Uspávanka - Leila Slimani, Inaque, 2017

12,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Uspávanka - Leila Slimani, Inaque, 2017
Uspávanka - Leila Slimani, Inaque, 2017

Uspávanka

Keď sa Myriam, matka dvoch detí, rozhodne napriek nevôli svojho manžela, vrátiť do práce v advokátskej kancelárii, začnú manželia hľadať pestúnku. Po prísnom výbere zamestnajú... Čítať viac

4,4 29 hodnotení
Vydavateľstvo
Inaque, 2017
155 strán
2 hodiny čítania

Keď sa Myriam, matka dvoch detí, rozhodne napriek nevôli svojho manžela, vrátiť do práce v advokátskej kancelárii, začnú manželia hľadať pestúnku. Po prísnom výbere zamestnajú Louise, ktorá si veľmi rýchlo získa náklonnosť detí a stane sa z nej... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,99 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 25 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Něžná píseň - Leila Slimani, Argo, 2017
Pevná väzba
Čeština, 2017
Do 4 – 9 dní
-18 %

12,13 €


Chanson douce - Leila Slimani, Folio, 2018
Brožovaná väzba
Francúzština, 2018
Viac ako 30 dní
-2 %

16,19 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Legendy & Latte - Travis Baldree, Zelený kocúr, 2024

Viac o knihe

Keď sa Myriam, matka dvoch detí, rozhodne napriek nevôli svojho manžela, vrátiť do práce v advokátskej kancelárii, začnú manželia hľadať pestúnku. Po prísnom výbere zamestnajú Louise, ktorá si veľmi rýchlo získa náklonnosť detí a stane sa z nej neodmysliteľná súčasť domácnosti. Postupne sa pasca vzájomnej závislosti zaklapne, až kým neskončí drámou.
Prostredníctvom priliehavého opisu mladého manželstva a fascinujúcej a záhadnej postavy pestúnky sa nám odhaľuje dnešná doba so svojimi predstavami o láske a výchove, nerovnocenných vzťahoch a peniazoch, spoločenských a kultúrnych predsudkoch. Leila Slimani píše ostrým štýlom, do ktorého preniká temná poézia a od prvých strán vytvára napätie.

Leïla Slimani sa narodila v roku 1981. Pracovala ako novinárka pre časopis Jeune Afrique, v ktorom sa venovala najmä reportážam zo severnej Afriky. V roku 2014 jej vyšiel debutový román V kanibalovej záhrade, ktorý bol nominovaný na cenu Flora. Za svoj druhý román Uspávanka dostala v roku 2016 prestížnu Goncourtovu cenu.

Od začiatku vieme, ako príbeh skončí. Netúžime dozvedieť sa, čo sa stalo, ale pochopiť prečo. Leila Slimani plynule a presne opisuje psycho-sociologický proces, ktorý doviedol jednu rodinu do katastrofy.
Kniha sa číta ako triler a zároveň kladie znepokojivé otázky o ľudskej psychológii a nespravodlivosti moderného života.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť

Čítať viac
Originálny názov
Chanson douce
Počet strán
155
Väzba
pevná väzba
Rozmer
134×207 mm
Hmotnosť
291 g
ISBN
9788089737482
Rok vydania
2017
Edícia
Pandora
Naše katalógové číslo
262330
Štýl
psychologický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Francúzsko, Maroko
Vydavateľstvo
Inaque
Pre koho
pre mužov, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Uspávanka - Leila Slimani, Inaque, 2017
Príbeh nového priezviska - Elena Ferrante, Inaque, 2016
30,98 €

Hodnotenia

4,4 / 5

29 hodnotení

17
7
5
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Názor čitateľa

Zaujímavá psychologický román, ktorý ma síce iba 150 strán, ale niekedy viac netreba. Podľa popisu ma kniha popravde nezaujala, no vrámci dlhej chvíle som ju otvorila prečítala si úvodnú vetu, ktorá ma prinútila prečítať si úvodnú stranu, potom aj druhú, a potom vlastne celú knihu. Málokedy sa stane, že príbeh začína koncom, obzvlášť ešte takým brutálnym. Po prečítaní prológu skutočne nechcete vedieť, čo sa stalo, ale chcete to zúfalo pochopiť a tak čítate, až kým sa nedostanete za pár hodín na poslednú stranu. Knižku odporúčam všetkým, ktorí sa radi ponárajú do hlbín ľudskej psychiky. Ale asi nie čerstvým matkám, ktoré by z tejto knihy mohli získať (asi aj oprávnenú) paranoju.

Čítať viac
Názor čitateľa

Veľmi zaujímavá kniha, ktorá vás svojím pomerne drastickým začiatkom vtiahne do deja a vy hltáte stránky so snahou dozvedieť sa čo najviac. Nesúhlasím však s anotáciou v popise: "Netúžime dozvedieť sa, čo sa stalo, ale pochopiť prečo." Samozrejme, chcela som pochopiť prečo sa stala taká tragédia, ale moje zvedavé ja chcelo rovnako zistiť aj to, ako sa to stalo. Celý postup, čo pestúnka spravila, ako reagovali deti, jednoducho všetky detaily, ktoré by som sa dozvedela v detektívke, alebo trileri. Táto kniha však nepatrí do tejto kategórie, čo je možno škoda, alebo nie? :) To už je na pocite každého z vás, určite však stojí za prečítanie.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Petra
Neoverený nákup
14.5.2023
Smutná realita
Kniha bola pre mňa smutná, čo však nebolo na škodu. Príbeh ako taky poskytne čitateľovi hlbší detail na život au-pair ci pomocníčok, zakonite s ňou budete súcitiť. Obviňujete chvíľami seba, ako pocit prenesenej zodpovednosti za spoločnosť, ktorá to dotlacila až sem...chceme všetko a chceme to hneď. Veľmi pekná kniha, odporúčam! Čítať viac
16

Experimentálna fyzička cez deň, večer vášnivá čitateľka a niekde medzi tým si dám rada dobrú kávu. Ó a ešte píšem o knihách na Instagrame: jaina_pise_o_knihach

Jana Hrdá
Overený zákazník
7.7.2022
Zamyslenie.
Myriam, právnička a matka dvoch malých detí sa rozhodne vrátiť do práce v advokátskej kancelárii. Spolu s manželom Paulom ich čaká ťažká úloha, vybrať k deťom vhodnú pestúnku. Obaja sú v tomto ohľade veľmi dôslední a dbajú na papiere aj odporúčania od predošlých klientov. Nakoniec si výberu Louise, ktorá sa rýchlo spriatelí s deťmi a vďaka jej šikovnosti sa stáva neodmysliteľnou súčasťou rodiny. Louise je však ako časovaná bomba a nešťastie na seba nenechalo dlho čakať.

Rozprávanie sa začína retrospektívne, teda hneď na začiatku vieme ako to dopadne. Kniha je však napísaná veľmi pútavo a nútila ma pokračovať v príbehu, aby som sa dozvedela “ako” a hlavne “prečo”. Okrem toho, hoci to Leila Slimani nikde priamo nepíše, dáva nám odkaz na dnešnú uponáhľanú dobu. O tom ako ľudia odkladajú deti pestúnkam, v lepšom prípade starým rodičom a ponáhľajú sa do práce. Výchova je častokrát po dlhom dni v práci na obtiaž.
Nuž smutne rýchle časy žijeme.

Každopádne Leila Slimani si ma jej knihami omotáva okolo prsta a ja chcem čítať stále viac, aj napriek nepekným témam, ktorým sa venuje.
Čítať viac
13
Malé traumy - Meg Arroll, 2023
Práve čítam
Malé traumy

Môj instagram: simona_guzikova Môj e-mail: simona.jarosova999@gmail.com

Simona Jarošová
Overený zákazník
12.2.2022
Veľmi dobre čítanie
Toto bola veľmi zaujímavá kniha, ktorá sa mi páčila a určite ju odporúčam. Aj napriek tomu, že som dosť dlhý čas knihu nemala v rukách.
Veľmi rýchlo vás autorka vtiahne do deja a vy hltáte stránku za stránkou. Počas čítania príbehu sa mi niektoré pasáže ľahlo nečítali, pretože som matka. Ale… Ale musela som vedieť prečo. Plus sa mi páčilo ako autorka začala príbeh (retrospektívne). Nuž, nemám čo dodať. Knihu môžem len odporúčať.

Moje recenzie môžete nájsť aj na instagrame simona_jaros
Čítať viac
2.1.2021
Zaujímavá kniha
Dnes som dočítala knihu Uspávanka a musím povedať, že kniha ma najskôr veľmi nezaujala, ale postupne sa dej vyostroval a kniha začala byť zaujímavá. Páčilo sa mi, že dej začínal retrospektívne a postupne sa ukazovalo, čo sa vlastne v rodine dialo a čo sa v konečnom dôsledku aj stalo a ako.

Romantická kniha s kriminálnou zápletkou vo mne vyvolávala rôzne pocity - hlavne ten, že nie vždy všetko vidíme takými očami, ako skutočne v realite je.
Čítať viac
9

Dekádne ešte stále dvadsiatnička, manželka a mamička troch malých nezbedníčkov po pár rokoch sa opäť dostávam v čítaní (a písaní) do formy.

Diana Hricová
Overený zákazník
5.7.2020
Pútavé
Príbeh sa mi čítal veľmi ľahko, bolo to veľmi pútavé, nechcelo s ami knihu pustiť z ruky. Ako matka som niektoré miesta neprežívala úplne ľahko, ale veľmi sa mi páčil retrospektívny ráz knihy. Hneď na začiatku viete čo sa stalo a celý čas len pozorujete prečo sa to asi stalo. Čítať viac
4.11.2019
Leila Slimani so svojou Uspávankou určite čitateľa neuspí.
Prostredníctvom jej rozprávania sa stávame súčasťou mladej rodiny, ktorá si nájde pestúnku Louise.
Louise je čoraz nevydiditeľnejšia a hlavne nenahraditeľná pre Myriam a jej rodinu.
Štýl písania autorky je rázny-ostrý a nie raz nám ukáže dnešnú dobu a hlavne, že naše predstavy o živote sú úplne iné od reality.
Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
25.11.2018
Prekvapila
Pred chvíľou som ju dočítala, a musím povedať, že táto útla knižôčka vo mne bude dlho doznievat .... možno práve preto, že som na materskej. Po knihe som náhodne siahla a ťažko mi bolo čítať ju, keď drobec spal pokojne vedľa mňa.
Autorka totiž využila moment prekvapenia a prezradením konca na začiatku má prinútila neodtrhnut sa od knihy.
Páčilo sa mi vierohodne nakuknutie do bežného života rodiny dnešnej konzumnej a uponáhľanej spoločnosti, pričom vás stále m?ta vidina toho čo sa im stane.
Nevadilo mi( ako bolo spomínané v recenzií vyššie )detailne neopisanie tragédie, myslím, že moja predstavivosť mala aj tak čo spracovávať ....
Čítať viac
Renata
Neoverený nákup
26.7.2017
Dalo by se říci, že Něžná píseň je příběhem o velkém množství laskavosti a dobrých věcí v životě… a o o velkém tlaku a frustraci na straně druhé. A že celý ten příběh by se dal ohodnotit jako obrazná a do extrému zavedená koláž mateřství a duše každé unavené ženy. A pak rozběhněte svou fantazii a prožijte život s mladou rodinou v Paříži, která si právě pořídila rodinu a matka se šla realizovat do práce – vždyť jejich chůva zařídí všechno od péče o děti po dobrou večeři a úklid. A celou dobu přemýšlíte o tom, jak se tohle jenom mohlo proboha stát? Mohlo. Mohlo, protože… na konci pochopíte. Čítať viac

Leila Slimani

Čítať viac

Vydavateľstvo Inaque

Čítať viac
Kúpte spolu
Uspávanka - Leila Slimani, Inaque, 2017
Príbeh nového priezviska - Elena Ferrante, Inaque, 2016
30,98 €

„V deň môjho odchodu zo Severného Kaukazu zbadám v diaľke helikoptéru. Zatiaľ je to len maličký bod na oblohe. O niekoľko sekúnd neskôr si uvedomím, že je to vták. A zhrozím sa svojho nového spôsobu videnia. “

Vlčice zo Sernovodska - Irena Brežná, 2016
Vlčice zo Sernovodska
Irena Brežná