Tajomný les - Sandra Dieckmann, Stonožka, 2021

9,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Tajomný les

Na okraji rozľahlého lesa sa brieždi. Pomedzi košaté stromy presvitá slnko, začína sa nový deň. Zvieratká sa zobudili, veď treba preskúmať všetko navôkol! Srnky chrúmu šťavnatú... Čítať viac

Vek
4+
Vydavateľstvo
Stonožka, 2021
32 strán
27 minút čítania

Na okraji rozľahlého lesa sa brieždi. Pomedzi košaté stromy presvitá slnko, začína sa nový deň. Zvieratká sa zobudili, veď treba preskúmať všetko navôkol! Srnky chrúmu šťavnatú trávu, líšťatá sa medzi sebou roztopašne klbčia ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

9,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 25 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Rok v kolotoči F1 - Guenther Steiner, Ikar, 2024
Tajomný les - Sandra Dieckmann, Stonožka, 2021
9,90 €

Viac o knihe

Vstúp do čarovného lesa a spoznaj jeho obyvateľov!

Na okraji rozľahlého lesa sa brieždi. Pomedzi košaté stromy presvitá slnko, začína sa nový deň. Zvieratká sa zobudili, veď treba preskúmať všetko navôkol! Srnky chrúmu šťavnatú trávu, líšťatá sa medzi sebou roztopašne klbčia a včely usilovne nosia peľ do úľa. Ani bobry nezaháľajú, hrádza sa sama nepostaví! A ktože sa skrýva v kríkoch za dubom? Odhalíš tajomstvá lesa, skôr než sa zotmie?

Nádherne ilustrovaný sprievodca priblíži každodenný život zvieratiek z lesa a očarí menších i väčších čitateľov.
Známa nemecká ilustrátorka Sandra Dieckmann prináša utešené a citlivé príbehy pre deti. V edícii Stonožka jej vyšla aj obrázková kniha Čakanie na Vlka.
Čítať viac
Počet strán
32
Väzba
pevná väzba
Rozmer
216×293 mm
Hmotnosť
518 g
ISBN
9788055180410
Rok vydania
2021
Vekové odporúčanie
4+
Naše katalógové číslo
1142551
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Stonožka
Pre koho
pre deti
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

11 hodnotení

9
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Jana Vodnáková
Overený zákazník
17.9.2022
Nádherná kniha
Krásne ilustrovaná kniha pre najmenšie deti. Stručné ale podnecujúce texty, nádherné ilustrácie, ktoré môžu deti obdivovať dokola a vždy na nich nájdu nejaký nový nepreskumany detail. Určite bude patriť k našim najobľúbenejším. Čítať viac
Monika Ďuricová
Neoverený nákup
26.3.2022
Krásne ilustrovaná knižka o zvieratách v lese, obrázky sú doplnené o otázky a nabádajú malých čitateľov skúmať knižku podrobnejšie. Navyše na konci knihy sú zhrnuté informácie o jednotlivých zvieratkách. Čítať viac
Michaela Lešková
Overený nákup
7.3.2022
Krasna knizka
Kniha je naozaj krasna,vydarena, uzasne ilustracie,pekny text,ktoreho je tak akurat,idealna pre 3-4 rocne dieta. Čítať viac
16

A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

Midnight reads
Overený zákazník
17.2.2022
Dychberúce ilustrácie
Knihu odporúčam : deťom ale aj dospelým milovníkom lesa,zvierat,nádherných ilustrácii a veľkých kníh

Knihu neodporúčam : ak sa nezaujímate o detské knihy

Priznám sa, na ďalšiu knihu od Sandry Dieckmann som čakala so zatajeným dychom. Doma v knižnici už mám od nej nádhernú a smutnú knižku Čakanie na vlka a prisahám, že krajšiu knihu či už príbehom,alebo spracovaním doma nemám. Tajomný les však nezaostáva a hodnotím ju ako ďalší klenot knižnice.

Zatiaľ čo kniha Čakanie na vlka mala príbeh, Tajomný les je skôr náučnou a interaktívnou knihou pre deti od štyroch rokov. V knihe sledujeme čo sa deje v lese počas celého dňa. Pasúce sa srnky počas ranného brieždenia, šibalské líšky ktoré sa doobeda vyhrievajú na slnku, medvede loviace si v divokej rieke obed a aj netopiere lietajúce po nočnej oblohe. Spracovanie knihy je úžasné, interaktívne otázky pre deti sú príjemne doplnené priamo do ilustracií a kresby sú dychberúce.

Sandra Dieckmann autorka a zároveň aj ilustrátorka sa určite zaradila medzi mojich obľúbencov, jej knihy vám všetkým odporúčam. Potešia ako malých, tak aj dospelých .
Čítať viac
14.2.2022
Aj keď sa kniha nazýva Tajomný les, v jednotlivých príbehoch ide hlavne o samotné zvieratká žijúce v ich prirodzenom prostredí. Bohaté a krásne ilustrácie dokážu aj malým deťom predstaviť rodiny zvieratiek a ich bežný život. Každá dvojstrana sa venuje inému živočíchovi, prípadne jeho "susedom". Textu je poriedko, ale vystihuje ilustrácie na stránkách. Pre rozvoj detskej pozornosti máme na každej stránke otázku a samozrejme, detská všímavosť sa prejaví ihneď. Teda aspoň u nás. Pauli odpovedala aj na tie otázky, ktoré si položila sama. Týkali sa zvieratiek na obrázku. Rátala, opisovala- vytvárala si vlastný príbeh…. V závere autorka vytvorila priestor na bližšie spoznanie hlavných aktérov knihy- rôzne druhy obyvateľov lesa a ich dĺžku života, spoločenstvo,v ktorom sa v prírode bežne vyskytujú, veľkosť svorky, dĺžka života a iné zaujímavosti.
Knižka je určená pre detičky od 4 rokov a podnadpis
ILUSTROVANÝ SPRIEVODCA PRE NAJMENŠÍCH MILOVNÍKOV PRÍRODY
by nemohol byť trefnejší.
Čítať viac
10.2.2022
Ďalšia nádherná knižka od Sandry Dieckmann
Knižky Sandry Dieckmann sú pre mňa pastvou pre oči. Jej ilustráciami by som najradšej deťom vytapetovala izbu.? Keď som zbadala jej novinku, zaplesalo aj moje montessoriovské srdce. TAJOMNÝ LES je totiž akási encyklopédia prírody pre najmenších. Ukazuje rôzne lesné zvieratká, ich typické správanie, učí deti, čím sa živia aj ako trávia svoje dni. Krátke texty dopĺňajú aj hľadacie úlohy. V závere sú na pár stranách jednoduché “factsheets” o zvieratách.

TAJOMNÝ LES je oficiálne pre deti od 4 rokov, ale pokojne listujte a kochajte sa aj s oveľa mladšími, ak sú zvyknuté jemne manipulovať s mäkkými stránkami (bola by totiž nesmierna škoda tie nádherné ilustrácie pokrčiť či roztrhať ????).

Knižku nájdete aj v našom výbere Montessori knižkek o zvieratách (na blogu).

Ak Sandra Dieckmann ešte nepoznáte, omrknite aj jej staršie knižky Čakanie na vlka (kde veľmi nežne a citlivo pomáha deťom spracovať tému smrti blízkeho) a Leaf/Pady (kde sa venuje téme tolerancie a strachu z nepoznaného).
Čítať viac
23.1.2022
Hor sa do lesa
Chodievate do lesa? Na výlety, prechádzky, na huby, či iné aktivity? A ak áno, stretli ste tam už nejaké zvieratá?
.
Naše lesy sú krásne, plné života, s miestom nie len pre naše návštevy, ale najmä pre domov mnohých zvierat a práve s takými sa v tejto knihe môžu naše deti zoznámiť. Medveďa som v lese ešte nestretla, ale kto by aj chcel, že? Ale takú líšku, jelene a srny, vtáctvo, či zajaca, už áno a je krásne vidieť ich vo svojom domácom prostredí. A aby sme o niečo lepšie spoznali ich život, autorka nám stručne spísala základné informácie o nich.
.
Plne ilustrovaná kniha, ktorá poteší každé oko, si získa všetky deti už len svojim vzhľadom. Textu síce nie je veľa, ale je postačujúci, keďže na zadných stranách sú ešte tabuľkovo doplnené ďalšie informácie o daných zvieratách. Na každej dvojstrane sa stretneme s inými tvormi a vždy tam nájdeme aj nejaké otázky, ktoré deti zabavia. My rodiačia vieme otázky ďalej rozvinúť a pridať nové, tak nám vznikne kniha plná aktivít.
.
Som rada, že toto umelecké dielko nechýba v našej detskej knižnici a že sa k nemu máme možnosť vracať s vždy získaným novým poznatkom.
Čítať viac
Dominik
Neoverený nákup
31.12.2021
Spomienka na detstvo
Kto by si nepamätal čítanie ilustrovaných knižiek na dobrú noc? Detstvo by bez obrázkových knižiek nebolo detstvom – preto som sa po dvadsiatich rokoch rozhodol do tohto sveta na malú chvíľu vrátiť. A poviem vám, ani trochu to neľutujem. Nemecká autorka Sandra Dieckmann knižku o zvieratách z tajomného lesa nielen napísala, ale ju aj krásne ilustrovala. Deti sprevádza zákutiami lesa, a to od východu slnka až do momentu, keď padne noc. Má pre ne navyše prichystané viaceré úlohy, do ktorých výborne zapája aj tie najmenšie deti. Knižka je vytlačená na kvalitnom hrubom papieri a v spojení s textom bohatým na informácie vytvára doslova umelecký celok, ktorý poteší nielen deti, ale aj rodičov. Poskytuje totiž priestor na čas strávený v kruhu rodiny, ktorý – ako vidíme v posledných mesiacoch – je ten najdôležitejší. Ak teda chcete potešiť svojho malého drobca, táto knižka s pôvabnými ilustráciami mu dozaista vyčarí na tvári úsmev. Čítať viac

„Nech sú naše duše z čohokoľvek, tvoja a moja sú jedno.“

After 2: Sľub - Anna Todd, 2015
After 2: Sľub
Anna Todd