Ztracený svět - Arthur Conan Doyle, 1400, 2024

15,80 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Ztracený svět - Arthur Conan Doyle, 1400, 2024
Ztracený svět - Arthur Conan Doyle, 1400, 2024

Ztracený svět

Profesor Challenger se vydává s celou výpravou do povodí Amazonky, aby dokázal svůj dřívější objev, který vědecký svět naprosto odmítá. V džungli naši hrdinové objevují ztracený... Čítať viac

4,5 68 hodnotení
1. diel série
Příběhy profesora Challengera
Vydavateľstvo
1400, 2024
Počet strán
272

Profesor Challenger se vydává s celou výpravou do povodí Amazonky, aby dokázal svůj dřívější objev, který vědecký svět naprosto odmítá. V džungli naši hrdinové objevují ztracený svět, kde dosud žijí dinosauři a jiná prehistorick Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
19,20 €

15,80 €

-18 %
Pripravujeme,
vychádza 30. 8. 2024

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania (9)
Ztracený svět - Arthur Conan Doyle, Edice knihy Omega, 2015
Pevná väzba
Čeština, 2015
Vypredané

Ztracený svět - Arthur Conan Doyle, XYZ, 2012
Kniha
Čeština, 2012
Vypredané

Ztracený svět - Arthur Conan Doyle, , 2010
Pevná väzba
Čeština, 2010
Vypredané

Ztracený svět - Arthur Conan Doyle, Millennium Publishing, 2009
Brožovaná väzba
Čeština, 2009
Vypredané

Ztracený svět - Arthur Conan Doyle, Toužimský & Moravec, 2001
Pevná väzba
Čeština, 2001
Vypredané

Ztracený svět - Arthur Conan Doyle, , 1991
Brožovaná väzba
Čeština, 1991
Vypredané

Stratený svet - Arthur Conan Doyle, Martin Mrva (ilustrátor), SnowMouse Publishing, 2017
Pevná väzba
Slovenčina, 2017
Na sklade 4 ks
-12 %

13,99 €


Stratený svet - Arthur Conan Doyle, Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá, 2016
Pevná väzba
Slovenčina, 2016
Vypredané

Stratený svet - Arthur Conan Doyle, Belimex, 2001
Pevná väzba
Slovenčina, 2001
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Maja Lunde: Vládkyňa vetra. Tatran, 2024

Viac o knihe

Profesor Challenger se vydává s celou výpravou do povodí Amazonky, aby dokázal svůj dřívější objev, který vědecký svět naprosto odmítá. V džungli naši hrdinové objevují ztracený svět, kde dosud žijí dinosauři a jiná prehistorická zvířata. Je to však nanejvýš nebezpečný svět a celá expedice se tak rychle zvrhne ve zběsilý útěk.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

68 hodnotení

40
10
6
2
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Jedno veľké dorbodružstvo

Doylov Stratený svet je pre mňa príjemným prekvapením, nakoľko Sherlock Holmes nepatrí medzi moje zvlášť obľúbené knihy, ale keďže dinosaury ma fascinovali už v detstve,
tak sa Stratený svet stal mojou ďalšou knižnou srdcovkou.
Dej sa neodohráva v sychravom a hmlistom Londýne ako sú zvyknutí čitatelia S.Holmesa,
ale v divokej džungli, ktorá sa stane miestom výpravy odvážnych a tvrdohlavých vedcov,
reportéra a vášnivého lovca. Výprava má potvrdiť svedectvo profesora Challengera, ktorý tvrdí, že vyhynuté prehistorické tvory vôbec nevyhynuli, ale stále žijú na americkom kontinente.
Skvostný dobrodružný román písaný formou denníkových zápiskov, mladého a neochvejného reportéra.
Príbeh sa stal predlohou mnohých filmových spracovaní a inšpiráciu z tejto knihy čerpal aj Spielberg pri natáčaní Jurského parku. No jedno je isté, kniha je kniha a ľudská fantázia nemá hranice.
Nechajte sa teda vtiahnuť do divokej džungle, kde každé zašuchorenie krovia môže byť posledným zvukom, ktorý začujete a kde odvaha a statočnosť môže zachrániť nejeden ľudský život.
Milovníkov knižnej edície Stopy určite poteší jej znovuzrodenie a na svoje si príde aj mládež.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

9

Čo sa v mladosti naučíš, v dospelosti akoby si našiel. Aj čítať dobrú knihu.

Eduard Guniš
Overený nákup
predvčerom
Pútavý a originálny príbeh
Túto knihu a tento príbeh azda nemožno nemať rád.
Výborné a s ohľadom na rok vydania aj originálne dielo z čias, keď bolo objavovanie pravekého života len v počiatkoch. Za mňa asi najlepšia kniha z nového vydania edície STOPY. Ľahko sa číta a svojím štýlom veľmi pripomína iné ikonické diela z počiatku vedeckofantastickej literatúry - Verneovky. A ten záver..
Naozaj skvelá kniha.
Čítať viac
Martina Tausche
Overený nákup
3.4.2024
Knižku som kúpila pre dcéru ako povinné čítanie. A som veľmi spokojná, že je knižks tak zaujímavá, že si ju dcéra hocikedy vezme a číta. A nevadí jej ani to, že tam nie je skoro žiadny obrázok.
Zároveň veľmi oceňujem projekt Knihovrátok, cez ktorý som kúpila túto knižku lacnejšie a kniha je pritom ako nová :-)
Čítať viac
25.12.2023
na tú dobu, kedy to bolo písané to je veľmi dobré a páči sa mi že česť a sľub za niečo vtedy stáli na rozdiel od dnešnej doby .. ak to ale porovnávam zo súčasnou literatúrou tak niečo mi tam chýbalo - celé to bolo poňaté až príliš zdvorilo, akcia bola nadnesená a príliš zjednodušená, čo ale môžem pripísať dnešnej uponáhlanej a výbušnej dobe, ktorou som tak veľmi ovplyvnená ... rozhodne sa chystám ale prečítať aj ostatné knihy zo série Čítať viac
8

zdroje kníh: 1. verejná knižnica - Košice 2. knihy z 2ej ruky 3. kupované online a dary či požičané SPISOVATEL: počasVŠ - pár článkov o cestovaní (3) vydaných košickým večerom športové články v online hre PPM spisovateľský cieľ č. 1 brožúrka histórie rodnej dediny mojej mamy, aspoň v .pdf verzii, cieľ č. 2 kniha spomienok a postrehov z môjho a rodinného života (životopis) cieľ č. 3 kniha resp. album fotografií - portrétov nafotených mojim otcom cieľ č. 4 vydavateľské a editorské ambície pre svoju tvorbu cieľ č. 5 písanie blogov úvah o financiách, spoločnosti, politike a športe

Michal Fizer
Overený zákazník
11.6.2022
pre-historické sci-fi od majstra detektívok
okolnosti vzniku tejto knihy nepoznám no sir Doyle spravil veľmi dobre že si odkočil od Holmesoviek aj k takémuto žánru
ku knihe som sa vrátil po x-rokoch a aj teraz ma zaujala, skvele napísaná klasika, možno predloha či inšpirácia ku Crichtonovmu Jurskému parku
v tínedžerských rokoch som ju čítal popri sledovaní filmu Karla Zemana - Cesta do pravěku
číta sa výborne, priam vás vtiahne do deja, s hrdinami zažívate ich putovanie do strateného raja plného "vyhynutých" zvierat vegetácie a predchodcov homo sapiens, má dobré zvraty deja a prekvapenia a aj príma humor
škoda že oproti pôvodnej z edície Stopy z nej vypadlo pár výnimočných kvalitných a vtipných ilustrácií od Petra Kľúčika
PS: napísal sir A. C. Doyle aj neaké ďalšie ne-detektívky ?
Čítať viac
17.11.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Hlavný postaviak – novinár plátku Daily Gazette Edward „Ned“ Malone, inak Ír ako sa patrí – sa pokúša o klasickú mission impossible, t.j. vymanenie sa z friendzóny (ktorá podľa prepnutého krídla feministiek neexistuje, ale všetci vieme, že je to inak). Vzhľadom na dátum vydania (1912) tak činí long before it was cool, ako aj predtým, čo bol (3.11.1994 v 7. epizóde 1. sezóny Friends) korunovaný prvý kráľ tejto neblaho povestnej oblasti.
Nedova objektica mu v zásade oznámila, že jediný, kto pre ňu prichádza do úvahy, je hardcore dobrodruh a chalanisko si išiel nohy polámať, aby jej urobil po vôli. Baran. Buď to robíš spontánne, alebo vôbec…
Long story short, zakrátko sa našiel po boku poněkud excentrického (hneď na začiatok si dali do zubov) profesora Challengera smerovať do Amazónie, kde sa mala nachádzať stolová hora so zachovanou paleofaunou, náhodný Challengerov objav, ktorý mu nikto neveril. Ďalšími spolucestujúcimi boli dobrodružný (tentoraz od prirodzenia) lord Roxton a Challengerov vedecký sok profesor Summerlee v úlohe akejsi komisie, ktorá má overiť, či Challenger drísta alebo áno.
Kniha ponáška na verneovku, ale s podstatne nižším spádom (tam, kde je Phileas Fogg v polovici cesty okolo sveta, naši pappenheimskí ledva nastupujú na loď do Brazílie). Nechýbajú dokonca ani Julesove obľúbené náhodne pohodené kostry a podobné rekvizity, na druhej strane sa toho podstatne menej deje. Doyle sa viac venuje opisom povýšenecko-suchopárnych interakcií britských ostro rezaných ksichtov, ako nejakému spádu deja. Paleontológia je na dnešnú dobu naivná, ale v 1912 mohla byť vcelku na úrovni doby. Hoci Doyle na Julesa V. nemá, stále je slušný rozprávač a tak sa nudiť nebudete, len si na záver uvedomíte, že sa toho oproti, čo ja viem, Nádhernému Orinocu (nech zostaneme v oblasti, inak je to skôr derivát Cesty do stredu Zeme) alebo inej verneovke zas až toľko neprihodilo. Mám tiež pocit, že autor sa nepostavil jednoznačne k hlavnej postave, prepínanie medzi listami a priamym rozprávaním je trochu kostrbaté.
Traduje sa, že Challenger bol nejaký extrémny nepríjemňas. V konečnom dôsledku sa zďaleka nechytá na iné podobné postavičky. Sexista? Iste. Trošku. Rasista? Hm, to bude možno závisteť od konkrétneho prekladu, v tomto konkrétnom sa to stratilo alebo „bolo upozadené“, čo je podľa môjho skromného názoru už z dokumentačného hľadiska – aby sme vedeli, čo boli britkí Briti pred 100 rokmi za vtákov – kontraproduktívne. Bez veľkého zabiehania do detailov príbehu, stolovú horu úspešne nájdu, na planinu sa dostanú, tak trochu „vďaka“ lordovi Roxtonovi na nej zostanú odrezaní, zúčastnia sa genocídy a napokon sa dole dostanú trochu inak, ako mali v záložnom pláne, ale viacmenej tak, ako si spočiatku mysleli, že sa dostanú nahor. Ak očakávate farbisté popisy objaviteľskej činnosti v duchu dnešnej sci-fi, budete asi sklamaní. Napokon sa úspešne navrátia do Londonu a spáchajú trochu pozdvižení pri prezentácii výsledkov.
Trvale aktuálnym poučením zostáva, že Maloneho pokus o vymanenie sa z friendzóny bol, ako obvykle, k ničomu. Takže, páni, akonáhle zistíte, že konkurujete Jorahovi Mormontovi alebo Rossovi Gellerovi, berte nohy na plecia.
Pre niektorých čitateľov možno nie je známou vecou, že A. C. Doyle napísal ešte ďalšie knihy s prof. Challengerom, ktoré sa práve dočkali slovenského vydania. Na rozdiel od mnou recenzovanej verzie, ktorá je oproti pôvodnému vydaniu v edícii STOPY z r. 1983 ukrátená o ilustrácie, toto novšie vydanie (SnowMouse Publishing, 2017) vyzerá byť graficky na dobrej úrovni.
Záverečný verdikt? Slušný priemer, ktorý je napodiv vcelku odolný voči starnutiu.
Čítať viac
8

zdroje kníh: 1. verejná knižnica - Košice 2. knihy z 2ej ruky 3. kupované online a dary či požičané SPISOVATEL: počasVŠ - pár článkov o cestovaní (3) vydaných košickým večerom športové články v online hre PPM spisovateľský cieľ č. 1 brožúrka histórie rodnej dediny mojej mamy, aspoň v .pdf verzii, cieľ č. 2 kniha spomienok a postrehov z môjho a rodinného života (životopis) cieľ č. 3 kniha resp. album fotografií - portrétov nafotených mojim otcom cieľ č. 4 vydavateľské a editorské ambície pre svoju tvorbu cieľ č. 5 písanie blogov úvah o financiách, spoločnosti, politike a športe

Michal Fizer
Overený zákazník
14.1.2023
Ahoj, vravis ze ACD napisal 2 pokračovania k tejto knihe + ine ne-detektivky, podobne Str.svetu?
pridaj neaky link ci kontakt kde ich objavím pre mna to je fakt novinka
Čítať viac
19.9.2021
Vrátil jsem se po letech ke staré dobré ověřené klasice, kterou jsem několikrát četl v dětství, a to proto, že jsem si všiml nového vydání z edice Omega z roku 2017 a hned si řekl, že prostě Ztracený svět ve své knihovně musím mít :)
A samozřejmě nelituju, po letech už jsem si pamatoval jen jména některých hrdinů a náhorní planinu. Příběh je to krásný, probudí v duši člověka trochu dobrodruha a objevitele. Navíc jsem se mohl také vrátit do dětství, kdy jak už jsem psal, jsem dílo několikrát četl. Prostě paráda :)
Knížka je neskutečně čtivá, a to byla napsána před více než 100 lety. I první polovina děje, kde se toho zas tolik neděje, čtenáře vtáhne a baví. A druhá už odsýpá a máme tu jeden objev za druhým. Každému milovníkovi dobrodružství a akce můžu jen vřele doporučit.
Čítať viac

Arthur Conan Doyle

Čítať viac

„Ale v skutočnosti minulosť hodnotíme očami prítomnosti. Dívame sa na ňu cez to, čo vieme teraz, takže ju nevnímame ako ľudia, akými sme boli, ale ako ľudia, akými sme, a to znamená, že ju od základov meníme.“

Holandský dom - Ann Patchett, 2020
Holandský dom
Ann Patchett