Dievčatá - Lygia Fagundes Telles, Portugalský inštitút, 2024

15,39 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Dievčatá - Lygia Fagundes Telles, Portugalský inštitút, 2024
Dievčatá - Lygia Fagundes Telles, Portugalský inštitút, 2024

Dievčatá

V románe Dievčatá prináša oceňovaná brazílska spisovateľka Lygia Fagundes Telles sondu do vnútorného, citového života troch dospievajúcich dievčat, ktoré spolu bývajú v... Čítať viac

Vydavateľstvo
Portugalský inštitút, 2024
312 strán
4-5 hodín čítania

V románe Dievčatá prináša oceňovaná brazílska spisovateľka Lygia Fagundes Telles sondu do vnútorného, citového života troch dospievajúcich dievčat, ktoré spolu bývajú v katolíckom penzionáte v Sao Paule v období brazílskej diktatúry. Bohatá idealistka... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
15,95 €

15,39 €

-4 %
Na sklade 3 ks
  • Osobný odber 25. 6.
  • Na vašej adrese 25. 6.

Osobný odber

Kníhkupectvá
25. 6.
balíkovo
25. 6.
AlzaBox
25. 6.
Packeta
25. 6.
Slovenská pošta
(na poštu)
25. 6.
BalíkoBOX
25. 6.

Doručenie na adresu

Kuriér Packeta HD
25. 6.
Kuriér GLS
25. 6.
Slovenská pošta
(na adresu)
25. 6.

Naši škriatkovia odporúčajú

Nezabudni na mňa - Julie Soto, Ikar, 2024

Viac o knihe

V románe Dievčatá prináša oceňovaná brazílska spisovateľka Lygia Fagundes Telles sondu do vnútorného, citového života troch dospievajúcich dievčat, ktoré spolu bývajú v katolíckom penzionáte v Sao Paule v období brazílskej diktatúry. Bohatá idealistka Lorena, revolucionárka Lia a nádherná, ale drogovo závislá Ana Clara pochádzajú z rozličných vrstiev brazílskej spoločnosti. Každá je iná, všetky sú však mladé, plné túžob, nádejí a pochybností, krehké i silné zároveň a spája ich hlboké priateľstvo. Tento napínavý polyfonický román, ktorý vyhral Cenu Jabuti aj Cenu Coelha Neta Brazílskej literárnej akadémie, je svedectvom pohnutej doby a dnes patrí ku klasike v brazílskej literatúre.

Koľko nádhery, koľko sily, koľko živej a srdcervúcej látky je v Dievčatách! Carlos Drummond de Andrade

Preklad a vydanie publikácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Čítať viac
Počet strán
312
Väzba
pevná väzba
Rozmer
134×215 mm
Hmotnosť
430 g
ISBN
9788099967404
Rok vydania
2024
Naše katalógové číslo
2468041
Štýl
filozofický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Brazília
Vydavateľstvo
Portugalský inštitút
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

2 hodnotenia

0
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

41

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
21.5.2024
Veľmi dobrá psychológia postáv
Sny, túžby a nádej sú častokrát naším hnacím motorom, bez ktorých by sme ostali stáť na mieste, ale nie vždy dosiahneme to, po čom túžime. Sny sa rozplynú, prípadne ich zastúpia iné, čo je lepší prípad, a aj keď sa hovorí, že nádej zomiera posledná, niekedy strácame aj tú. Tri dievčatá, kamarátky Lorena, Lia a Ana Clara bývajú v katolíckom penzionáte v Sao Paole v období brazílskej diktatúry. Každá z nich pochádza z inej spoločenskej vrstvy, každá je iná, ale okrem priateľstva majú spoločné to, že túžia, snívajú, majú pochybnosti, strach, bolesti, spoznávajú lásku a v neposlednom rade nestrácajú nádej. Každá z nich však túži byť milovaná. Dokážu si nájsť svoje miesto pod slnkom?
Autorka vytvorila tri rôzne postavy, ktoré majú svoje vlastné príbehy a osudy, ale navzájom sa prepletajú. Lygia dáva dôraz na ich vnútorné prežívanie, ich pocity a myšlienky. Celý príbeh sa odohráva na pozadí politických udalostí v krajine. Autorka otvára viaceré témy, akými sú drogová závislosť, homosexualita, rasizmus, feminizmus a poukazuje aj na možné priateľstvo medzi ľuďmi z rôznych spoločenských vrstiev. Strieda rozprávanie dievčat bez upozornenia, ale pre každé zvolila jeho typický slovník a vyjadrovanie sa, preto nebudete mať problém rozlíšiť, o ktoré kedy ide. Zároveň sa tu nachádza aj ďalšia osoba, ktorá je akýmsi nezávislým pozorovateľom. Možno sa vás nedotkne osud každého jedného dievčaťa, v istom zmysle mi niektoré ich konania a názory liezli na nervy, ale ak som nad tým tak uvažovala, pred dvadsiatimi rokmi by som s nimi možno zdieľala viaceré ich pocity a myšlienky. Myslím si, že autorka veľmi dobre vystihla charaktery postáv a ich vnútorné prežívanie a aj keď som z knihy nespadla na zadok, niektoré momenty z nej vo mne zarezonovali. Určite vám ju odporúčam.
Čítať viac

Vydavateľstvo Portugalský inštitút

Čítať viac

„Nemusíš to všetko pochopiť. Len buď so mnou.“

Chatrč - William Paul Young, 2009
Chatrč
William Paul Young