Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Koruna mesiaca
E-kniha

Lele sklamala rodinu. Ušla s milencom a prišla o česť. Má jedinú príležitosť, ako predísť potupe – prijať za manžela Mergana, pána nočných elfov. Lele túži byť slobodná a riadiť... Čítať viac

4,0 32 hodnotení
Vydavateľstvo
Adriana Bolyová, 2023
135 strán
2 hodiny čítania

Lele sklamala rodinu. Ušla s milencom a prišla o česť. Má jedinú príležitosť, ako predísť potupe – prijať za manžela Mergana, pána nočných elfov. Lele túži byť slobodná a riadiť sa srdcom, nie prísnymi pravidlami svojho otca, ... Čítať viac

  • PDF
  • Slovenčina

7,95 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Lele sklamala rodinu. Ušla s milencom a prišla o česť. Má jedinú príležitosť, ako predísť potupe – prijať za manžela Mergana, pána nočných elfov.
Lele túži byť slobodná a riadiť sa srdcom, nie prísnymi pravidlami svojho otca, vládcu Mesačného kraja. Súhlasí, že sa vydá za Mergana, no jedine pod podmienkou, že časom jej dá voľnosť. Mergan a ostatní elfovia vzdialeného Nočného kraja sú v ríši známi ako poslední, ktorí sa nevzdali zbraní a ktorí ich neváhajú použiť. Lele prichádza do nového nebezpečného domova, kde sa musí zhostiť úlohy tretej manželky. Mergan túži po synovi, ale ešte viac túži po legendárnom kameni mesiaca s obrovskou magickou mocou. Niektorí mesační elfovia dokážu počuť hlasy nerastov a dúfa, že Lele je jednou z nich. Preto neváhal a uchádzal sa o ňu napriek jej zničenej povesti. Aj keď ich zväzok je iba dohoda, podľahnúť vzájomnej príťažlivosti je príliš lákavé. Lele sa musí rozhodnúť – stane sa poslušnou manželkou, alebo zostane verná svojmu nespútanému srdcu?
Čítať viac
Naše katalógové číslo
2288631
Počet strán
135
Rok vydania
2023
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Adriana Bolyová
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

32 hodnotení

17
6
4
2
3

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Milka
Neoverený nákup
pred tromi dňami
prečitane za víkend
Knihu som prečítala takmer na jeden nádych, bola skvelá. Veľmi sa mi páčili vzťahy medzi postavami, napriklad viacčlenne manželstvo, v ktorom všetci spolupracovali - čože?? :) Skvelý nápad a elfovia boli super. Autorka pripravuje dalši diel, tak sa už tešim aj na ten. Čítať viac
18
Láska spod klobúka - Jen Turano, 2016
Práve čítam
Láska spod klobúka

Rada čítam akýkoľvek žáner. Moje recenzie nájdete na @recenzienika Alebo FB Nika Vachová.

Nikola Krajčovič Krajčovič
Overený zákazník
22.5.2024
#korunamesiaca @adri_bolyova

Obálka pritahla moju 100% pozornosť. Je krásna.

Príbeh je o svete elfov, ktorý ako ho poznám ja je krásny, plný svetla, ale v Korune mesiaca to nebolo všetko také krásne. Práve naopak.

Lele je mesačná elfka a musela si vziať za muža Mergera, ktorý je pánom nočných elfov. Lele má podmienku. Keď mu porodí syna, dá jej voľnosť. Súhlasí. Mergerovi však nejde len o syna, ale aj o domov kde vládli jeho predchodcovia. A tiež chce mesačný kameň. Lele sa mi páčila, aký mala jazyk a svojou povahou si podmanila každého. Merger mal svetlé ale aj temné stránky. Neviem čo si o ňom ešte myslieť. Skrýva sa v ňom zlo? Mergerov brat, s ktorým bojuje/nebojuje, mi pri prečítaní prvých viet s ním, prišiel nesympatický, ale zdanie klame...

Čo rušilo, tak že Elfovia boli ľudia zo zvieracími pudmi. Párili sa, pri pôrode sa schovávali do hniezda. Na toto som si nevedela zvyknúť. A že sa teda páriť chceli to vám poviem .

Tenká knižka, ktorá však nie je vôbec ochudobnená o skvelý príbeh. Krátke kapitolky.
Ďakujem za štafetu @knizny_blond

Príbeh bude mať svoje pokračovanie...
4

#elf #slnecnykamen #mesacnykamen #stafeta #stafetovyzavislak #parenie
Čítať viac
21.5.2024
Recenzia
Koruna mesiaca ma zaujala krásnou fialovou obálkou. Kniha je zameraná na svet elfov, ktorý nie je vôbec ľahký, skôr by som povedala, že krutý.

Lele, mesačná elfka, ako hlavná hrdinka sa mi páčila. Samozrejme, mala nejaké chyby, o tom to predsa je, ale veľmi som na nej obdivovala bojovnosť za to, čo chce. Na druhej strane, Mergana, vládca Nočného kraja, som si veľmi neobľúbila. Mal zopár svetlých chvíľ, ale keďže pôsobil veľmi kruto a niekedy až barbarsky, tak si nezískal moje sympatie. Čo sa však nedá povedať o jeho bratovi. Ten sa mi zo začiatku vôbec nepozdával, ale zdanie klame. A viac vám už neprezradím.

Veľmi sa mi páčil iný druh vzťahu, s ktorým som sa osobne stretla asi po prvýkrát v knihe. Že muž má viac žien, dokonca manželiek. Bolo to pre mňa zo začiatku zvláštne, ale potom som si zvykla. A erotické scény boli tiež bravúrne napísané!

Na takú útlu knihu bol fantasy svet opísaný celkom dostatočne, dokonca tu bola aj mapka všetkých krajov. Čo je vždy veľké plus. Takisto tu je veľa zaujímavostí o elfoch, páčil sa mi priebeh tehotenstva, bolo to naozaj originálne, aspoň pre mňa.

Dej je veľmi svižný, kapitoly sú krátke, vlastne celá knižka, čiže ani sa nenazdáte a je koniec. Presne to sa stalo aj mne a potom som len zízala, kde mám ďalšie kapitoly. Takto to predsa nemohlo skončiť! Verím, že čoskoro uzrie svetlo sveta aj druhá časť.
Čítať viac
9
Malé jablko - Katarína Hybenová, 2021
Práve čítam
Malé jablko

Som bezhlavo zamilovaná do YA, NA, romantických a erotických kníh. Okrem toho ma baví cestovať, piť zelený čaj a prechádzky.

Michaela @books.collection
Overený zákazník
20.2.2024
Koruna mesiaca
Na prvý pohľad milá a útla kniha. Na druhý pohľad alias na začítanie sa ide o poriadne eroticko-šteklivo nabité fantasy, ktoré je plné nečakaných zvratov, lásky, ale aj krutosti. Príbeh o elfoch, o moci, o vláde a túžbe po synovi a slobode.
Mne sa páčilo, akým smerom sa to uberalo. Nevedela som vopred, čo mám kde čakať, čo bolo veľké plus ????. Takže, ak hľadáte fajne šteklivé elfské fantasy, nech sa páči ????. Ja som veľmi zvedavá na pokračovanie ???? a hrozne sa mi okrem obálky páčilo aj zdobenie kapitol ??.
Kniha je určená skôr pre staršie ročníky, pretože je poriadne pikantná a určite je netradičná, najmä, čo sa týka správania postáv, témy príbehu a jemne sa mi podobala na sériu ACOTAR, ktorú ja zbožňujem.
Čítať viac
Naty Miklosova
Overený zákazník
19.2.2024
Lele sa musí vybrať do ďalekej krajiny za svojím novým manželom, pretože bol posledný spomedzi elfských vládcov, ktorý o ňu ešte stál, keďže prišla o česť. Od začiatku po sebe pokukujú, aj keď Lele je poriadne ostrá a rovno vyhlási, že s ním nechce ostať dlhšie, ako to bude nutné. Dohodnú sa, že keď sa im narodí syn, bude môcť odísť. Do hry ale vstupuje aj mágia, pretože Lele má schopnosť počuť hlasy kameňov a vysvitne, že jej manžel si ju nevzal iba tak. Chce túto jej schopnosť využiť, aby našiel vzácny stratený klenot, ktorý má podľa legendy nadprirodzenú moc. To sa Lele veľmi nepáči, pretože má podozrenie, že jej manžel ho nechce využiť na nič dobré. Najprv to medzi nimi vyzeralo na vášnivý krásny vzaťah, ale všetko sa zamotáva.
V tejto útlej knižke sa deje toľko vecí, že sa človek naozaj nenudí a prečíta ju za jeden deň. Postavy sú parádne a ich konanie prekvapí. Lele má super vzťah aj s dvomi ďalšími Merganovými manželkami, čo sa čítalo skvele a bolo to osviežujúce a zábavné. Vôbec som neuhádla, ako príbeh dopadne a ten koniec!! Veľmi dúfam, že pokračovanie bude ešte tento rok. Úplne s Lele súhlasím a aj keď som nečakala že si zvolí tuto cestu, potom sa mi páčila o to viac. Silná hrdinka, aj keď mnohí by možno povedali, že by to nedokázali..
Dobré rýchle čítanie pre milovníkov romantiky, erotiky a fantasy. Kniha ma zaujala kvôli obálke a tá sa naozaj podarila a hodí sa k príbehu :)
Čítať viac
15.2.2024
Príbeh o tvrdohlavej, svojskej elfke Lele, ktorá síce najviac túži po slobode, no kvôli rodine a hlavne sebe, súhlasí, že sa vydá za pána nočných elfov, Mergana, aby neostala v "nemilosti a hanbe".

Keď čítate knihu, o ktorej si na začiatku myslíte, že to bude dobré, lebo veď je to fantasy, sú tam elfovia, štipka mágie, a nakoniec vám kniha nedá to, čo ste od nej očakávali, ste sklamaní.
A presne to sa stalo aj mne.

Kratučká, útla kniha s krásnou obálkou by mala určite väčší potenciál, keby sa príliš rýchly dej viac rozvinul a postavy by dostali viac priestoru, pretože na môj vkus sa všetky udalosti udiali akosi "chvatne".

Žiadnu z postáv som si nestihla ani obľúbiť či nemať ju rada. Nedokázala som sa stototožniť ani so správaním Lele alebo Mergana. Charaktery týchto hlavných hrdinov mi pripadali akési plytké a nedokázala som si ich v hlave predstavovať inak ako Daenerys a Khal Droga :D

Rýchle prečítanie krátkeho príbehu som si neužila tak ako by som to pri fantasy knihe čakala a na konci ma prekvapil poriadny zvrat, len doteraz neviem či v pozitívnom alebo negatívnom zmysle.
Ja som pri čítaní knihy sem tam prevracala očami a po poslednej strane som z príbehu nebola nijak zvlášť nadšená.

Námet sa mi na začiatku naozaj veľmi pozdával a pokračovaniu príbehu možno dám šancu preto, aby som vedela ako sa autorka popasuje s prekvapivým zvratom v osude hlavnej postavy.

Okrem toho, pri čítaní knihy som na slová párenie či páriť sa narazila toľkokrát, že mňa osobne akákoľvek chuť na párenie prešla... :D

Mrzí ma, že na knihu, ktorá by mala byť erotickým fantasy príbehom nemám nejaký extra názor, no som rada, že vďaka štafete s som si ju mohla prečítať a okúsiť tvorbu ďalšej autorky.

Ak patríte medzi priaznivcov fantasy, skúste si knihu prečítať, uvidíte či sadne vám :)
Čítať viac
Sisa Novotna
Overený zákazník
14.2.2024
skvele citanie
Bolo to skvele rychle citanie. Postavy boli podmanive a vztahy medzi nimi velmi pestre. Myslim na tuto knizku po precitani uz viac tyzdnov a velmi dufam, ze pokracovanie bude coskoro. Čítať viac
14.2.2024
Pekná obálka a nápad....
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
.... nič viac. Na knihu som sa tešila (často súdim knihu podľa obalu) a ostala som totálne sklamaná. Rátala som že to bude krátka kniha a bola som voči tomu troošku skeptická, že sa nestihnem dostať do deja a bude koniec.... A bohužial, aspoň pre mna, som mala pravdu. Často sa mi stalo že som sa strácala v texte, nerozumela som o čom sa tie postavy tam vlastne bavia.
Prečítala som viac fantasy kníh a musím povedať že toto bolo najhoršie z nich.
Nápad sa mi strašne páčil... Možno keby autorka knihe venovala viac času a spravila ju aspoň o sto strán dlhšiu nemuselo to byť všetko tak na rýchlo... Nemám šajnu kedy a či vobec sa Lele zalúbila do Mergana, a potom zrazu do jeho brata. Neviem nechapem kedy sa to stihlo otočiť. Nepochopila som jej vzťa s tým strážcom, nepochopila som či vlastne toho syna ľúbila keď ho dokázala opustiť.... A ďalších 500 vecí ktoré neboli vysvetlené ani ich postava neprežívala.
Každopádne 100 ludí 100 chutí za mňa vela peňazí za tak málo muziky (nemyslím stranovo, keby mi to vadilo v tom zmysle knihu si nekúpim) prajem autorke veľa úspechov ale za mňa jej knihy, nie ďakujem.
Čítať viac
Eva Celebril
Neoverený nákup
3.1.2024
Koruna mesiaca
Krátka knižka dokonalá na spríjemnenie poobedia. Dej bol dynamický a rýchlo napredoval vpred, načrtnutý svet bol zaujímavý a rada by som ho spoznala bližšie. Páčili sa mi jednotlivé druhy elfov a ich charakteristiky a tiež by mi nevadilo sa hlbšie ponoriť do väčších detailov ich kultúry a zvyklostí (možno v nejakom pokračovaní). :) Hlavná postava bola sympatická, odhodlaná a stála si za svojim, no ja osobne som si obľúbila Mergana. Erotické scény boli časté a niekedy poriadne pikantné. Som rada, že som mohla robiť obálku, postavy sú presne také, ako som si predstavovala. <3 Čítať viac

Adriana Bolyová

Čítať viac

„Prečo každý, kto prestal byť tínedžerom, automaticky mávne rukou nad všetkým čo vtedy cítil? Koho zaujíma, že z toho vyrastie? Bolestné a euforické dní, keď to človek prežíva, preto nie sú o nič menej skutočné. Skutočne je to čo sa odohráva teraz. “