Čakanie na sneh - Peter Gärtner, Morgonrock, 2023

14,40 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Čakanie na sneh - Peter Gärtner, Morgonrock, 2023
Čakanie na sneh - Peter Gärtner, Morgonrock, 2023

Čakanie na sneh

Druhé vydanie obľúbenej vianočnej detskej knihy, ktorá nadväzuje na príbehy Krpcov z tretieho vchodu. Hlavným hrdinom príbehu je malý chlapec, ktorý netrpezlivo čaká na prvé... Čítať viac

Vydavateľstvo
Morgonrock, 2023
64 strán
54 minút čítania

Druhé vydanie obľúbenej vianočnej detskej knihy, ktorá nadväzuje na príbehy Krpcov z tretieho vchodu. Hlavným hrdinom príbehu je malý chlapec, ktorý netrpezlivo čaká na prvé poriadne sneženie. Spolu s ním zažijete... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,40 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania
Čakanie na sneh - Peter Gärtner, Peter Gärtner, 2020
Pevná väzba
Slovenčina, 2020
Do 4 – 5 dní

12,00 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Mile High – Vrchol v oblakoch - Liz Tomforde, Zelený kocúr, 2024
Čakanie na sneh - Peter Gärtner, Morgonrock, 2023
14,40 €

Viac o knihe

Druhé vydanie obľúbenej vianočnej detskej knihy, ktorá nadväzuje na príbehy Krpcov z tretieho vchodu.

Hlavným hrdinom príbehu je malý chlapec, ktorý netrpezlivo čaká na prvé poriadne sneženie. Spolu s ním zažijete všetky detské tradície a rituály začiatku zimy a predvianočného obdobia v prostredí sídliska na okraji malého mesta. V lyrickom rozprávaní spoznáte jeho kamarátov, ich detský svet plný drobných radostí, a možno zažijete aj jeden malý vianočný zázrak.

„Celé sídlisko čaká na sneh. Už niekoľko dní je sneženie cítiť vo vzduchu, a keď ťahajú rodičia svoje deti domov zo školy, všetky sa pozerajú do neba, kedy začne padať. Ráno, hneď keď rozlepím oči, bežím k oknu, ale vonku stále nie je bielo.
Aj v škole pozerám z okna a myslím na sane, ktoré čakajú v zamknutej pivnici. Keď sa poobede vrátim, idem ich do kočikárne skontrolovať. V kočikárni je plno rárohov: bicykle, kvetináče, detská ohrádka, lopatky do piesku, a tam vzadu sa skrývajú aj moje sane.”
Čítať viac
Počet strán
64
Väzba
pevná väzba
Rozmer
165×235 mm
Hmotnosť
340 g
ISBN
9788097436131
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
2257263
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Morgonrock
Pre koho
pre deti a mládež
Účel knihy
na čítanie spolu
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

6.12.2021
Áno, v tejto knihe sa čaká na sneh. Občas je to poriadne dramatické. Malý hlavný hrdina je nedočkavý!

"Hnevám sa na sneh. Som urazený! Je to nespravodlivé. Tam hore za polárnym kruhom, tam majú kopy snehu, videl som to v telke na športovom programe, sneh si hovie na konároch stromov, celé záveje snehu. Tam sa už bežkuje ostošesť, a my tu máme stále sychravo a sneh sa neudrží ani na tráve. Je tá ukrutná nespravodlivosť. Keď raz budem veľký, odsťahujem sa na Severný pól!"

Ak máte cez 30 rokov, veľmi veľa epizód z tejto knihy ste zažili aj na vlastnej koži, čo je príjemne nostalgické (televízor, ktorý sa prepínal manuálne, nie ovládačom! <3), prípadne niektoré dodržiavate aj teraz (veľké predvianočné upratovanie). Obsahuje viacero rozprávaní zo života malého hrdinu, ktorého hlavným prianím je, aby poriadne nasnežilo. Stretneme sa tu so sušením pančúch na radiátore, s odovzdávaním mikulášskych balíčkov samotným Mikulášom, so zarachom za neskorý príchod domov, s kreslením vianočných prianí na papier, s hraním hokeja na ulici, s vyrábaním sviečok zo škrupiniek orechov, s prášením kobercov... Kapitolky/príbehy sú v takej akurát dĺžke, aby stačili ako čítanie pre deti pred spaním. Knihu bravúrne dopĺňajú červeno-modré ilustrácie.
Čítať viac

„Vždy sa treba uchýliť k slovám, aby sme zabránili tichu rozprávať príliš hlasno.“

Šarkany - Romain Gary, 2021
Šarkany
Romain Gary