Kto nám vládol
E-kniha

Na území Slovenska sa vystriedalo množstvo známych aj menej známych panovníkov. Čitateľ v knihe nájde základné informácie o každom z nich. Autor približuje ich životy – ako... Čítať viac

Vydavateľstvo
Perfekt, 2016
272 strán
4-5 hodín čítania

Na území Slovenska sa vystriedalo množstvo známych aj menej známych panovníkov. Čitateľ v knihe nájde základné informácie o každom z nich. Autor približuje ich životy – ako vládli, akí boli, čo... Čítať viac

  • PDF
  • Slovenčina

8,50 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Kto nám vládol - Ladislav Švihran, Perfekt, 2006
EPUB MOBI
Slovenčina, 2006
Ihneď na stiahnutie

9,70 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Na území Slovenska sa vystriedalo množstvo známych aj menej známych panovníkov. Čitateľ v knihe nájde základné informácie o každom z nich. Autor približuje ich životy – ako vládli, akí boli, čo dobré, ale aj zlé vykonali. Text dopĺňajú dokumenty, výroky súčasníkov a množstvo ilustrácií a portrétov. Na území Slovenska sa vystriedali vladári domáceho, ale aj cudzieho pôvodu. Od kupca Sama, cez Pribinu a Svätopluka sa čitateľ dostáva k dobám, kedy trón ovládli Arpádovci. Z ich dynastie pochádzalo až 24 uhorských kráľov. Neskôr sa na štyristo rokov ujal vlády rod Habsburgovcov. Vládli nám aj králi z rodu Jagelovcov, Luxemburgovcov a iných. Po prvej svetovej vojne sa väčšina týchto rodov stratila v dejinách. Vládu preberali ďalší panovníci, presnejšie prezidenti, prvým z nich bol Tomáš Garrigue Masaryk. Nasledovali ho Edvard Beneš, Emil Hácha, Jozef Tiso, až po dnešného prezidenta SR.

Bohato ilustrovaná publikácia je určená žiakom základných a stredných škôl, pedagógom, ale aj širokej verejnosti, ktorá sa zaujíma o históriu.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

18 hodnotení

12
4
1
0
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

4
Overený zákazník
11.8.2021
chaos, nepresnosti, omyly
Ako historiografická kniha nepostačujúca. Autor sa často míli v dátumoch, udalosti nesedia k panovníkom a miestami robí chyby aj v menách či geografii. Pri niektorých panovníkoch sa vôbec nevenuje ich životu alebo skutkom, opisuje okolnosti, ktoré sa panovníka či jeho obdobia vôbec netýkajú, alebo opisuje jeho predchodcu.
Historikovi začiatočníkovi či laikovi, na ktorých je táto kniha zrejme namierená, by som ju vôbec neodporúčal. Informácie v knihe sú útržkovité, nesúrodé, anachronické a často nepresné.

Na trhu sú oveľa lepšie publikácie s touto tématikou. Napríklad Kniha Kráľov.
Čítať viac

Vydavateľstvo Perfekt

Čítať viac

„Sú rôzne druhy odvahy. Poznám ľudí, čo sa smelo vrhnú medzi rinčiace meče, ale vystavte ich spleti mocenských intríg a vezmú nohy na plecia. A naopak.“

Diabol v zrkadle - Juraj Červenák, 2016
Diabol v zrkadle
Juraj Červenák