo celkom iné. Charlie je iný ako ostatní a vie to ako aj on, tak aj jeho okolie. Skrýva tajomstvá mnohých v jeho okolí, pretože on sa len nedíva, on pozoruje a všetko dokáže chápať o niečo odlišne ako ostatní. Ale to najväčšie tajomstvo skrýva sám v sebe a ani netuší, že ho v sebe ukrýva.
Kniha je písaná formou listov, ktoré Charlie adresuje neznámemu kamarátovi, ktorého veľmi potrebuje, pretože potrebuje aby ho niekto vypočul a pochopil. Tým priateľom sa stávate práve vy a prežívate všetko čo prežíva Charlie. Budete ho mať chuť objať, rozosmiať, utešiť a keď dočítate knihu budete chcieť len tak sedieť, počúvať hudbu ktorú ma rád a prežívať chvíle, ktoré sú nekonečné. Je to výnimočná kniha, nebudete vedieť ako a zamilujete sa do nej :) A Charlie ostane vaším priateľom už navždy.
Síce je táto kniha určená pre teenagerov ale je to jedna z tých kníh, ktoré môžete prečítať v ktoromkoľvek veku. Ukazuje nám veci spôsobom, ktorý potrebujú počuť, vidieť a vnímať všetci. Za mňa môžem len povedať, že som ju nečítala posledný krát. :)

Čítať viac
Stojí v kúte

,,Takže mám pocit, že tím, kým jsme, jsme ze spousty různých důvodů. A na většinu z nich možná nikdy nepřijdeme. Ale i když není v naší moci změnit to, odkud pocházíme, pořád si můžeme vybrat, kam směřujeme. Pořád můžeme něco dělat. A můžeme se snažit, abychom s tím byli spokojení."
(citát z českého prekladu tejto knihy: Ten kdo stojí v koutě)

Škoda, že táto kniha nepatrí k povinnému čítaniu na strednej škole, no ale možno práve vďaka tomu
je taká výnimočná. Kniha, ktorá dokáže zmeniť pohľad na svet, vzťahy, rodinu, priateľov nejednému tínedžerovi, ale dovolím si tvrdiť, že aj dospelí budú počas čítania s Charliem súcitiť, podporovať ho, zdieľať jeho názory a tiež sa cítiť občas naozaj nekonečne.
Chbosky je autorom síce len tejto jednej knihy, avšak vystaval príbeh tak brilantne reálny, že sa zapísal
a určite zapíše ešte do mnohých sŕdc.
Charlie je len obyčajným prvákom na strednej škole, no pod krídla ho vezme partia štvrtákov, medzi ktorými nájde spriaznenú dušu,najlepšieho priateľa a lásku. Stretáva sa s ľuďmi, pri ktorých sa cíti šťastne, no často aj smutne, dokonca je tak obetavý a láskyplný človek, že vníma a chápe len ľudí okolo seba, ale zabúda na svoje vlastné šťastie. Príbeh sa zaoberá bežnými a súčasnými problémami dospievania, prvých lások, rodinnými problémami , no rieši aj závažnejšie témy ako homosexualita, hľadanie vlastnej sexuálnej identity, či zamlčané a spomienkami potlačené sexuálne zneužívanie
Knihu som práve prečítala druhýkrát, no určite to nebolo poslednýkrát. Zbožňujem jednoduchého
a zároveň komplikovaného Charlieho a jeho priateľov. Zároveň musím spomenúť aj film ,,Ten kdo stojí v koutě“podľa tejto knižnej predlohy, ktorý je rovnako úžasný ako kniha a veľký podiel má na tom
aj herecké obsadenie, kde máme možnosť vidieť krásnu a talentovanú Emmu Watson (Hermiona Grager).
*Český preklad je podľa môjho názoru kvalitnejší a doslovnejší ako slovenský a čo sa týka väzby samotnej knihy, tak je takmer totožná s väzbou anglického originálu (prvé vydanie) a chválim aj zoznam Charlieho obľúbených piesní, filmov a kníh v závere knihy.

Čítať viac
Srdcovka

Charlieho malé tajomstvá sú mojou najobľúbenejšou knihou. Najlepšie vystihuje, aké trápenia v sebe skrýva obyčajný teenager, ktorý nejako nezapadá medzi ostatných spolužiakov. Odhaľuje tiež problémy v rodine, či problém homosexuality a jej prijatia. Pritom je táto kniha plná šťastia, radosti, nádeje, a hlavne lásky. Je o kompromise medzi vzorným Charliem a jeho "nevzornými" kamarátmi, pričom ukazuje, že žiadna cesta nie je tá najlepšia, a že sa všetci máme rešpektovať. Hoci je táto kniha radená medzi Deti a mládež, ja ju odporúčam i dospelým, pretože každý si v nej nájde svoje posolstvo.

Čítať viac
Martinus
15
Beren and Lúthien - J.R.R. Tolkien, Alan Lee (ilustrácie), 2017
Práve čítam
Beren and Lúthien

29 rokov - dcéra a sestra, učiteľka angličtiny a histórie, milovníčka hudby, filmov a kníh, cestovateľka

Barbora Jesenská
zamestnanec
10. apríla 2018

Emotívny príbeh chlapca Charlieho chytí za srdce nejedného čitateľa. Kniha dá každému presne to čo práve potrebuje. Každý v nej vie nájsť odvahu, lásku, pochopenie alebo priateľstvo.

Čítať viac
Martinus
9

Nevypísaný spisovateľ. Snílek milujúci upršaný Paríž 20. rokov, okúzlený tvorbou Hemingwaya, skazený čistou vulgárnosťou Bukowského, dotknutý umením Moneta, započúvaný do Beethovena. Analóg v digitálnom svete.

Michal Pavlov
zamestnanec
29. septembra 2016
Názor čitateľa

Charlie, 15-ročný mladý chalan nastupujúci na strednú školu. Priatelia, ktorých mal sa niekam vytratili a nezostal mu nikto. Začína písať listy. Píše ich priateľovi, ktorého nikdy nestretol, len preto aby sa v novom, neznámom svete necítil sám. Píše o svojej rodine, svojej láske, svojich kamarátoch, o svete drog a sexu.

Charlie píše a TY čítaš. Práve TY sa stávaš jeho priateľom, ktorého on potrebuje. Dostávaš sa do intímneho, súkromného vzťahu s ním. Počúvaš hudbu, ktorú on, čítaš knihy, ktoré on. Smeješ sa s ním, plačeš.

Buď priateľom, ktorý Charlieho počúva a chápe. Urob to, čo som spravil ja a prisahám, že v tej chvíli ako budeš Charlieho malé tajomstvá čítať, v tej chvíli, ktorú pri knihe stráviš, budete nekoneční.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

5
22.8.2023
táto knižka ma oslovila svojou, zdanlivo neexistujúcou, hĺbkou. každý kto žije vo veku charlieho, alebo aj keď je ten vek dávno za ním, myslím že by si túto knihu mal prečítať a nájsť v nej seba a svoj význam. k tejto knihe sa určite vrátim, ku knihe o dospievajúcom chlapcovi zmätenom v živote. často sa cítim ako charlie, a myslím že nie som jediná
určite odporúčam, aspoň knižke skúste dať šancu<3
Čítať viac
Dana
Neoverený nákup
2
27.2.2013
Tato kniha ma velmi nebavila, aj ked mala svetle momenty, musim vsak povedat, ze som ju vobec nepochopila, stracala som sa v nej.
Čítať viac
22.8.2023
„boli sme nekoneční“
táto knižka ma oslovila svojou, zdanlivo neexistujúcou, hĺbkou. každý kto žije vo veku charlieho, alebo aj keď je ten vek dávno za ním, myslím že by si túto knihu mal prečítať a nájsť v nej seba a svoj význam. k tejto knihe sa určite vrátim, ku knihe o dospievajúcom chlapcovi zmätenom v živote. často sa cítim ako charlie, a myslím že nie som jediná
určite odporúčam, aspoň knižke skúste dať šancu<3
Čítať viac
Katarína Majerová
Overený nákup
17.5.2023
Túto knižku som ešte nedočítala, ale už teraz sa mi veľmi páči. Je to zatiaľ veľmi príjemné čítanie. Čítať viac
Sofia Čechová
Overený nákup
28.9.2022
túto knihu si musíte prečítať!!
Charlieho malé tajomstvá je neuveriteľne krásna kniha. Myslím, že by si ju mal prečítať každí, pretože vo vás zanechá niečo, načo NIKDY nezabudnete. Je plná nádherných myšlienok, ktoré vám zmenia život.
Určite patrí medzi moje obľúbené knihy. :)

"A prisahám, že v tejto chvíli sme sa cítili nekoneční." ?3
Čítať viac
6

Volám sa Sani, mám 16 a na instagrame pôsobím ako @dievca_ponorene_v_knihach. Rada čítam knihy a píšem na ne recenzie. Ak vás zaujímajú moje recenzie spoločne aj s fotkami tak ich nájdete na mojom instagramovom profile. :)❤️

Sani
Overený zákazník
21.12.2021
Môj názor
Nádherná, veľmi výnimočná kniha ktorá stojí za pozornosť každého jedného čitateľa. Či je to tínedžer alebo dospelí rozhodne má táto kniha čo dať každému jednému z nás. Príbeh ktorým preplávate a cítite že kráčate po boku Charlieho. Originálny príbeh s nádherným koncom ktorý vás dojme a chytí vás za srdce a dlho o ňom budete premýšľať.
Knihu Charlieho malé tajomstvá som sa rozhodla prečítať z dôvodu že ma zaujal anotácia. Na začiatku príbehu som nevedela čo mám čakať. Pripadalo mi to ako obyčajná kniha a nevedela som prečo sa ľudom tak páčila ale prišla som na to v poslednej časti tejto knihy. Každý jeden z nás si môže odniesť svoje posolstvo z tejto knihy. Ja si odnášam toto: Je veľmi dôležité mať okolo seba ľudí ktorých máte rady. Musíte si ich vážiť a ctiť kým ich máme pri sebe. Musíme mať v živote priateľov pretože sú veľmi potrebný. Potrebujeme mať človeka o ktorého sa môžeme oprieť keď nás niečo trápi.
Tento výnimočný príbeh som si veľmi obľúbila a budeme ešte o ňom dlho premýšľať. Ak uvažujete nad prečítaním určite dlho neváhajte a pustite sa do čítania.
A na záver by som iba dodala že knihe dávam 5/5 hviezdičiek za originálny a dojímavý príbeh.
S láskou dievca_ponorene_v_knihách
Čítať viac
Veronika
Neoverený nákup
11.3.2021
Super
V niektorých momentoch sa cítim presne ako charlie.
Je to zaujímavý príbeh mladého chlapca aj keď niekdy nudný.
Je to presne pre vekové kategórie 14-15 .(samozrejme aj vyššie ročníky si to radi prepočítajú)
Čítať viac
32
Overený zákazník
5.2.2021
perfekný teanage príbeh
Drahý priatelia. Toto je bez pochyby najkrajšia kniha z teanage sveta akú som čítal, v dospelom veku. Žiadne infantilné taľafatky, ale seriózne a citlivé!
Jednoznačne potvrdzuje, že stredoškolská populárnosť je ...fuj... a tí okrajoví, nenápadní, sú najpestrejšie osobnosti.
Výborné odkazy na hudbu a knihy.
A kto nevidel filmové spracovanie.. určite pozrite. Tu platí, že film je rovnako dobrý ako kniha (čo je zväčša opakom).
Čítať viac
20.1.2021
Super
Je to jedna z najkrajších kníh ktoré som kedy čítala. Úžasná kniha plná skvelých myšlienok napísaná formov listov, ktoré vás okamžite vtiahnu do Charlieho sveta, všetko s ním prežívate. Čítala som ju dychtivo tešiac sa z každého listu akoby ich adresoval mne, smiala som sa a plakala... A nakoniec prisaham že v chvíľach keď som tuto knihu čítala bola som nekonečná..... Čítať viac
1
Zo dna ku hviezdam - Dušan Kadlec, 2019
Práve čítam
Zo dna ku hviezdam

Veľmi rada čítam akýkoľvek žáner. Najviac ma baví ezoterika, romány, kuchárske a psychologické knihy. Čítanie je pre mňa relaxom, ktorý vo mne dokáže vyvolať veľmi pozitívne pocity, dokáže ma motivovať, rozcítiť, zamýšľať sa a získavať nové informácie. Nie je nič lepšie ako stráviť daždivý deň v prítomnosti knihy.

Simona Sivčová
Overený nákup
2.12.2020
Je to kniha s hlbokými myšlienkami, hlavná postava píše priateľovi o svojich zážitkov na strednej škole, prvom rande a priateľoch. Je celkom zaujímavá aj keď časťami aj trochu depresívna. Čítať viac

Stephen Chbosky

Čítať viac

„Možno to, čo chápeme najmenej, je to najlepšie, čo nás čaká.“

O zármutku - C.S. Lewis, 2018
O zármutku
C.S. Lewis