Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
NACIonaliZMY V NÁS - Anton Hruboň, Paradigma Publishing, 2020

7,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

NACIonaliZMY V NÁS

Eseje o živej minulosti

Životnosť politikov na politickom piedestáli je obvykle pár rokov, trvácnosť politických režimov nanajvýš pár desaťročí, no politické ideológie prežívajú celé generácie, niekedy... Čítať viac

Vydavateľstvo
Paradigma Publishing, 2020
Počet strán
112

Životnosť politikov na politickom piedestáli je obvykle pár rokov, trvácnosť politických režimov nanajvýš pár desaťročí, no politické ideológie prežívajú celé generácie, niekedy stáročia. Napriek tomu, že príťažlivá sila... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

7,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 2 – 3 dní

Dostupné v štyroch knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Greywaren (slovenský jazyk) - Maggie Stiefvater, Slovart, 2024

Viac o knihe

Životnosť politikov na politickom piedestáli je obvykle pár rokov, trvácnosť politických režimov nanajvýš pár desaťročí, no politické ideológie prežívajú celé generácie, niekedy stáročia. Napriek tomu, že príťažlivá sila nacionalizmu, fašizmu a jeho najradikálnejšieho variantu nacizmu Európu i Slovensko priviedla za prah pekla, zďaleka nepovedali svoje posledné slovo.
Mefisto v prezlečenom kabáte pokúša naše citlivé pudy aj na začiatku druhej pätiny 21. storočia a je len na nás, či odoláme alebo prijmeme jeho ponuku priložiť ruku k repríze konfliktov a ľudských tragédií v mene krížov, o ktorých vypovedá táto zbierka esejí.

Známy slovenský historik a autor viacerých úspešných knižných publikácií Anton Hruboň podáva vo svojich textoch obraz o naci(onali)zmoch na Slovensku a v Európe 20. storočia s nepríjemne aktuálnymi presahmi do súčasnosti. Na pozadí rôznych námetov od Jozefa Tisa, Slovenského štátu a medzinárodného fašizmu, cez vrenia česko-slovenských a slovensko-maďarských vzťahov až po zradikalizované politické kresťanstvo a besnenia občianskej vojny v Juhoslávii vykresľuje dôsledky mystického posadnutia vlastnou vlajkou a činov páchaných v opojení endorfínov nadradenosti.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
832455
Počet strán
112
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
125×190 mm
Hmotnosť
145 g
ISBN
9788097367800
Rok vydania
2020
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Paradigma Publishing
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

3 hodnotenia

1
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

36
Sexkomiks - Philippe Brenot, 2017
Práve čítam
Sexkomiks

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @denny_medziriadkami @_dennyto

Denisa Tomíková
Overený zákazník
26.11.2022
Kniha má moje 4,5/5
V knihe nenájdeš v nej žiadny rozsiahly a nepochopiteľný elaborát.
Vďaka jednoducho napísaným a ľahko pochopiteľným súvislostiam má kniha veľkú pridanú hodnotu. Častokrát si vďaka jej stránkam uvedomíš, ako tie naci(onali)zmy, o ktorých sa učíme v školách, pretrvali až dodnes. Kniha nastavuje zrkadlo, ktoré občas potrebuje každý z nás.

Prosím si prídavok a viac takýchto kníh. V knihe som našla niekoľko nových informácií, ale hlavne som v nej našla mnoho spojení, ktoré som si doteraz neuvedomovala.
Čítať viac

Anton Hruboň

Čítať viac

Vydavateľstvo Paradigma Publishing

Čítať viac

„Nejlepší možný z pokrokových názoru je ten,který má v sobě dostatečnou dávku provokatívnosti, aby jeho stoupenec nohl byt hrdý na svou odlišnost,ale přitahuje i takové množství přivržencu, aby riziko osamocené vyjimečnosti bylo hned zažehnáno hlasitým souhlasem vítězicího množství.“