Oslavujeme Dominika Dána. Rozlúsknite všetky jeho prípady so zľavou 25 %

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na:

Neprečítate na:

Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?
Akcia
Audiokniha
Audiokniha: Prorokyňa a trkvas (Jonas Jonasson)
Audiokniha
Akcia
Audiokniha
Audiokniha: Prorokyňa a trkvas (Jonas Jonasson)
Audiokniha

Prorokyňa a trkvas
Akcia
Audiokniha

Audiokniha Prorokyňa a trkvas, ktorú napísal Jonas Jonasson. Do zániku sveta nezostáva veľa času. Aspoň podľa amatérskej astrofyzičky Petry, ktorá súdny deň vypočítala na 7.... Čítať viac

4,4 26 hodnotení
Vydavateľstvo
Publixing a Ikar, 2024
Interpret
Dĺžka
13:58

Audiokniha Prorokyňa a trkvas, ktorú napísal Jonas Jonasson. Do zániku sveta nezostáva veľa času. Aspoň podľa amatérskej astrofyzičky Petry, ktorá súdny deň vypočítala na 7. septembra 2011 o 20:21. Toto proroctvo ju nečakane spojí ... Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Slovenčina

13,56 €

-15 %
platí do 30. 6. 2025
Pôvodná cena 15,95 €
Toto je najnižšia cena titulu v internetovom kníhkupectve za posledných 30 dní pred zavedením tejto zľavy.
Ihneď na stiahnutie
Chcete vyskúšať čítanie ušami? Na vypočutie audioknihy vám postačí telefón. Pre čo najjednoduchšie počúvanie odporúčame našu aplikáciu. Viac informácii nájdete tu.

Naši škriatkovia odporúčajú

Audiokniha: Prorokyňa a trkvas (Jonas Jonasson)
Audiokniha
13,56 €
Ihneď na stiahnutie
Chcete vyskúšať čítanie ušami? Na vypočutie audioknihy vám postačí telefón. Pre čo najjednoduchšie počúvanie odporúčame našu aplikáciu. Viac informácii nájdete tu.

Viac o audioknihe

Do zániku sveta nezostáva veľa času. Aspoň podľa amatérskej astrofyzičky Petry, ktorá súdny deň vypočítala na 7. septembra 2011 o 20:21. Toto proroctvo ju nečakane spojí s pomerne jednoduchým Johanom, ktorý odmalička slepo obdivoval staršieho brata, a s dôchodkyňou Agnes, ktorá sa vydáva za mladú influencerku. Nesúrodá trojica sa v karavane vydáva do Ríma a majú poriadne naponáhlo. Musia toho ešte veľa stihnúť, ale ako to už býva, nič nejde podľa plánu. Dokonca ani koniec sveta.
Na pozadí bizarného výletu naprieč Európou, Afrikou a Amerikou Jonasson humorne a svojsky odkrýva nielen výnimočné ľudské charaktery, ale odhaľuje aj to, ako funguje korupcia na globálnej úrovni.Preklad: Alexandra Debnárová
Naše katalógové číslo
2602123
Dĺžka
13:58
Štýl
humorný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Švédsko, zahraničný, severský
Vydavateľstvo
Publixing a Ikar
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu alebo škodlivý obsah

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5
17
3
4
2
0

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie čitateľov

32
Overený zákazník
10.5.2025
Jonasa Jonassona netreba asi nikomu predstavovať. Jeho Storočný starček či Analfabetka sú známe asi každému. Autora a jeho tvorbu poznám, aj keď som až doteraz neprečítala ani jednu. Radšej som do rúk chytila krimi, triller či fantasy a tomuto žánru humorných (satirických) románov som sa vyhýbala. Ale keďže aj tento rok pokračujem v skúšaní nových autorov a žánrov a tak aj vďaka istej výzve, ktorú tento rok skúšam, prišiel rad na tohto autora a jeho knihy. Ako prvá sa mi dostala do rúk Prorokyňa a trkvas.

Koniec sveta sa blíži. Aspoň teda podľa Petry, ktorá tento osudový dátum vypočítala. Johan žil so svojím starším bratom a plnil všetko čo povedal. Teraz jeho brat odchádza a Johana necháva samého. Agnes je dôchodkyňa, ktorá sa vydáva za mladú influencerku a je populárna na instagrame. Traja rozliční ľudia, s troma rozličnými životmi. A predsa ich niečo privedie dokopy. Koniec sveta, ktorý má podľa Petry nastať už čoskoro. Ale dovtedy treba vyriešiť ešte zopár záležitostí a tak sa táto trojica vyberá na divokú jazdu karavanom, ktorá ich dovedie do Ríma a možno ešte aj ďalej. Ako je to už zvykom, veci idú málokedy podľa plánu.

Keďže išlo o moje prvé stretnutie s autorovou tvorbou, do čítania knihy som išla bez akýchkoľvek predstáv o tom čo ma čaká. Čo som dostala ma však naozaj príjemne prekvapilo a pobavilo. Bolo to vtipné, plné bizarných miestami až za vlasy pritiahnutých situácií. O tie sa postarala táto trojica hrdinov a ich šialená jazda karavanom. Príbeh by sa dal rozdeliť na dve polovice. V tej prvej hrá hlavnú úlohu blížiaci sa koniec sveta. Každý z našich hrdinov chce vyriešiť isté záležitosti kým je čas. A tak sa začína kolotoč bláznivých okamihov a situácií. Táto časť knihy ma naozaj bavila a ja som sa usmievala nad každou jednou stránkou. Normálne by som prijala keby o tom bola celá kniha.

Ale ako sa hovorí "človek mieni, pánboh mení" a teda nič nejde podľa plánu. Ani koniec sveta, ktorý jednoducho nenastane. A tú sa dostávame do druhej polovice príbehu. Tá už je trochu iná ako tá prvá. Dostávame sa na istý ostrovný štát v Afrike a do popredia sa dostáva jeden diktátor, ktorý sa to tam snaží viesť. Ale samozrejme aj to nejde tak úplne podľa jeho predstáv. Táto časť na mňa už pôsobila trochu strojene a krčovito, akoby sa z príbehu trochu vytratila tá ľahkosť a bezstarostnosť prvej polovice. Nehovorím, že by tu neboli prítomné žiadne šialené až bizarné momenty (bolo ich tu viac než dosť), ale už to na mňa pôsobilo inak a trochu to celé za mňa pokrivkávalo. Možno mi len úplne nesadla taká tá politická rovina a satira v tejto linke

Ak by som to mala celé zhrnúť tak to bolo naozaj príjemné a zábavné čítanie plné šialených až bizarných situácií. Postavy boli tak správne trafené a nešlo si ich jednoducho neobľúbiť. Po prečítaní tejto knihy si hovorím len jedno a to, že prečo som tak dlho Jonasa Jonassona obchádzala. Jedno je isté Prorokyňou a trkvasom moje stretnutie s ním začalo, ale určite touto knihou nekončí a ja si čoskoro donesiem z knižnice ďalšie autorove knihy.
reagovať
50
Overený zákazník
22.4.2025
Autor použil zaužívanú osnovu - neznámi ľudia, občas rozumovo, občas ináč znevýhodnení sa stretnú za bizarných okolností a na ceste za svojím tiež bizarným cieľom stretávajú sebe podobných "týpkov" a svojím konaním viac - či menej ovplyvňujú dejiny ľudstva. Bohužiaľ, tu už ten nadhľad a ľahkosť príbehu nie je to, čo to bývalo. Akoby sa autor viezol na úspechu svojej prvej knihy a do svojich ďalších príbehov neprináša nič nové a nič osviežujúce.
reagovať
23
Overený nákup
26.12.2024
Ako aj dve predošlé /audio/ knihy aj pri tejto sa príbeh odochráva v dvoch zaujímavých časových líniách. Aj keď teda niektorí hovoria, že britský humor je suchý (mne sa britský humor páči) Ak je britský humor suchý tak potom ten švécky je dehydrovaný ale stále vtipný.
reagovať
Katarína Štedráková
Overený nákup
22.10.2024
Prorokyna a trkvas
Knižku som darovala ako darcek mojej velmi dobrej kamarátke. Verim, ze jej tento darcek spravil obrovskú radost a potešil ju.
reagovať
26
Overený zákazník
18.2.2024
Po dlhej dobe kniha od Jonassona, ktorú som prečítala na jeden hlt. Nechýbal humor, satira i prepojenie s politickou scénou a korupciou. Skvelá!
reagovať
Eduard Kováč
Overený nákup
20.12.2023
Prorokyňa a trkvas
Ešte sme ju nezačali čítať. Začneme až po Štedrom večeri. Veríme však, že nás poteší. Najmenej tak, ako predchádzajúce knižky Jonasa Jonassona.
reagovať
27
Overený zákazník
16.12.2023
Séria
Kto je zvyknutý ako autor píše, tak sa mu bude kniha páčiť. Prečítala som všetky a ani táto ma nesklamala.
reagovať
Ľubomír T
Neoverený nákup
12.12.2023
Pre mňa je autor génius, ako dokáže prepojiť udalosti, svetových politikov a vtiahnuť ich do príbehu a nečakaných zápletiek. Kniha mi zlepšila náladu a už teraz sa teším na ďalšiu.
reagovať
Danka
Neoverený nákup
22.11.2023
Trošku sklamanie
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Od Jonassona mám prečítané všetky knihy, preto som sa na túto jeho najnovšiu knižku veľmi tešila, avšak očakávala som od nej viac – viac navštívených krajín, aspoň tak ma navnadila anotácia, viac nečakaných zvratov, ako to tento autor vie, viac ,,jonassoviny". Každopádne kniha sa veľmi dobré číta, nasmiala som sa, opäť som obdivovala autorov talent poprepájať nemožné a užila som si to. Zatiaľ pre mňa ostáva najlepšou z jeho kníh titul Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí. A už teraz sa teším na jeho ďalšiu knihu.
reagovať
10
Overený nákup
16.8.2023
Typická Jonassonka
Čítal som všetky Jonassonky od 100 ročného starčeka a v krátkosti - Prorokyňa a Trkvas určite patrí do jeho lepšej polovice diel. Dokonale ukazuje absurdity, ktoré vie priniesť prítomnosť. Čital som počas dovolenky - ideálna kniha na mentálny oddych.
reagovať

Jonas Jonasson

Krásne vozidlá len priťahujú závisť priemerných ľudí, pohŕdanie intelektuálov a ľútosť duchovne prebudených, osvietených ľudí.
Kniha: Boh cestuje vždy inkognito (Laurent Gounelle)
Boh cestuje vždy inkognito
  • Laurent Gounelle