Návrat do údolia rieky Clarée - Eric de Kermel, Metafora, 2023

15,49 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Návrat do údolia rieky Clarée

Román o návrate k sebe a o stretnutí s dávnou láskou

Ekologička Ana odchádza po profesijnej chybe do horskej chaty v krásnych Alpách, kde chce opäť nájsť seba samú a vzťah k prírode. Cestu jej skrížia nielen starí priatelia, ale... Čítať viac

Vydavateľstvo
Metafora, 2023
248 strán
3-4 hodiny čítania

Ekologička Ana odchádza po profesijnej chybe do horskej chaty v krásnych Alpách, kde chce opäť nájsť seba samú a vzťah k prírode. Cestu jej skrížia nielen starí priatelia, ale aj dávna nezabudnutá láska.... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

15,49 €

U dodávateľa 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní

Naši škriatkovia odporúčajú

Prašina: Kriedový panáčik - Vojtěch Matocha, Artforum, 2024

Viac o knihe

Vydajte sa spolu s Anou pod vrcholky zasnežených Álp, kde znovu objavíte svoj vzťah k prírode, starú lásku aj stratenú chuť do života.

Čarokrásny dojímavý príbeh z pera Erica de Kermela nás tentoraz zavedie do malebného údolia Clarée pod Alpami a otvorí nám svet plný lásky k prírode, starým priateľom, ale aj k mužovi, ktorý by mal byť minulosťou. Ekologička Ana sa vracia do svojho rodiska k strýkovi Pascovi, ktorý ju vychoval a teraz prevádzkuje horskú chatu. Znova tu nachádza stratenú chuť do života a oddáva sa láske, o ktorej si myslela, že je už dávno zabudnutá. Vylieči sa z toho, čo prežila? A podarí sa jej prekonať ťažobu tajomstiev a nájsť cestu k sebe samej?
Čítať viac
Originálny názov
Mon coeur contre la terre
Počet strán
248
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
242 g
ISBN
9788080906726
Rok vydania
2023
Edícia
Za láskou
Naše katalógové číslo
2081265
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Francúzsko
Vydavateľstvo
Metafora
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,9 / 5

8 hodnotení

2
3
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

17
Overený zákazník
15.2.2024
Hľadáte príbeh na zmyslenie, ktorý je plný krásnych myšienok, čarokrásnych miest, pretrvávajúcich priateľstiev, zabudnutej lásky, ale aj uvedomení si vlastnej krehkosti v kolebehu života? Práve ste ho našli.

Autorov štýl písania mi už pri prvej knihe prišiel taký až básnický, filozofický...zastaví sa, rozpráva a opisuje, akoby priamo stál na danom mieste, ocitol sa v danej situácii a hneď ju chcel spolu so svojimi myšlienkami preniesť na papier.
Rozpráva príbeh o Ane, ktorá prežíva existenčnú krízu, uteká pred pracovným životom a potrebuje zmenu, iný uhol pohľadu, uistenie aj načerpať energiu. Tú jej poskytne jej rodný kraj, miesto kam zavíta (Údolie Clareé), kde na ňu čaká nielen oddych a nádherné výhľady, čerstvý vzduch, staré priateľstvá a rodina, či miesta, kam môže svoje telo a dušu vziať, ale utriedi si myšlienky a nakoniec možno nájde aj to v čo vonkoncom dávno nedúfala - lásku.

Veľmi pekný príbeh o všetkom, na čom v živote skutočne záleží.
Čítať viac
16.1.2024
Návrat do údolia rieky Clarée od Erica de Kermela je jedinečným literárnym zážitkom, ktorý nás zavedie do nádherného údolia pod Alpami, kde sa stretávame s Anou, nesmierne inšpiratívnou ženou, a vychutnávame si krásy horskej prírody. Údolie Clarée sa stane nielen dokonalou scenériou pre romantické momenty, ale aj prostredím, z ktorého nikdy nebudete chcieť odísť.

Jedným z výrazných prvkov knihy je práve horská chata, ktorú prevádzkuje strýko Pascal. Verte mi, že toto miesto si skutočne zamilujete. Práca v prírode, v tichu hôr je pre Anu nielen spôsobom získania stratenej vitality, ale aj priestorom na nájdenie lásky a pokoja, ktorý tak nutne všetci potrebujeme. Ide presne o ten feel-good román, nad ktorým sa budete neustále usmievať, no mimo iného v ňom nájdete aj dávku tajomstiev, ktoré vás udržia v napätí až do poslednej stránky.

Spolu s hlavnou hrdinkou musíte čeliť minulosti, prekonať nezrovnalosti, ktoré vás už dlho ťažia, a, v neposlednom rade, nájsť samého seba. Táto kniha poteší čitateľa nielen svojím pútavým príbehom, ale aj výnimočným spôsobom, akým autor vystihuje vzťah človeka k prírode a hĺbku ľudských vzťahov.
Čítať viac
19.12.2023
Kým autorova predošlá kniha bola ódou na knihy a ich liečivú silu, Návrat do údolia rieky Clarée je ódou na prírodu a život v horách, ktorá vyzdvihuje pocit návratu domov, spätosť s prírodou a potrebu človeka chrániť ju. Román je vystavaný veľmi podobne ako Kníhkupectvo na Bylinkovom námestí, má pomalé tempo, nesústredí sa primárne na príbeh, Anine myšlienky zaberajú veľa miesta v postupe deja a jej mentálne putovanie a množstvo odbočiek narúšajú rytmus a zaťažujú text, ktorý pôsobí dojmom eseje. V dôsledku toho nie je jednoduché sledovať vývoj príbehu a pochopiť útrapy hlavnej postavy. Ako sa mi tento poetický a filozofický štýl páčil v Kníhkupectve, tu mi miestami prekážal a zdal sa neprirodzený. Autor na necelých 250 stranách rozoberá veľa aktuálnych tém - ekológiu, prírodu, hory, mesto, Alzheimerovu chorobu, vyhorenie, hľadanie samého seba, osobný rozvoj, vzťah, priateľstvo, detstvo, materstvo, tajomstvo, zavlečenie vlka do Álp - popretkávaných citátmi, úvahami a poučeniami o prírode, návrate k sebe samému, dôležitosti koreňov a hovorení pravdy.

Príbeh ma síce úplne nezaujal, ale kniha prináša úchvatné opisy prírody, krásne posolstvá, dávku pozitívnej energie a hlbší zmysel a účel tejto knihy je dojemný.
Čítať viac

Vydavateľstvo Metafora

Čítať viac

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou. “

Roviny života - Julian Barnes, 2014
Roviny života
Julian Barnes