Piata obeť
E-kniha

Detektív Porter sa prepadá čoraz hlbšie do temnej minulosti Opičieho vraha a v uliciach Chicaga zatiaľ ľudí ohrozuje nový sériový zabijak. Uprostred jednej z najhorších zím, aké... Čítať viac

2. diel série
Opičí vrah
Vydavateľstvo
Lindeni, 2024
544 strán
8-9 hodín čítania

Detektív Porter sa prepadá čoraz hlbšie do temnej minulosti Opičieho vraha a v uliciach Chicaga zatiaľ ľudí ohrozuje nový sériový zabijak. Uprostred jednej z najhorších zím, aké Chicago za posledné roky zažilo, bolo pod hladinou zamrznut Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

16,80 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Stella Davies:Kronika rodiny Leroy.Stella Davies, 2024

Viac o e-knihe

Čo je desivejšie ako myseľ sériového vraha? Pokračovanie bestsellera Štvrtá opica.
Detektív Porter sa prepadá čoraz hlbšie do temnej minulosti Opičieho vraha a v uliciach Chicaga zatiaľ ľudí ohrozuje nový sériový zabijak. Uprostred jednej z najhorších zím, aké Chicago za posledné roky zažilo, bolo pod hladinou zamrznutého jazera objavené telo nezvestnej tínedžerky Elly Reynoldsovej. Je nezvestná tri týždne, jazero však zamrzlo pred viac ako tromi mesiacmi. A ako je možné, že mala na seba šaty iného dievčaťa, ktorého zmiznutie nahlásili rodičia len pred dvoma dňami? Zatiaľ čo sa detektívi chicagskej polície snažia rozlúsknuť túto hádanku, Porter pokračuje v prenasledovaní Opičieho vraha, pretože sa toho vnútorne nedokáže vzdať. Posadnutý dolapením Bishopa sa s jednou rozmazanou fotografiou vydá do ulíc New Orleansu, lenže narazí na svet, ktorý je temnejší, než si predstavoval. Čoskoro si uvedomí, že jediná desivejšia vec ako myseľ sériového vraha, je myseľ vrahovej matky.
Čítať viac
Originálny názov
The Fifth to Die
Počet strán
544
Rok vydania
2024
Naše katalógové číslo
2475303
Štýl
mysteriózny, napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
2. diel série
Opičí vrah
Vydavateľstvo
Lindeni
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

17 hodnotení

16
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

10.6.2024
Už som mala tú možnosť presvedčiť sa, že J. D. Barker píše skvele a po prečítaní Piatej obete sa mi to len potvrdilo.

Autor, rovnako ako aj v prvej knihe, perfektne vykresľuje vnútorný boj detektíva Portera, jeho odhodlanie dolapiť Opičieho vraha, ktorého prenasleduje celé roky. Ukazuje sa však, že tu nepomôže ani tá najväčšia húževnatosť, nakoľko jeho posadnutosť ho postupne ničí.

Exceluje vo vytváraní realistických postáv, dokonca aj tých vedľajších, každý z Porterových kolegov má svoje vlastné motivácie, ciele, čo len prispieva k autentickosti celého príbehu. A to ani nespomínam samotného Opičieho vraha, s ktorým má čitateľ možnosť spoznať sa aj osobne...

Neskutočne sa teším na záver celej série, keďže koniec bol tak šialene useknutý, že snáď ani nejde neočakávať rovno to najhoršie.
Čítať viac
15

Knižky milujem od detstva, keď mi otec čítal rozprávky na dobrú noc. A už som s čítaním nikdy neprestala. Prečítala som Štyria pátrači, všetko dostupné od Julesa Verna, knihy o Winnetuovi som prečítala viac krát, v škole pod lavicou a doma pod perinou dlho do noci som hltala historické romány ako Gričská čarodejnica. Nasledovalo vela romantických príbehov o láske. Dnes je v ponuke množstvo výborných kníh, dávam prednosť kriminálkam, severským trilerom, historickým románom....jednoducho vždy mám nejakú knihu rozčítanú a dobrovolne sa priznávam, som knihomolka.

Julka M.
Overený zákazník
6.11.2022
Pátá obeť
Táto kniha je vynikajúcim pokračovaním prípadu detektíva Sama Portera, ktorý je posadnutý Opičím vrahom - Bishopom. Tento triler je výborne prepracovaný, nesmierne napínavý a miestami až strašidelný. Čítal sa mi velmi dobre, záver knihy ostal otvorený, takže hneď sa púšťam do pokračovania...milovníkom trilerov určite odporúčam, má mojich 5 hviezdičiek. Čítať viac
31.10.2022
opičí vrah
Pokračovanie krimi s vrahom "Opičákom". Kniha začína 4 mesiace po závere prvej časti. Samovi zobrali prípad Opičáka FBI. Teraz však sa musí pustiť do prípadu dievčaťa, ktorá je nájdená zamrznutá v jazere. Zvláštne je, že jazero zamrzlo pred mesiacom, ale dievčina je nezvestná len pár dní. Súvisia tieto vraždy nejako s Opičákom?
Krimi, ktorá je skvelo napísaná s veľa záhadami. V knihe prebiehajú 3 vyšetrovania súčasne. Záver je veľmi otvorený s mnohými otázkami.
Knihe udeľujem 5 z 5. Zaraďujem medzi TOP.
Čítať viac
Martin Chlapovič
Overený nákup
23.10.2022
Neskutočná jazda
Priznám sa, že pokiaľ ide o knihy, konkrétne o beletriu, som pomerne vyberavý a snažím sa v tej záplave (napríklad) thrillerov nájsť taký, ktorý by bol naozaj kvalitný, niečim výimočný. Tak som sa po dlhom (doslova) pátraní dopracoval k tejto trilógií a pustil sa do nej. Nebudem viac zdržovať a prejdem k veci - ide (aspoň z môjho pohľadu) o jeden z najlepších thrillerov vôbec, a to rátam nielen tie knižné, ale i filmové a seriálové. Celá trilógia je naozaj "neskutočná jazda". Čítať viac
29
Tajomstvá živých - Carol Wyer, 2018
Práve čítam
Tajomstvá živých

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený zákazník
15.9.2022
"Nemůžeš si hrát na Boha, aniž bys poznal Ďábla."
"Nebojte sa těch, kdo zabíjejí tělo, ale duši zabít nemohou. Radeji se bojte Toho, který může duši i telo zahubit v pekle..."
V napínavom pokračovaní knižnej série je detektív Sam Porter so svojim tímom opäť v akcii, keď sa v jazere v Jackson Parku, ktoré je zamrznuté už 3 mesiace, nájde telo mladej Elly Reynoldsovej, ktorá je nezvestná len 3 týždne. Ako sa Elly dostala pod ľad? Prečo má na sebe odev iného dievčaťa, ktoré zmizlo len deň pred tým? Nanešťastie pre Portera a jeho tím, počet nezvestných a následne nájdených tiel stále rastie.
Jednu z dejových liniek som načrtla v úvode, a tú druhú nebudem spomínať, pretože nie som v písaní tak dobrá ako J.D. Barker, aby som dokázala napísať "anotáciu" bez toho že prezradím dôležité momenty.Tí čo sa pustili do čítania predošlej knihy by sa mi nepoďakovali.
Môžem len povedať, že som bola ohromená z toho ako je dej výborne prepracovaný, napínavý a strašidelný. Autor skutočne odviedol skvelú prácu, pretože ma udržal v napätí až do konca a okamžite po poslednej stránke som musela zobrať do rúk pokračovanie. Skrátka, ak máte radi nepravdepodobné zločiny, páchateľa, ktorí je vždy o jeden dva kroky pred políciou a všetko do seba perfektne zapadá, tak si tých necelých 600 strán užijete. Ale dôrazne vám odporúčam, aby ste si prečítali najskôr prvú knihu zo série „Čtvrtá opice“.
"Pud sebezáchovy a strach jsou dva nejsilnejší lidské instinkty. Porter si nebyl jistý, jestli chce poznat člověka, který ani jeden z nich nemá."
Čítať viac

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac

„Zvoliť si pochybnosti ako životnú filozofiu je rovnaké, ako keby sme si zvolili nehybnosť za dopravný prostriedok.“

Plavba s tigrom - Yann Martel, 2003
Plavba s tigrom
Yann Martel