Vražda je zvyk
E-kniha

Vražda je zvyk z roku 1936 patrí k detektívkam Agathy Christie, inšpirovaným archeologickými expedíciami, ktoré legendárna spisovateľka podnikla so svojím druhým manželom Maxom... Čítať viac

4,5 26 hodnotení
Séria
Hercule Poirot
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
224 strán
3 hodiny čítania

Vražda je zvyk z roku 1936 patrí k detektívkam Agathy Christie, inšpirovaným archeologickými expedíciami, ktoré legendárna spisovateľka podnikla so svojím druhým manželom Maxom Mallowanom. Tento napínavý ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,00 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Vražda je zvyk z roku 1936 patrí k detektívkam Agathy Christie, inšpirovaným archeologickými expedíciami, ktoré legendárna spisovateľka podnikla so svojím druhým manželom Maxom Mallowanom. Tento napínavý detektívny príbeh zasadený do exotického prostredia náleziska na Blízkom východe vychádza v novom vydaní.

Hneď po príchode do známej archeologickej lokality v irackom Hassaniehu je zdravotnej sestre Amy Leatheranovej jasné, že sa tam deje niečo zlé – niečo, čo súvisí s krásnou, no nervovo labilnou manželkou slávneho archeológa doktora Leidnera. Napätie medzi členmi expedície by sa dalo krájať, strach Louise Leidnerovej, ktorú sužujú desivé halucinácie, priam bije do očí. O niekoľko dní má na odľahlé nálezisko doraziť Hercule Poirot, ktorý v tých končinách trávi dovolenku, no ktovie, či už pre niekoho z výpravy nebude neskoro...

Prekladateľka: Katarína Jusková
Čítať viac
Originálny názov
Murder in Mesopotamia
Počet strán
224
Naše katalógové číslo
1903653
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Séria
Hercule Poirot
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

26 hodnotení

24
3
2
2
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

26
Overený zákazník
11.6.2023
Autorka sa pri písaní tejto detektívky inšpirovala archeologickými expedíciami, ktorých sa zúčastnila spolu so svojím druhým manželom. Ide o príbeh zasadený do exotického prostredia náleziska na Blízkom východe.

Na expedícii sa zúčastnilo niekoľko kľúčových postáv, ktoré máme možnosť postupne spoznávať a tak aj odhaľovať ich možný motív vraždy.

Príbeh je pre mňa výnimočný aj z hľadiska toho, že rozprávačom je zdravotná sestra Amy Leatheranová, ktorá bola prizvaná k manželke slávneho archeológa doktora Leidnera. Je jasné, že sa na tomto mieste deje niečo nepríjemné a napätie medzi členmi expedície by sa dalo krájať.

Prístupný vývoj súvislostí zariadi to, že k prípadu je privolaný aj Hercule Poirot, ktorý v tých končinách trávi dovolenku.

Môžem povedať, že aj tento ďalší prípad sa stal mojou srdcovkou. Nielen kvôli samotnej zápletke, ale aj pre exotické prostredie, v ktorom sa dej odohráva a tým dopĺňa zapeklitý prípad, na prvý pohľad nevyriešiteľný. Veru, potrápil moje mozgové bunky.

Nechýbali tu tajomstvá či napätie. Pri záverečných stranách mnou prešla hrôza, pretože odkryvanie otázok stálo za všetky drobné.

Jednotlivé diely skladačky do seba krásne zapadli a po dočítani som sa chytila za hlavu - ako je možné, že som si to nevšimla skôr... Za mňa fantastický knižný počin, ktorý odporúčam!
Čítať viac
17

“Niektoré knihy stačí ochutnať, iné prehltnúť, iba niekoľko málo je hodných prežutia a trávenia. Pri niektorých knihách si stačí pozrieť iba jej časť, niektoré stačí preletieť, a niekoľko málo treba prečítať starostlivo s plnou pozornosťou.” “Naše životy sú ako domy. Niekedy spadnú a majú prečo, inokedy spadnú úplne bezdôvodne.” Stephen King

Lujza S.
Overený nákup
10.2.2023
SK: Vražda je zvyk / CZ: Vražda v Mezopotámii
Jedna z mojich najobľúbenejších detektívok od Agathy - exotické prostredie zaujímavo dopĺňa pozoruhodný prípad, ktorý čítame z pohľadu ošetrovateľky, ktorá je v tomto prípade považovaná za nezainteresovanú osobu (jej povaha a výrečnosť sa mi veľmi páčili a osviežili dynamiku deja). Knihu som prečítala jedným dychom - postavy boli ako vždy popísané vierohodne a po psychologickej stránke prepracované, obeť vraždy bola mne osobne sympatická rovnako ako aj rozuzlenie.
Agatha má vynikajúci štýl písania, vie sa zamerať na celkový obraz aj detaily a čitateľ pri nej málokedy zostane sklamaný.
Čítať viac
31.1.2012
Názor čitateľa
Ako všetky detektívky, ktoré sa odohrávajú v niektorej exotickej krajine, patrí aj táto medzi moje obľúbené, lebo prináša trochu spestrenia medzi všetky tie prípady odohrávajúce sa v Anglicku. Nepáči sa mi príliš, že je napísaná z pohľadu tej ošetrovateľky, ale dokonale to vynahrádza nezvyčajný prípad. Čítať viac

Agatha Christie

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Rozdiel medzi románom so šťastným koncom a románom bez neho tkvie iba v tom, kedy autor prestane rozprávať príbeh. “