Výzva
E-kniha

Vysokú školu som považovala za svoju šancu zbaviť sa komplexu škaredého káčatka. Namiesto toho som skončila v spolku Kappa Chi s falošnými dievčatami... Čítať viac

4,5 68 hodnotení
4. diel série
Briar U (SK)
Vydavateľstvo
Ikar, 2023
312 strán
4-5 hodín čítania

Vysokú školu som považovala za svoju šancu zbaviť sa komplexu škaredého káčatka. Namiesto toho som skončila v spolku Kappa Chi s falošnými dievčatami... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,40 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Výzva - Elle Kennedy, Baronet, 2021
EPUB MOBI
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

13,19 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Vysokú školu som považovala za svoju šancu zbaviť sa komplexu škaredého káčatka. Namiesto toho som skončila v spolku Kappa Chi s falošnými dievčatami. Nedarí sa mi medzi ne zapadnúť, preto nemôžem ich výzvu odmietnuť. Tá znie: Zviesť najsexi hokejistu z tretieho ročníka.

Conor Edwards vymetá párty rovnako ako postele v dievčenských spolkoch. Zamilujete sa doňho skôr, než vám dôjde, že chalani ako on o dievča ako ja ani pohľadom nezakopnú. Pán Populárny mi však hodí záchranné koleso – nevysmeje ma a súhlasí s tým, že sa spolu zavrieme do izby a budeme sa tváriť, že si to spolu rozdávame. Lenže na moje prekvapenie chce Conor v divadielku pokračovať. Rád sa totiž zabáva a dráždiť ostatné dievčatá sa mu zdá ako výborný nápad. Odolať jeho šarmu a úžasnému telu si však žiada nadľudský výkon. Navyše, nemôžem sa zbaviť pocitu, že je v ňom viac, než navonok prezentuje. A čím dlhšie tento podvod živíme, tým väčšia je pravdepodobnosť, že to na mne všetci uvidia.
Čítať viac
Originálny názov
The Dare
Počet strán
312
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
2330307
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
4. diel série
Briar U (SK)
Vydavateľstvo
Ikar
Pre koho
pre ženy, new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

68 hodnotení

32
16
6
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

3
Overený zákazník
28.1.2024
Nebola najlepšia, ale stále veľmi dobrá :)
Milujem hokejovú tvorbu Elle. Tak ako aj jej predošlé knihy, som si túto užila. Ide o posledný (štvrtý) diel zo série Briar U, kde hlavnými protagonistami je Conor, ktorého môžete poznať už z predošlých dielov a Taylor, úplne novú postavu.

Conor bol tak trochu ako Dean z jej predošlej série (Skóre). Taktiež bol sukničkár, nebol na vzťahy a skôr bol sériový monogamista ktorého nemohlo nič rozhádzať, večne usmiaty a pozitívny. No na rozdiel od Deana mal temnejšiu minulosť a nevyrastal medzi peniazmi. Avšak aj on mal svoje neistoty, tak ako aj Taylor, ktorá bojovala so svojím zovňajškom.

Myslím, že autorka zvládla spracovanie témy body positivity veľmi dobre a ukázala nám obe strany. Taktiež predstavila dôležitosť komunikácie vo vzťahu a hlavne lásku k sebe samému. Niektorým sa vám možno bude zdať správanie hrdinov repetitívne (napr. Keď Tay stále neverila, že sa páči Conorovi) alebo detinské....ale ja si myslím, že k ich osobnostiam to patrilo a človek sa vedel veľmi ľahko do nich vcítiť.

Nechýbali ani skvelí hokejisti, tréner Jensen a ich vtipné výmeny. A panebože, pri Conorovom „Doktorka mama“ som umierala od smiechu. Conor bol fakt zlatíčko, podporoval Tay, zdvihol jej sebavedomie a to ako ju na začiatku zachránil a ako správal bolo fakt roztomilé. Veľmi sa mi páčilo, ako to autorka rozbehla hneď a bola to vzrušujúca cesta.
Čítať viac
5
Hausfrau - Jill Alexander Essbaum, 2016
Práve čítam
Hausfrau

Milujem knihy, nič mi neurobí takú radosť ako nový prírastok do mojej knižnice. Medzi moje obľúbené žánre patria bezpochyby detektívky, kriminálky a trilery, ale nepohrdnem ani príbehmi z 2. svetovej vojny, young adult, červenou knižnicou alebo knihami o politike. Snažím sa čítať každý deň a stále objavovať nových talentovaných autorov.

Hana Romančíková
Overený nákup
9.1.2024
Najslabšia zo série, ale stále skvelá!
Asi najslabšia kniha zo série Briar U, postavy mi neboli natoľko sympatické ako v predchádzajúcich dieloch. Avšak páči sa mi, že Taylor ako hlavná hrdinka nemá "dokonalú" postavu, naopak je prezentovaná ako dievča plnších tvarov, čím sa autorka snaží búrať isté stereotypy. Na druhú stranu mi vadilo ako sa stále podceňuje a má nízke sebavedomie, aj keď je krásna. Prekvapila ma zmena správania Abigail, ale štvalo ma, že sa jej Taylor nikdy poriadne nepostavila a nechala sa ponižovať. Celkovo však knihu hodnotím dobre, školské+ hokejové prostredie a spicy scény sú pre mňa skvelá kombinácia, takže určite odporúčam. Čítať viac
Hana Romančíková
Neoverený nákup
3.1.2024
Elle Kennedy opäť nesklamala. Super oddychovka, ktorú prelúskate ani si nevšimte ako. Pre mňa osobne asi najslabší diel zo série, ale aj napriek tomu určite stojí za prečítanie. Všetkým milovníkom young adult, spicy románov a hokeja odporúčam. Čítať viac
Sofia _
Neoverený nákup
2.1.2024
Kniha bola dobrá, no nejak som im ten ich príbeh dlho nevedela uveriť, ťažko sa mi zžilo s postavami. Pre mňa bola táto kniha v porovnaní s predošlými výrazne horšia, stále však veľmi príjemné čítanie. Oceňujem, že sa autorka venovala aj ťažšej téme vo veľmi stráviteľnej forme. Čítať viac
18.12.2023
Keď si potrebujem oddýchnuť a úplne prevetrať hlavu, siaham po knihách práve od Elle Kennedy. Sú to skvelé romantické oddychovky, plne testosterónu a hokejistov, so štipkou drámy, posteľovými scénami a šťastnými koncami. Nič nad čím treba dumať. Autorka má výborný čtivý štýl písania a držala sa ho aj v tejto časti.

Mužské zastúpenie je nám známe už aj z predošlých kníh a je to pán Connor Edwards - jeden z najväčších sukničkárov v sérii a Taylor, ktorú sme doposial ešte v sérii nestretli. V autorkiných knihách sa často z nezbedných chlapcov stanu uzmierený muži a v tejto časti to nebolo inak. Páčila sa mi celková myšlienka sebalásky, ktorá je pre nás ženy častokrát problémová. Priznajme si však, ktorej z nás trochu nezdvihne sebavedomie niekto, kto nás chváli, kto nám hovorí aké sme krásne, inteligentné, šikovné a úžasné. A práve v tomto mi Connor prišiel velmi sympatický. A aj to, že tentokrát autorka zvolila hlavnú hrdinku plnšími tvarov (aj keď to tak na obálke nevyzerá). A to, že sa začalo všetko jednou výzvou, nás na čítanie naladí ešte viac.

Celkovo Výzva asi nebude patriť k mojim obľúbeným častiam z tejto série. Prekážalo mi množstvo rozchodov a návratov (štýl idzem, nejdzem ozaj nie je pre mňa), obrovské množstvo popierania zo strany Taylor (aj keď pre to by som čiastočne aj mala pochopenie) a veľké uzatváranie sa v ťažkých chvíľach na oboch stranách (ale aj toto pochopím, pretože každý sme nejaký).

Celkovo hodnotím poslednú časť Briar U pozitívne, aj keď Riziko a Hra sa mi páčili o dosť viac, možno aj z toho dôvodu, že sú mi oba páry sympatickejšie a ich chémia mi sadla viac. Opäť sa pripravte aj na sexuálne scény, aj keď tu bolo viac predohry, ako sexu. Odporúčam celú sériu (teda až na Lov, lebo Summer je fakt otrasná v tej knihe). Týchto hokejistov aspoň v tej knižnej podobe chcete.
Čítať viac
11.12.2023
4,5/5
Keďže milujem hokejovú romantiku, najmä od Elle Kennedy, tak ani túto časť som nemohla vynechať. Toto bola ďalšia skvelá časť zo série Briar U.

Tentoraz máme na scéne troška inú hlavnú hrdinku, a to Taylor, ktorá ma veľmi bavila. Autorka nám dopriala konečne ženu s kyprejšími tvarmi, chápala som, prečo Taylor o svojej kráse a o samej sebe pochybuje. Zároveň sa mi páčilo, ako sa postupne v príbehu mení jej zmýšľanie o samej sebe. V tomto je najmä pomohol Conor. Možno nikomu bude pri čítaní vadiť, že Taylor o sebe značný čas pochybuje, ale mne sa páčila jej zmena. Veľmi ma bavil aj jej humor. Veľakrát som sa nasmiala na jej myšlienkových pochodoch.

Na začiatku som si myslela, že Conor bude typický playboy. Ale som sa veľmi mýlila. Nečakala som, že bude vtipný, zábavný a taký dobrosrdečný. A hlavne voči Taylor bol dokonalý džentlmen, čo som až tak nečakala. Veľmi ma bavilo sledovať, ako si postupnými krokmi získava Taylor. No Taylor mu hneď nepodľahla a musel sa snažiť.

Zároveň oni dvaja boli neskutoční. Možno na prvý pohľad rozdielni, ale spolu im to išlo. Chémia medzi nimi bola úžasná a som rada, že na to skutočné sme si museli počkať. Síce zvraty v knihe hneď skúsený čitateľ odhalí, čo mne neprekážalo. Len mi prišlo zvláštne, ako na určité zvraty reagovali Conor aj Taylor. V tých situáciách mi ich správanie prišlo až moc detinské a neuvážené.
Čítať viac
Michaela Zamari
Neoverený nákup
8.12.2023
Na Conora som sa šialene tešila
Na tento diel som sa tešila už odvtedy, čo sa na Briari objavil Conor. No úprimne, nečakala som, že to bude pecka, ktorá môže prebiť predošlé diely. 
Ona o sebe pochybuje, kým on v nej vidí bohyňu. Dá sa nezabuchnúť sa doňho? Neskutočne som žrala ako sa Conor na nič nehrá a prizná si, že by Taylor najradšej, jeho slovami - vyprášil, zároveň sa nehanbí dodať, že to nie je hlavný dôvod, prečo jej chce byť nablízku. Ide mu o viac a ona tomu nechce veriť, lebo všetko začalo ako zábavná výzva. Kedy sa však hra zmenila na čosi, čomu sa ani jeden nedokáže ubrániť?

Ako hovorí názov, tentoraz pôjde o výzvu. Taylor má osloviť najsexi chalana zo školy na jednej z párty, ktorým sa zvyčajne vyhýba. Keď však Conor vycíti zábavu a začne s ňou hrať, že ju nasleduje do izby a poriadne si to s ňou užije, dávka zábavy zaručená aj pre čitateľa. Čo však začína takmer nevinne, to...

Veľmi sa mi páčilo ako autorka do príbehu zakomponovala aktuálne otázky s prijatím seba a svojho tela. Kým Taylor sa svojimi komplexmi netají, Connor seká vyrovnaného frajera. No je to skutočne tak, alebo aj on má svoju minulosť, o ktorej ešte nikomu nepovedal?
Zbožňovala som týchto dvoch od prvej scény až po poslednú. Ale neboli jediní. Noví fešáci v podobe Conorových spoluhráčov... jaj, kto by Taylor nezávidel, keď opakovane skončila v prevahe ich mužskej spoločnosti? Niežeby bol inak dej nudný, také slovo pri sérii Briar U nehrozí, ani Campus Cff, samozrejme, ale táto prevaha testorénu bola bonusovým ozvláštnením. Proste, uff. (predstavte si oviecajúceho sa smajlíka.)
"Jeho zastretý smiech vo mne vyvolá ďalší záchvev. Musím sa ním prestať takto zaoberať. Akoby sa moje telo nastavilo na jeho frekvenciu a teraz reaguje na každý pohyb, každý zvuk."
V príbehu teda nečakajte len mokré nohavičky a kučeravé myšlienky vnútorného hlasu, pôjde sa naozaj do hĺbky. Och, na čo vy myslíte.
"Mnohí sme otrokom vlastného života. Hovoria nám, že sme zlí, že máme chyby. Akoby to, že sme sami sebou, bola urážka spoločnosti. Niektorých stále bijú palicami konformity, až kým sa nenaučíme prijať bolesť alebo sa nadobro nevzdáme."
Okrem pozadia, ktoré autorka vytvorila hlavným hrdinom, ja osobne som žrala aj ich priateľov. Nielen pre zábavné hlášky, ale pre ich súdržnosť a schopnosť urobiť pre svojich kamošov čokoľvek. Hlavne pokiaľ ide o kľúčové rozhodnutia či problémy, ktoré majú silu zmeniť človeku život.
Priznám sa však, že pri jednej zápletke som zapochybovala, či táto dvojka bude pre mňa rovnakým hviezdnym párikom ako prvé tri, pretože ich vyzreté jednanie zrazu v mojich očiach zničila jedna úplne od veci reakcia. No celkovým dojmom neotriasla a ja si budem pamätať, ako som aj Conora s Taylor žrala, zabávala sa na ich doberačkách a fandila ich ukážkovému vzťahu. Chcem ešte ďalšie diely, kde sa píšu sťažnosti po skončení perfektnej série?
Čítať viac
31.3.2023
Jsem ráda, že zrovna Conor má "svou" vlastní knihu, je to vždycky potěšení, když vyhlášený "holkař" konečně zjistí, že taky existuje něco jako láska...A tady máme super krasavce, který se zamiluje do obyčejné /?/ holky. Škoda, že si Taylor vůbec nevěří ohledně své postavy. Nezdálo se mi, že by její míry byly až TAK MOC. Myslím si, že vypadala jako každá druhá, to by se ale nesměla porovnávat s holkami ze sesterstva, které jsou fááákt šííííleně dokonalé:-). Dál nic prozrazovat nebudu. O tom, jak se to mezi ní a Conorem bude vyvíjet, si přečtěte sami. Super koncovka super série. Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„...nenávisť voči sebe je presne to isté ako hrubý egoizmus a napokon vyvoláva tú istú strašnú osamotenosť a zúfalstvo.“

Stepný vlk - Hermann Hesse, 2016
Stepný vlk
Hermann Hesse