Na kolenách - Alica Cárska, BRAK, 2023

12,50 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Na kolenách - Alica Cárska, BRAK, 2023
Na kolenách - Alica Cárska, BRAK, 2023

Na kolenách

“Detstvo sú ruky, do ktorých ťa vložia po namáhavom výstupe z lona a ktoré ťa pustia, keď ich najviac potrebuješ. Pretečieš medzi ich roztrasené prsty. “ Autorka zachytáva... Čítať viac

Vydavateľstvo
BRAK, 2023
170 strán
2-3 hodiny čítania

“Detstvo sú ruky, do ktorých ťa vložia po namáhavom výstupe z lona a ktoré ťa pustia, keď ich najviac potrebuješ. Pretečieš medzi ich roztrasené prsty. “ Autorka zachytáva život dievčaťa a neskôr ženy, ktorá vyrastá v chudobe v presne neurčenom malom.. Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

12,50 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Z kolekcie: Top 10 kníh roka 2023 podľa nativebookstagram

Naši škriatkovia odporúčajú

V cudzích topánkach - Jojo Moyes, Ikar, 2024
Na kolenách - Alica Cárska, BRAK, 2023
12,50 €

Viac o knihe

“Detstvo sú ruky, do ktorých ťa vložia po namáhavom výstupe z lona a ktoré ťa pustia, keď ich najviac potrebuješ. Pretečieš medzi ich roztrasené prsty. “

Autorka zachytáva život dievčaťa a neskôr ženy, ktorá vyrastá v chudobe v presne neurčenom malom slovenskom meste. Neistá sociálna situácia, bezohľadná matka a krutí spolužiaci jej podkopávajú sebavedomie a aj preto je to od počiatku život plný pochybností a sebaspytovania. Narastajúci pocit viny sa postupne stáva palivom k obviňovaniu všetkých navôkol. Útočisko hľadá raz v spovedniciach, inokedy v anonymných hotelových izbách. Dokáže sa Alica zbaviť pocitu, že svoj osud nemá pod kontrolou, že jej slobodná vôľa je len ilúziou?
Čítať viac
Počet strán
170
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
120×180 mm
Hmotnosť
177 g
ISBN
9788082860019
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1958205
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
BRAK
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

6 hodnotení

6
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

38

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
26.2.2024
Skvelé!
Alica má nedokonalé detstvo a dospievanie v rodine alkoholika a nevšímavej matky. Utiekanie sa k lepšej babke netrvá večne a ona i napriek tomu, že je dostatočne inteligentná, je ťahaná nepeknou minulosťou do náručia násilníka i postelí viacerých mužov. Je ubitá, bez podpory a opory, túži byť milovaná, len akoby si neuvedomovala negatívny vonkajší vplyv na seba samú. Alkoholizmus, samovražda, domáce násilie, podrazy, nevera a nedobré vzťahy v nej vyvolávajú len pocity prázdna a samoty. Vlastný život ju dostane na kolená a vstať nebude jednoduché. A bude to vôbec možné?
Už po prečítaní zopár strán ma autorkin štýl písania uchvátil. Alica Cárska výborne narába so slovami, využíva rôzne ,,slovné hračky" a emócie, ktoré sa vo vás počas čítania nahromadia, uvoľní humornými a sarkastickými situáciami či vsuvkami. Detstvo nás všetkých formuje, dennodenné zážitky v nás zanechávajú ryhy, hlavne tie negatívne. Nie každý si to dokáže včas uvedomiť, niekto vôbec, iný sa našťastie zo ,,zla" vymaní.
Túžba po lepšom zajtrajšku v nás mnohých prebýva, ale preniesť sa cez minulosť nie je jednoduché. Alica Cárska však miestami šteklivým jazykom podala ťažký osud tak, že sa vám stránky pod rukami budú rýchlo míňať a možno sa v niektorých situáciách či chvíľach budete v hlavnej postave zrkadliť aj vy. A tá živočíšnosť, ktorá sa nesie celou knihou, je nenútená a nevulgárna. Skvelé! Chcem viac kníh od autorky.
Čítať viac
30

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
Overený zákazník
7.9.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Debut autorky, ktorá píše pod pseudonymom Alica Cárska, je napísaný svižnou rečou, vycibreným a hravým jazykom s prvkami ostrého sarkazmu.
Dejovo zachytáva detstvo, dospievanie a neskôr život dospelej ženy, pravdepodobne "mileniálky", v malom mestečku na Slovensku. Vyrastá v skromných pomeroch, v rodine s narušenými vzťahmi, kde veľkú úlohu zohráva aj alkoholizmus. Všetky rodinné problémy majú najväčší emocionálny dopad na samotnú Alicu, čo vedie k jej sebaobviňovaniu a deštruktívnym sklonom. Dostáva sa do vnútorného konfliktu medzi vierou a hriechom a krotenie seba samej, jej kradne pôdu pod nohami.
Získané traumy v budúcnosti nechcene aplikuje aj na svoj život, kde holduje toxickým vzťahom, či už partnerským alebo priateľským. Často ju tak ťarcha vlastného života dostáva na kolená.
Čítať viac

„Raj som si vždy predstavoval ako knižnicu, nikdy ako záhradu.“

Vražedné pohádky - Andreas Gruber, 2022
Vražedné pohádky
Andreas Gruber