Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Za búrkovými mrakmi - Janette Oke, Kumran, 2023

12,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Za búrkovými mrakmi

Dvom súcitným srdciam hrozí tvrdá rana...

Súrodencom túžiacim po dobrodružstve život nadeľuje viac, než očakávali... Čítať viac

5. diel série
Príbehy z kanadského západu
Vydavateľstvo
Kumran, 2023
248 strán
3-4 hodiny čítania

Súrodencom túžiacim po dobrodružstve život nadeľuje viac, než očakávali... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

12,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Trapas môj každodenný - Lukáš Pavlásek, ELPEart, 2024

Viac o knihe

Za búrkovými mrakmi od Janette Okeovej je piatou knihou obľúbenej série Príbehy z kanadského západu.

Súrodencom túžiacim po dobrodružstve život nadeľuje viac, než očakávali...

Láska Wynna a Elizabeth Delaneyovcov zahojila ich adoptívnemu synovi Henrymu bolestivé spomienky a pomohla mu stať sa charakterným mladým mužom. Počas práce pre Kanadskú jazdnú políciu ho však postretne ďalšia tragédia, z ktorej sa Henry len ťažko spamätáva. Po piatich rokoch sa ocitá na novom pracovisku, kde stretáva niekoho, kto by mu mohol raz a navždy pomôcť vyrovnať sa s minulosťou.
Henryho sestra Christine tiež odchádza z domu za šťastím. V meste si nájde prácu a zamiluje sa do svetáckeho syna svojho bohatého šéfa. Boyd je osamelý mladík s uboleným srdcom, ktorý však nezdieľa Christininu silnú vieru. Vedie ju srdce na nesprávnu cestu?
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1829799
Originálny názov
Beyond the Gathering Storm
Počet strán
248
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
303 g
ISBN
9788089993789
Rok vydania
2023
Edícia
Kanadský západ (Janette Oke)
Štýl
duchovný, romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Kanada
5. diel série
Príbehy z kanadského západu
Vydavateľstvo
Kumran
Pre koho
pre ženy, pre kresťanov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

24

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová
Overený zákazník
6.11.2023
:)
Veľmi som sa tešila na pokračovanie série o Elizabeth a Wynnovi, táto séria je pre mňa osobne veľkým pohľadením duše. Autorka Janette
Okeová má veľmi čistý a jednoznačný štýl, kedy čitateľovi v podstate všetko povie, nenecháva ho tápať v domnienkach a pochybnostiach. Vety sú jednoduché, ale je z nich cítiť jasné posolstvo odkazov, ktoré nesú.
Priznám sa, Elizabeth a Wynna som si tak veľmi obľúbila, že som si nevedela predstaviť rozlúčiť sa s nimi len tak a zrazu preskočiť celé kapitoly ich života a výchovy detí a rovno prejsť k príbehom Henryho a Christine. Ale moje obavy boli zbytočné. Príbehy oboch súrodencov, ktoré sa striedali a občas sa aj pretli sa mi páčili rovnako. Dokonca príbeh Christine sa mi páčil možno ešte o trošku viac, aj keď som často krútila hlavou, čo všetko Boydovi toleruje. No láska nás občas zaslepuje.
Kniha je plná krásnych obrazov o súdržnosti rodiny, o rodičovskej láske k svojim deťom, ktorá však nie je kontrolujúca, ale ochraňujúca. Je o znovuobjavení hodnôt, o prirodzenej ľudskej pomoci a láskavosti blížnemu. Je naozaj akýmsi svetielkom, ktoré ale jasne žiari. Naozaj táto séria je pre mňa bezpečná zóna :) Ďakujem kumran.sk a dúfam, že podobné tituly budete prinášať aj naďalej.
Čítať viac
Ivana
Neoverený nákup
30.8.2023
Odporúčam
Neviem, či aj vy, ale ja som sa už nevedela dočkať ďalšieho, už piateho, pokračovania Príbehov z kanadského západu od skvelej autorky Janette Okeovej. Kresťanské vydavateľstvo Kumran.sk nám pripravilo aj prekvapenie a naraz vydalo piatu a šiestu časť. A tak počas upršaných letných dní som sa s chuťou pustila do čítania tohoto útlého dielka s názvom Za búrkovými mrakmi. Aký výstižný názov v tomto sčasti upršanom lete!
Janette Okeová nám v piatej časti sprostredkovala naozaj krásny rodinný príbeh, v ktorom sa budeme cítiť akoby jeho súčasťou. Pekné a usporiadané vzťahy medzi manželmi, medzi súrodencami, medzi matkou/otcom a deťmi – to je to, čo nám tak často v dnešnej spoločnosti chýba. Aj ja sama som bola pri čítaní knihy povzbudená Christininým pohľadom na predmanželskú čistotu, hoci je to fiktívny príbeh. Ale je dobré upevňovať sa v týchto názoroch aj vďaka vhodnej a kvalitnej literatúry.
Piata časť z Príbehov z kanadského pobrežia je plná nečakaných zvratov, stretnutí a rozhodnutí. Ak si myslíte, že Janette Okeová nás už nemôže ničím prekvapiť, mýlite sa! Sama som bola prekvapená, ako som nemohla túto knihu odložiť z rúk, pokiaľ som ju neprečítala. A tak môžem len odporučiť – vezmi a čítaj ju.
Čítať viac
8

Veľmi rada čítam knihy všetkých možných žánrov a veľmi ma baví aj na ne písať recenzie a potom pomôcť vybrať tu správnu. Aj ja sama knihy a všetko ostatné kupujem na základe recenzii takže som rada, keď nejakú dobrú recenziu nájdem :)

Veronika Maťovčíková
Overený zákazník
15.8.2023
Klasika, ktorá poteší
Janette Okeová píše príbehy, pri ktorých si vždy rada oddýchnem. Možno nie sú také strhujúce ako príbehy od Afsharovej či Riversovej, Okovej romány sa mi zdajú veľmi realistické a uveriteľné. Možno aj to bol dôvod, že pár z nich už bolo aj sfilmovaných. Už teraz sa teším na ďalšie :) Čítať viac

Recenzie, kritiky

Nádherný príbeh! Postavy sú zaujímavé a ľudské. Tak veľa súcitu a dejových zvratov. Veľmi si túto sériu užívam.
- Susan Sidwellová

Ďalšia kapitola v príbehu rodiny Delaneyovcov. Napísaná s jedinečným porozumením ľudskej prirodzenosti a vzťahu človeka s Bohom.
- Jenny Wrenová

Je to krásne napísaný, nádherný a pútavý príbeh o odkaze Wynna a Beth.
- Joshua a Kelsey Lutzovci

Janette Okeová je úžasná spisovateľka. Všetky jej knihy je ťažké pustiť z ruky. Ak kúpite prvú časť, pravdepodobne skončíte s celou sériou, alebo vynecháte najlepšie príbehy, aké ste kedy čítali.
- Connie Haddoxová

Vydavateľstvo Kumran

Čítať viac

„Všetko, čo sa stane, sa stane. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo niečo iné, spôsobí, aby sa stalo niečo iné. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo znova, sa znova stane. Nemusí sa to však stať presne v tomto poradí.“