Križiak - Ben Kane, Ikar, 2023

18,96 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Križiak

So srdcom leva proti múrom Jeruzalema

Rok 1189. Keď Richarda Levie srdce korunujú za anglického kráľa, splní sa jeho dávny cieľ. Nastolí v kráľovstve poriadok a vyrazí na namáhavú križiacku výpravu, aby opätovne... Čítať viac

2. diel série
Richard Levie Srdce
Vydavateľstvo
Ikar, 2023
496 strán
7 hodín čítania

Rok 1189. Keď Richarda Levie srdce korunujú za anglického kráľa, splní sa jeho dávny cieľ. Nastolí v kráľovstve poriadok a vyrazí na namáhavú križiacku výpravu, aby opätovne dobyl Jeruzalem... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

18,96 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Moje šialené nápady - Bernardo Zannoni, Cosmopolis, 2024

Viac o knihe

Rok 1189. Keď Richarda Levie srdce korunujú za anglického kráľa, splní sa jeho dávny cieľ. Nastolí v kráľovstve poriadok a vyrazí na namáhavú križiacku výpravu, aby opätovne dobyl Jeruzalem.
V sprievode verného írskeho šľachtica Ferdiu putuje z južného Francúzska do Itálie, Sicílskeho kráľovstva a ešte ďalej. Keď Richard napokon vpláva do Svätej zeme, čaká ho ťažké dvojročné obliehanie a chýrny saracénsky vodca Saladin.
Nikto sa nevie zhodnúť na tom, kto má zasadnúť na prázdny trón Jeruzalemského kráľovstva a Saladinovo obrovské vojsko tiahne za Richardom ako tieň. Na prašnom bojisku v Arsufe čaká Levie srdce a jeho vojakov najťažšia skúška.
Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
Crusader
Počet strán
496
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×207 mm
Hmotnosť
452 g
ISBN
9788055190884
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
2221365
Vydanie
1
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
2. diel série
Richard Levie Srdce
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

6 hodnotení

4
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

18
Stříbrný orel - Ben Kane, 2015
Práve čítam
Stříbrný orel

Milovník rocku, spoluzakladateľ hudobnej stránky ROCKOVICA.com ... Po dlhom čase návrat ku knihám ...

Pito Rockovica
Overený zákazník
2.3.2024
Bratia v zbrani 2. diel!
Bratia v zbrani 2. diel!
„So srdcom leva proti múrom Jeruzalema.“

Historická oddychovka, ktorú nám vyrozpráva rytier Rúfus s anglickým kráľom Richardom priateľ na život a na smrť je jedným z mála vymyslených postáv v tomto románe, ktorý sa striktne pridržiava historických faktov.

Kniha zachytáva obdobie rokov 1189-1192 a tretiu križiacku výpravu, ktorú viedol Richard Levie Srdce s cieľom opätovne dobyť Jeruzalem. Nepretržitý spád zrady, intríg, priateľstva, politiky, rytierskej cti a k tomu sústavný boj so Saracénmi v Svätej zemi. Ja som si to užil. Možno skôr pre mužských čitateľov, hoci Rúfus nedokáže rozkázať svojmu srdiečku a rúbe poriadne vysoko.

Autor sa v doslove druhého dielu z trilógie Richard Levie Srdce „sťažuje“, že svetom vládne nevďak a záujem o historické romány poklesol. Neviem, nakoľko je to pravda, snáď som kúpou jeho kníh aspoň trocha prispel k zvráteniu nepriaznivého skóre. Verím však, že Ikar nespraví neuvážený kotrmelec a nezabudne na vydanie záverečnej časti, v origináli ako King.
Čítať viac
21
Overený zákazník
21.12.2023
Opäť vynikajúci historický príbeh - po prvej knihe Levie srdce nesklamal Ben Kane ani tentoraz.
Odporúčam skôr asi mužom, keďže je tam veľa akcie, dobrodružstva a celý dej sa vinie počas tretej križiackej výpravy. Vyráža na ňu Richard Levie srdce, v tejto knihe už kráľ, putuje cez Sicíliu, Cyprus až na Blízky východ, kde bojuje so saracénmi a samotným Saladinom.
Popri tom putovaní a bojoch však sledujeme aj bežné životy, najmä rytiera Rufusa, kráľovskej rodiny, sporoch o územia. Podvody, intrigy a zákulisné hry.

Je to výborné čítanie, ak sa chcete dozvedieť viac o križiackej výprave, ako prebiehala, ako sa museli na ňu zháňať peniaze, aké dlhé a úmorné bolo putovanie. Boje, samotný život v tábore, neuveriteľná horúčava na Blízkom východe, choroby... Ben Kane si dáva záležať na historických faktoch a reáliách, študuje stredoveké archívy, hľadá pravdivé informácie a potom to vie skvele dať do príbehu. Veľa sa dozviete, je to autentické, pútavé a pritom vás nenudí, nezaťažuje.
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Láska, povedal, je ako tá najjasnejšia galaxia, ktorá nikdy nezhasne! “

Ryby nemajú nohy - Jón Kalman Stefánsson, 2016
Ryby nemajú nohy
Jón Kalman Stefánsson