Zem plná hmly - Arthur Conan Doyle, Martin Mrva (ilustrátor), SnowMouse Publishing, 2021

15,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Zem plná hmly

Zem plná hmly je posledným príbehom, ktorý A. C. Doyle napísal o profesorovi Challengerovi. Spolu so starou známou spoločnosťou z románu Stratený svet sa ešte raz pustíme do... Čítať viac

3. diel série
Profesor Challenger
Vek
11+
Vydavateľstvo
SnowMouse Publishing, 2021
352 strán
5 hodín čítania

Zem plná hmly je posledným príbehom, ktorý A. C. Doyle napísal o profesorovi Challengerovi. Spolu so starou známou spoločnosťou z románu Stratený svet sa ešte raz pustíme do víru neuveriteľných objavov a dobrodružstiev. Tentoraz sa v centre udalostí... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

15,90 €

Na sklade 3 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 23 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Země mlhy - Arthur Conan Doyle, Volvox Globator, 2011
Pevná väzba
Čeština, 2011
Vypredané

Země mlhy - Arthur Conan Doyle, , 1994
Brožovaná väzba
Čeština, 1994
Vypredané

Z kolekcie: Živelné knihy

Naši škriatkovia odporúčajú

Modré z neba - Jeannette Walls, Tatran, 2024

Viac o knihe

Zem plná hmly je posledným príbehom, ktorý A. C. Doyle napísal o profesorovi Challengerovi. Spolu so starou známou spoločnosťou z románu Stratený svet sa ešte raz pustíme do víru neuveriteľných objavov a dobrodružstiev. Tentoraz sa v centre udalostí ocitnú novinár Edward Malone a profesorova dcéra Enid Challengerová. Najprv z čírej zvedavosti, no neskôr z úprimného záujmu sa vydávajú na prieskum sveta duchov, spiritualizmu a jasnovidectva, ktoré vzbudzujú nevšednú pozornosť i rozporuplné reakcie verejnosti. Do pátrania zatiahnu aj skeptického profesora Challengera, ktorému vek neotupil jeho brilantnú myseľ a iba o máličko zmiernil jeho výbušnú povahu.
Čítať viac
Originálny názov
The Land of Mist
Počet strán
352
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×195 mm
Hmotnosť
460 g
ISBN
9788089465354
Rok vydania
2021
Edícia
ACD
Vekové odporúčanie
11+
Naše katalógové číslo
860257
Ilustrácie
Štýl
historický, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
,
3. diel série
Profesor Challenger
Vydavateľstvo
SnowMouse Publishing
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

6 hodnotení

4
1
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

18.9.2021
Zem plná hmly
Posledný príbeh o Challengerovi sa nesie v duchu spiritualizmu a duchovna. To, že A.C.D sa venoval seansám a duchovnému hľadaniu detailne rozpísal cez staré známe postavy aj v tomto diele. Ako som už spomínal, majstrovstvo týchto diel spočíva v tom, že ich čítate s vedomím že vznikli pred 100 rokmi a pritom sú stále aplikovateľné na súčasný svet a spoločnosť. Množstvo informácií vychádzajúcich z diela mali podľa môjho skromného názoru obrovský vplyv na literatúru s podobnou témou. Fungujúce, hoci možno miestami úsmevné, ale prekvapujúce svojimi faktickými údajmi a silnou mierou autorovej úprimnosti. Jeho snaha ukázať nám čomu verí a v čo by mali veriť ostatní je v tomto prípade podaný naozaj perfektnou formou. Bavilo ma to, hoci dramaturgicky sa jedná skôr o sériu príbehov, než o vyslovene jednotný naratív. Čítať viac
24.7.2021
Zem plná hmly je posledný príbeh z pera A. C. Doylea, ktorý venoval extravagantnej literárnej postave, profesorovi Challangerovi. Opäť, ako v prvých dvoch excelentným vydaniam od @snowmousepublishing, tak ani v tomto nechýbali prenádherné, detailné ilustrácie, ktoré dopĺňali dej a podnecovali fantáziu k tomu, aby ma vtiahla do deja, ako sa len dá.
Na rozdiel od predošlých dvoch kníh, táto tretia nie je tak vedecky, či technicky zameraná a profesor sa v nej dostáva na vedľajšiu koľaj. Myslím, že aj preto má kniha také rozporuplné hodnotenia, ale ja takúto zmenu naopak vítam a vychutnala som si to. Prekvapivo sa do popredia dostáva profesorova dcéra Enid a starý známy Malone. Zavedú nás do zákutí náboženských spoločností, po stopách duchov a nadprirodzených síl. Prostredie môjho milovaného Londýna prispelo k čaru celého románu. Opäť som sa mala možnosť pobaviť na sarkazme postáv a v tejto knihe bádam aj podobnosť s mojim milovaným Sherlockom. Úprimne sa mi táto časť páčila najviac. Je plynulá, napínavá, prekvapivá a A. C. Doyle bude navždy patriť k mojim obľúbeným autorom. Mal neskutočný dar vytvoriť netypické postavy, ktoré ľudí bavia desiatky rokov.

Ak patríte k milovníkom klasickej literatúry, tak vám tieto krásne vydania od @snowmousepublishing chýbať nemôžu. A ja vydavateľstvu ďakujem, že aj keď svoju "prácu" robia v menšom množstve, čo sa vydaných titulov týka, tak si ju robia precízne, knihy sú klenotom mojej knižnice a tituly sú dotiahnuté do najmenších detailov tak ako to nie je bádať v žiadnom inom vydavateľstve.
Čítať viac

Arthur Conan Doyle

Čítať viac

Vydavateľstvo SnowMouse Publishing

Čítať viac

„Hľadať záblesk nádeje v temnote nie je prejavom slabosti.“

Cilkina cesta - Heather Morris, 2020
Cilkina cesta
Heather Morris