Requiem - Antonio Tabucchi, Portugalský inštitút, 2019

13,20 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Requiem - Antonio Tabucchi, Portugalský inštitút, 2019
Requiem - Antonio Tabucchi, Portugalský inštitút, 2019

Requiem

Román jedného z najvýznamnejších talianskych spisovateľov a obdivovateľa portugalskej kultúry. V knihe sa prelína sen so skutočnosťou a prítomnosť s minulosťou. Rozprávač blúdi... Čítať viac

Vydavateľstvo
Portugalský inštitút, 2019
109 strán
2-3 hodiny čítania

Román jedného z najvýznamnejších talianskych spisovateľov a obdivovateľa portugalskej kultúry. V knihe sa prelína sen so skutočnosťou a prítomnosť s minulosťou. Rozprávač blúdi ulicami Lisabonu počas horúceho júlového popoludnia... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,20 €

U dodávateľa
Posielame do 12 – 17 dní

Dostupné v 15 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Requiem - Antonio Tabucchi, Penguin Books, 2021
Brožovaná väzba
Angličtina, 2021
Do 2 – 7 dní
-5 %

10,01 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Adelaide (slovenský jazyk) - Genevieve Wheeler, Lindeni, 2024

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Román jedného z najvýznamnejších talianskych spisovateľov a obdivovateľa portugalskej kultúry. V knihe sa prelína sen so skutočnosťou a prítomnosť s minulosťou. Rozprávač blúdi ulicami Lisabonu počas horúceho júlového popoludnia, v zákutiach sa stretáva so živými i mŕtvymi a nachádza pritom sám seba. Vyznanie lásky mestu, krajine, jazyku, literatúre, kultúre aj portugalskému básnikovi Fernandovi Pessoovi.
Čítať viac
Počet strán
109
Väzba
pevná väzba
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
250 g
ISBN
9788097316051
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
712407
Štýl
psychologický, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Portugalský inštitút
Ostatné
s podporou FPU
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

7 hodnotení

6
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

21

O knihách, čo ma zaujali, píšem aj tu: https://www.instagram.com/monikabelinova/

Monika Bělinová
Overený nákup
11.10.2021
Pre každého knižného gurmána!
Máte chuť na príjemne strávené, snové putovanie po portugalskom Lisabone počas horúceho júlového dňa?

Taliansky spisovateľ Antonio Tabucchi v útlom románe Requiem (Halucinácia) blúdi ulicami Lisabonu a vďaka plánovaným i náhodným stretnutiam s rôznymi ľuďmi sa snaží objasniť to, čo v jeho živote zostalo nevysvetlené. Celé putovanie pôsobí magicky, tajomne, hranica medzi živými a mŕtvymi sa stiera, preto čitateľ môže uvažovať, ktoré stretnutia sú skutočné a ktoré sú len akýmsi snom, halucináciou… V pozadí môžete vnímať portugalskú kultúru, jazyk i kuchyňu, aby ste dokonale nasali atmosféru, ktorá učarovala aj autorovi.

V druhej časti vysvetľuje okolnosti, ktoré ho priviedli k tomu, aby knihu napísal po portugalsky, objasňuje vznik knihy z viacerých hľadísk a uvažuje nad významom hlasu, hudby, snov, zmyslovým vnímaním, pretože sú podstatnou ingredienciou románu.

Mňa táto časť mimoriadne potešila, zaspomínala som si na školské časy, pretože sa dotýka aj jazykovedných otázok, spomína napríklad pražský lingvistický krúžok či Saussurov pohľad na langue a parole. Všetky tieto vsuvky umožňujú nazerať na text z rôznych uhlov pohľadov, takže si ho môžete po čase vychnutnať znova a vždy vám v mysli zostane iný detail, zaujímavá myšlienka (ktorých je v diele neúrekom).
Čítať viac
3
Overený zákazník
22.3.2021
S vôňou Lisabonu
Práve som dočítal túto knižku od Antónia Tabucciho. Veľmi príjemná záležitosť pre milovníkov Lisabonu.
Autor sa túla uličkami a spoznáva mesto prostredníctvom rôznych postáv. Je tu správca cintorína, sprievodca v starej električke, žena, čo spravuje dom pri majáku, taxikár, spisovateľ, správca a biliardový hráč v známom Casa do Alantejo. Každý z nich má zaujímavý príbeh a veľmi ma bavilo sa na chvíľu ponárať do môjho milovaného Lisboa. Autor veľmi často opisuje portugalskú kuchyňu, víno, jedlá, takže, keď človek knihu číta, prirodzene sa mu zbiehajú slinky na niečo fajnové. P
Toto je moja tretia kniha od Tabucciho a som spokojný. Formát knihy, rovnako ako aj obálka od portugalskyinstitut je ukážkou toho ako sa má ku knihám pristupovať. S citom a vášňou pre literatúru. Už len držať v rukách tú knižku je pôžitok. Jednoznačne treba vyzdvihnúť aj preklad od Lenky Cinkovej, vďaka ktorej sa text číta s ľahkosťou. Vrelo odporúčam milovníkom Portugalska.
Kto čítal?
Čítať viac
Tomas
Neoverený nákup
1.9.2020
Mimoriadne zaujímavé čítanie
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Celkovo sa mi veľmi páči štýl, akým je to písané. Vďaka tejto knihe, keby nebola Corona, po dočítaní sedím v lietadle, smer Lisabon. Knihu som chytil do ruky a do posledných riadkov nepustil, také mi to prišlo pútavé.

SPOILER ALERT:
Ostali vo mne zmiešané pocity ku koncu knihy, kde sa mi zdá, akoby jedna z kapitol proste chýbala. Celý čas som čakal na rozhovor s Isabel...
Čítať viac
Lenka Cinková
Neoverený nákup
28.9.2020
K Isabel a záhadnému vzťahu medzi ňou, rozprávačom a Tadeusom sa Tabucchi vracia vo viacerých svojich textoch. Asi najviac sa o nej dá dozvedieť v knihe Per Isabel, ktorá vyšla po autorovej smrti.
Na Martinuse ju ponúkajú v angličtine: https://www.martinus.sk/?uItem=291505
Čítať viac
13

Ťažko sa vyberá päť diel a zopár obľúbených autorov. Milujem literatúru! Deň bez knihy je pre mňa neúplný. Aspoň stránku musím prečítať :-)

Ivana Zacharová
Overený zákazník
3.2.2020
Jednoducho skvelé
Kniha je rozdelená na dve časti. Prvú tvorí samotný príbeh v snovom svete, kde rozprávač putuje za niečím, čo ostalo v jeho živote nedoriešené a druhú okolnosti a miesta vzniku románu, autorove úvahy o hlase, zvuku, hudbe, zmyslových vnemoch, snoch a otcovi. No predovšetkým je táto kniha poctou krajine, ktorú si autor adoptoval a ktorá si adoptovala jeho, ľuďom, ktorí si ho obľúbili a ktorých si obľúbil on.
Román je intímnou cestou človeka k pochopeniu a analýze seba samého a toho, čo ho trápi. Náhodné stretnutia, skryté symboly, postavy, z ktorých jednou je samotné mesto a spomienky spolu tvoria fiktívny a čiastočne autobiografický príbeh plný originálnych metafor a pozoruhodných myšlienok. Na jeho konci bude mať čitateľ pocit ľútosti, že sa rozprávanie skončilo a môže sa stať, že sa doň opätovne pustí a nájde v texte ďalšie súvislosti a významy. Myšlienok, ktoré si chce čitateľ zapamätať je v tejto útlej knižočke mnoho. Requiem si vychutná každý milovník kvalitnej literatúry.
Čítať viac

Vydavateľstvo Portugalský inštitút

Čítať viac

„Nie každý kto blúdi je stratený.“

Společenstvo prstenu - J.R.R. Tolkien, 2012
Společenstvo prstenu
J.R.R. Tolkien