Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Tukoni - Oksana Bula, Stonožka, 2021

8,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Tukoni

Obyvatelia lesa

Krásny obrázkový príbeh o čarovných bytostiach z lesa, ktoré učia deti milovať a chrániť prírodu. Nová knižka, ktorú vytvorila uznávaná ukrajinská ilustrátorka, nás zoznámi s... Čítať viac

Séria
Tukoni (SK)
Vek
3+
Vydavateľstvo
Stonožka, 2021
Počet strán
44

Krásny obrázkový príbeh o čarovných bytostiach z lesa, ktoré učia deti milovať a chrániť prírodu. Nová knižka, ktorú vytvorila uznávaná ukrajinská ilustrátorka, nás zoznámi s malým Tukonom Tuláčikom... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

8,90 €

Na sklade 3 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 23 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Zmarené dobro - Adriana Trigiani, AURORA, 2023
Tukoni - Oksana Bula, Stonožka, 2021
8,90 €

Viac o knihe

Ako TUKONI zachránili strom

Krásny obrázkový príbeh o čarovných bytostiach z lesa, ktoré učia deti milovať a chrániť prírodu.
Nová knižka, ktorú vytvorila uznávaná ukrajinská ilustrátorka, nás zoznámi s malým Tukonom Tuláčikom. Rád s batôžkom na chrbte prechádza v lese a navštevuje svojich priateľov. Práve sa teší, že si vypije dobrý čaj so svojím kamarátom stromom, keď v noci príde búrka. Ach, kamarátovi sa niečo stalo. Tuláčik zvoláva čarovné lesné bytosti na pomoc: „Príďte všetci, prosím, veľmi vás potrebujeme!“ Dokážu spoločne pomôcť stromu?

Toto literárno-umelecké vydanie je dôkazom, že niekedy aj málo slov postačí na veľký príbeh.
Čítať viac
Originálny názov
Tukoni – forest habitant
Počet strán
44
Väzba
pevná väzba
Rozmer
195×260 mm
Hmotnosť
419 g
ISBN
9788055172873
Rok vydania
2021
Vekové odporúčanie
3+
Naše katalógové číslo
735269
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Ukrajina
Séria
Tukoni (SK)
Vydavateľstvo
Stonožka
Pre koho
pre deti
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,5 / 5

6 hodnotení

1
1
4
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

V.knihach
Neoverený nákup
26.11.2021
Ďalšia prenádherné ilustrovaná knižka z vydavateľstva Stonožka sa dostala do rúk aj nám. Keďže som vedela čo je v balíku,otvorila si ho Pauli. Knižka sa jej zapáčila na prvý pohľad a musím povedať, že v priebehu pár dní ju prelistovala aspoň 400 krát. Kým sme si k nej sadli a prečítali si skromnejší text, obrázky už poznala naspamäť a bola zvedavá, čo sa za písmenkami skrýva- aký príbeh- aby si vedela dotvoriť ilustrácie dejom.
Teraz však už o knižke budem hovoriť sama za seba. Mala som dojem, že autorka zabudla na text. Okrem toho, že na jednej dvojstránke je maximálne jedna veta, aj to skromná, niekde je úplne vynechaná. Je to subjektívny názor, pretože ja osobne nemám rada, keď si musím vymýšľať text alebo nahliadnuť akoby do hlavy autorky a dotvoriť vlastný príbeh na základe ilustrácií. Pre mňa je to ťažké.
Na druhej strane, mali sme priestor s dcérkou sa o príbehu rozprávať. Knižku sme si čítali počas víkendového popoludnia (už poobede nespráva)a od lesov a ich záchrane, sme prešli do Googlu a vyhľadávali sme reálne obrázky tukoňov
Čiže, menšie zhrnutie,mojej malej zatiaľ nečitateľke, sa knižka veľmi páčila.Ja som z nej však až taká nadšená nebola; samozrejme ilustrácie sú nádherné,no mne strašne chýba v knihe text a preto knihu, žiaľ, hodnotím ako priemernú.
Čítať viac
@knizkomolka
Neoverený nákup
11.6.2021
Príbeh, kde Vás a vaše deti zaujmú v prvom rade nádherné ilustrácie. Tie krásne obrázky si budete chcieť pozerať znovu a znovu. Ja mám rada tento druh ilustrácií. Je to pre mňa pastva pre oči.
~
V druhom rade Vás zaujme príbeh o Tukonoch, čarovných bytostiach z lesa. Ten príbeh pozostáva z pár milých viet ale myšlienkou je omnoho väčší a skrýva v sebe pekný odkaz.
~
Prijala by som aby ten text bol možno o trochu dlhší ale to je pohľad mňa- dospeláka. Moje deti to videli inak. S nimi som ten príbeh čítala, prezerala a spolu sme sa o ňom rozprávali počas jedného víkendu asi 14x a ešte ďalších niekoľko desiatokkrát ma to čaká.
~
Počas čítania som často improvizovala, musela zapojiť moju a aj detskú fantáziu, čo moje deti mimoriadne bavilo.
~
...a teraz chodia po lese potichučky aby nerušili v lese tukonov a dúfajú, že ich raz zazrú.
Čítať viac
25.5.2021
Milujme prírodu
V tejto knihe ide prevažne o obrázkový príbeh, ktorý je len málinko popretkávaný nejakým textom. Na jednej strane, krásne ilustrácie, ktoré sú osobité a ja mám rada, keď je niečo originálne. No na tej druhej mi chýba rozvinutý príbeh, ktorý, áno, viete si vymyslieť aj nejaký svoj, fantázii sa medze nekladú, ale bavilo by ma čítať dcére rozprávku, ktorá by zabrala aj viac ako 5 minút času a priniesla so sebou niečo milé a hrejivé. Je to ale pohľad mňa, dospeláka.
.
Ten detský je o trochu iný, pretože Hannah sa kniha páčila aj takto. Naše čítanie sa pri samotnom čítaní textu neskončilo. Veľmi veľa sme sa rozprávali o ničení lesov (má síce 5 rokov, ale zaujíma sa o také veci, ako keby mala aspoň 15), pozerali si na internete naše Tatry a to, ako rýchlo miznú stromy z povrchu zemského a namiesto nich rastú rôzne hotely. Bola z toho smutná, preto si myslím, že poučná zložka tu jednoznačne nechýba a to je veľké plus.
.
Buďme aj my ako Tukoni, milé lesné stvorenia, ktoré ľúbia svoj domov - prírodu a starajú sa o ňu. Tá sa nám určite odvďačí svojou krásou.
Čítať viac
10

Recenzie a ukážky kníh : instagram : baby_books_life facebooku : Baby Books Life

Michaela baby_books_life
Overený nákup
22.4.2021
Tukoni
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
TUKONI, obyvatelia lesa.

Kto sú to TUKONI ? Sú to čarovné bytosti, pomocníci matky prírody. Starajú sa o stromy, kvety i zvieratká. Pripravujú les na zmeny ročných období.

Jedného rána po silnej nočnej búrke sa Tukoň Tuláčik vyberie na návštevu za svojim najlepším kamarátom stromom. Niečo zlé sa však stalo ! Strom sa v búrke zlomil. Tuláčik zvolá z lesa všetkých Tukoňov aby mu pomohli strom uzdraviť a zachrániť. Tukoni utkajú pre strom šál ( pekná symbolika - keď sme chorí , bolí nás hrdlo dáme si šál do krku aby nám bolo teplo ) a strom sa uzdraví :)

Tuláčik si tak opäť môže dať čaj so svojim najlepším kamarátom :)

Kniha obsahuje málo textu, je nutné príbeh deťom ešte dorozorávať ;)

Kniha je vhodná od 3 rokov.

Ukážka : IG - baby_books_life
Čítať viac

„When you are measuring life, you are not living it.“

The Time Keeper - Mitch Albom, 2013
The Time Keeper
Mitch Albom