Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Pohrebná služba - Ervín Hodulík, Marenčin PT, 2024

16,50 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Pohrebná služba - Ervín Hodulík, Marenčin PT, 2024
Pohrebná služba - Ervín Hodulík, Marenčin PT, 2024

Pohrebná služba

Mafiánsky krimi triler

Nevýraznému účtovníkovi, tridsiatnikovi Ludwigovi, odhalí starý otec rodinnú históriu a židovský pôvod. Jeho prastarý otec s priateľom založili pred vojnou pohrebníctvo,... Čítať viac

Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2024
304 strán
4-5 hodín čítania

Nevýraznému účtovníkovi, tridsiatnikovi Ludwigovi, odhalí starý otec rodinnú históriu a židovský pôvod. Jeho prastarý otec s priateľom založili pred vojnou pohrebníctvo, vlastnili budovu a pozemky. Tie sa teraz vrátili do rúk potomkom... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

16,50 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Nerovná hra - Vi Keeland, Ikar, 2024

Viac o knihe

Nevýraznému účtovníkovi, tridsiatnikovi Ludwigovi, odhalí starý otec rodinnú históriu a židovský pôvod. Jeho prastarý otec s priateľom založili pred vojnou pohrebníctvo, vlastnili budovu a pozemky. Tie sa teraz vrátili do rúk potomkom. Keď Ludwiga po zinscenovanom spore vyhodia zo zamestnania, prijme ponuku starého otca a stáva sa spoločníkom novozaloženého pohrebníctva. Udalosti naberajú rýchly spád. Počas rozbiehania firmy a rekonštrukcie priestorov prichádza ku konfliktom. Korupcia, hádky a vydieranie vyústia do vraždy. Pribudnú ďalšie obete a podozrenia vedú do najvyšších poschodí politiky...
Čítať viac
Naše katalógové číslo
2360303
Počet strán
304
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
505 g
ISBN
9788056912072
Rok vydania
2024
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Zuzana Smilková
Neoverený nákup
21.6.2024
Literárny počin roka
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Keď sa mi dostala do rúk kniha od Ervína Hodulíka Pohrebná služba, nevedela som, čo od nej môžem čakať. Po prečítaní môžem povedať, že príjemne prekvapila. Dej je zasadený do súčasnej Bratislavy, ktorú spoznávame cez hlavnú postavu uhladeného a nudného Ludwiga. Po výpovedi v práci sa mu otvorí nový svet. S trojicou vydarených kolegov viac - menej nedobrovoľne spoznáva doposiaľ nepoznané stránky života v hlavnom meste. Spoločne sa snažia premeniť zdedené pozemky po židovských predkoch na veľkolepý pohrebný ústav.
Kniha nás zavedie nielen do historického centra Bratislavy, ale aj do menej známeho prostredia bratislavského podsvetia a politiky. Autor, v minulosti úspešný laureát rozhlasových a divadelných hier, veľmi obratne narába s jazykovými prostriedkami, píše pútavo a so zmyslom pre humor. Keď je treba, nebojí sa použiť aj expresívny slovník, ktorý vhodne zapadá do prostredia literárneho deja. Na rozdiel od niektorých kníh, cez ktoré sa čitateľ musí doslova prehrýzť, kniha Ervína Hodulíka sa číta sama. Odporúčam!
Čítať viac
23.4.2024
Táto kniha vás vtiahne do deja už od prvej kapitoly. Zaujímavým spôsobom sa tu prepletá zachytenie podoby súčasnej Bratislavy, politickej a spoločenskej situácie Slovenska s akčným, humorným a miestami aj mierne edukačným faktorom (časti o Židoch, niečo z minulosti Slovenska a podobne).
Nie je to prvoplánový triler, kde sa od začiatku nastoľuje kriminálna zápletka tá prichádza postupne, a je prirodzeným vyústením deja. Prvá vražda vedie k ďalším a nevýrazný účtovník Ludwig sa ocitá vo víre kriminálnych udalostí.
Ludwig, Nathan, Pišta, Gustáv, Ernest hlavné postavy deja tvoria osobitú skupinku ľudí, každý z nich má špecifický charakter a autor ich pekne vykresľuje už len napríklad osobitým používaním reči typickým pre daného hrdinu.
Dej knihy je premyslený do detailov, kapitoly nemali žiadne hluché miesta. A humor - nebýva zvykom, že sa pri trileri nasmejete, tuto je vtipných sitácií hneď niekoľko, nepôsobia vtieravo, humor sa tu dopĺňa s akciou a skvele pasuje do deja. Skutočne dobrá kniha!
Čítať viac
Ružena Stribrnska
Neoverený nákup
23.4.2024
Výborná kniha
Kniha sa mi páčila ,mala zaujímavý akčný a vtipný dej. Autor v pribehu použil aj aktuálnu politickú scénu Slovenska. Kniha sa dobre čítala, teším sa na ďalšiu od tohto autora.0 Čítať viac
13.4.2024
naozaj fajn čítanie
Hlavný hrdina knihy je Ludwig, nevýrazný účtovník, ktorého trochu smoliarsku povahu si akosi obľúbite už od prvých stránok. Ludwig sa stáva spoločníkom pohrebníctva, spoznáva zaujímavých ľudí, utvára priateľstvá, a nakoniec sa ocitá v napätom boji.

Kniha sa čítala ľahko, situácie, ktoré sa hlavnému hrdinovi stávajú, sú často veľmi vtipné. Je fajn si občas prečítať slovenskú knihu, kde sú vám spoločenské reálie napr. v nemocnici, na úrade, alebo samotný opis politiky, dôverne známe.
Charaktery postáv sú vykreslené bravúrne, každá je veľmi osobitá. Ich vzájomné interakcie prispievajú k pestrému deju.

Z knihy na základe obálky možno čakáte iba akciu, ale v skutočnosti dostanete oveľa viac - humor, napätie, opis slovenskej spoločnosti a celkovo príjemný čitateľský zážitok.
Čítať viac

Vydavateľstvo Marenčin PT

Čítať viac

„Člověk odjakživa bojuje, aby měl co jíst. Honba za potravou je zoufalé břemeno zvířecí mysli. Člověk se musí nejdřív najíst a pak teprve může snít, musí mít plný žaludek a pak teprve může milovat.“

Elantris - Brandon Sanderson, 2017
Elantris
Brandon Sanderson