Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Môj zelený pes - Kathrin Hartmann, Premedia, 2023

14,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Môj zelený pes

Príhovor za férový život s našimi štvornohými priateľmi

Kathrin Hartmannová prináša v tejto knihe poznatky, ktoré bežné knihy o psoch neponúkajú. Začína novými zisteniami o výžive a kriticky spochybňuje mýty, ako je napríklad strava... Čítať viac

Vydavateľstvo
Premedia, 2023
Počet strán
192

Kathrin Hartmannová prináša v tejto knihe poznatky, ktoré bežné knihy o psoch neponúkajú. Začína novými zisteniami o výžive a kriticky spochybňuje mýty, ako je napríklad strava BARF, namiesto ktorej navrhuje oveľa ekologickejšiu alternatívu... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,95 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Letná láska - Annabel Monaghan, Zelený kocúr, 2024

Viac o knihe

Kathrin Hartmannová prináša v tejto knihe poznatky, ktoré bežné knihy o psoch neponúkajú. Začína novými zisteniami o výžive a kriticky spochybňuje mýty, ako je napríklad strava BARF, namiesto ktorej navrhuje oveľa ekologickejšiu alternatívu. Pokračuje kritikou pochybných metód chovu a končí otázkou, ako by sa mali psy vychovávať. Ako je známe, pes je potomkom vlka, ale to nemôže ospravedlniť bežné autoritatívne výchovné metódy.

Autorka do svojej pútavej a živo napísanej knihy zapracovala vlastné skúsenosti, zážitky zo psích výbehov, z výcviku, ale aj z ciest do Rumunska a Grécka, kde prišla na koreň biede mnohých pouličných psov. Venuje sa zvieratám z množiarní a útulkov, ktoré si so sebou nesú mnohé traumy aj zdravotné problémy.

Kniha rozpráva aj o tom, aký obohacujúci môže byť život so psom. A hľadá odpovede na otázky, ktoré si kladie čoraz viac majiteľov psov: Aké miesto v našej spoločnosti venujeme tvorovi, ktorý je našou spriaznenou dušou? Ako môže náš spoločný život so psami zlepšiť vzťah medzi ľuďmi a zvieratami? Čo sa môžeme naučiť od psov v súvislosti s dobrým sociálnym  solidárnym spolunažívaním? Inými slovami: ako sa dá so psom zachrániť svet?
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1966125
Originálny názov
Mein grüner Hund
Počet strán
192
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×230 mm
Hmotnosť
391 g
ISBN
9788082421821
Rok vydania
2023
Edícia
Civilizácia
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nemecko
Vydavateľstvo
Premedia
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

4 hodnotenia

1
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

6
Dom hluchého - Peter Krištúfek, 2012
Práve čítam
Dom hluchého

Veľa píšem, veľa čítam, recenzujem na IG @bibliolenka, učím :)

Lenka Dominová
Overený zákazník
21.1.2024
@bibliolenka odporúča
Fúha, toto bola silná káva na čítanie. Autorka sa venuje rozličným témam súvisiacimi s chovom psov - ekológii ich mäsových stravovacích návykov, premnoženým pouličným psom na Kréte, katastrofálnej situácii v rumunských útulkoch, množiarňam aj prešľachteným módnym plemenám. Jedna hrôza väčšia ako druhá a veľmi ťažko sa to číta takému zanietenému psíčkarovi ako mne. Náš José si počas čítania vyslúžil omnoho viac objatí a mohol by si uvedomiť ako neskutočne rozmaznávaný je ten náš gaučový útulkáč Určite dávam knižke 10/10 a dala by som ju ako povinné čítanie pre všetkých, ktorý sa rozplývajú nad pomeranianmi alebo francúzskymi buldočkami. Inak oceňujem lepšiu redakciu a musím pochváliť vydavateľstvo nielen za ako vždy krásnu obálku. Dlhšie som z Premedie nič nečítala a som rada, že zlepšili štýl citovania a už tam neúraduje tlačiarenský škriatok s chybami Čítať viac
41

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
25.9.2023
Zaujímavé čítanie, i keď možno nebudete so všetkým súhlasiť
Keď sa ku mne dostala táto kniha, nevedela som, čo od nej očakávať. A dostala sa mi rôznorodosť. Nejde v nej o to, ako zo psa vychovať ekologické stvorenie, ale o súžitie s tvorom, ktorý vám vie otvárať srdcia. Autorka prináša poznatky o tom, že BARF strava, t.j. prevažne surová, nie je ekologická a ani dobrá. Z knihy sa dozviete veľa nielen o strave, ale aj o rôznych chorobách, negatívnom vplyve kozmetického a módneho priemyslu testujúcich na zvieratách a s tým súvisiacim násilím na nich, ale aj o ilegálnom obchode so šteňatami a či si máte psa radšej adoptovať, alebo si kúpiť čistokrvnú rasu - čo si myslíte, akého psa má autorka?
Táto kniha je tak rôznorodá, že si z nej každý môže niečo vziať. Autorka vydvihuje potrebu posilnenia práva, zákonov a ochranu zvierat, na druhej strane však nemusíte so všetkým súhlasiť. Mňa by veľmi zaujímal názor veterinárnych lekárov na túto knihu a ja sama ju určite posuniem na prečítanie ďalej práve medzi túto komunitu. Pre mňa to bolo zaujímavé čítanie, i keď by som miestami niektoré state rozpísala viac, ale určite vám knihu odporúčam, hlavne milovníkom psov. Možno sa na niektoré veci začnete pozerať úplne inak.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Kniha ukazuje, ako môže vyzerať spravodlivý a ekologicky zodpovedný život so psom. Autorke sa to darí podmanivým štýlom písania.“ – Utopia.de

Vydavateľstvo Premedia

Čítať viac

„Možno to, čo chápeme najmenej, je to najlepšie, čo nás čaká.“

O zármutku - C.S. Lewis, 2018
O zármutku
C.S. Lewis