Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Dediči posmrtnej ríše - Dominika Madro, Martin Lacko (ilustrátor), Artis Omnis, 2022

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Dediči posmrtnej ríše

Víťazka poviedkovej súťaže Martinus Cena Fantázie z roku 2019 zavítala do posmrtných ríš inšpirovaných fínskou mytológiou a prináša originálny príbeh plný bohov, polobohov, ľudí... Čítať viac

Vydavateľstvo
Artis Omnis, 2022
328 strán
5-6 hodín čítania

Víťazka poviedkovej súťaže Martinus Cena Fantázie z roku 2019 zavítala do posmrtných ríš inšpirovaných fínskou mytológiou a prináša originálny príbeh plný bohov, polobohov, ľudí i temných predzvestí... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 31 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Vina, ktorú nesieš - Hans Rosenfeldt, Michael Hjorth, Ikar, 2024

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Víťazka poviedkovej súťaže Martinus Cena Fantázie z roku 2019 zavítala do posmrtných ríš inšpirovaných fínskou mytológiou a prináša originálny príbeh plný bohov, polobohov, ľudí i temných predzvestí.

Súrodenci Galjam a Galjanka, ktorých dedičstvo je už od ich počatia vratké ako náklonnosť bohov; Agumd Zlopovestný, osirotený dedič šakľoveckej ríše, ktorý vyrastal pod sukňou Junky, mocnej vidmy a zlodejky života; Milija Svetlá, dedička Dračej noci, narodená s vláskami krehkými ako semiačka púpavy, ktoré mohla obväzovať šatkami jedine jej matka, Ochrankyňa krehkosti, na vlastnej koži okúsila krutú ostrosť Junkiných úmyslov; Öissanna,
dedička najvyššieho titulu v Dräkavrši – jaspani, ktorá žije nad najchladnejšou riekou Mer a trasie sa z horúčavy, ktorú do nej vniesol jeden z bohov. Títo všetci a mnohí ďalší zvedú boj proti vojsku vidiem a bylinkárov ozbrojených čiernymi silami a aj proti ľudskej, božskej i polobožskej nenávisti.

Autorka pútavo opisuje mytológiu i súčasnosť predsmrtnej ríše Dräkavrš i štyroch posmrtných ríš bohatým jazykom hodným epickej ságy, v ktorej sú jednotlivé postavy farbisto vykreslené a rovnako dôležité ako rozvetvený dej.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1035263
Počet strán
328
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
445 g
ISBN
9788082011350
Rok vydania
2022
Edícia
Margo
Ilustrácie
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Artis Omnis
Ostatné
s podporou FPU
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

7 hodnotení

1
5
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Martinus
33

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
Overený zákazník
6.9.2022
Nečakajte nič podobné ako Dominikinu prvotinu Svätyne. Autorka sa odtrhla z reťaze svojich slovanských koreňov, aby sa mohla inšpiratívne ponoriť do severskej mytológie (konkrétne fínskej), ktorá na čitateľa pre neznalosť pôsobí neprebádane až exoticky. Po náročnom, no nevyhnutnom úvodnom predstavení rodov, ríš a samotných charakterov, ktorých tu vystupuje naozaj početne (veľmi ma potešilo aj veľké množstvo silných odvážnych rešpektovaných ženských hrdiniek), som knihu na nejaký čas odložila.
Po jej opätovnom otvorení mi dlhšie trvalo pre spletitý dej, podobné mená postáv a nevšedný jazyk zorientovať sa, no v závere mi zostal priestor len na veľkú poklonu tejto našej talentovanej autorke.
To, čo sa Dominike tentokrát podarilo jej bohatým jazykom a cítením vytvoriť, je niečo obdivuhodné. Najmä ako nezvyčajne narába so slovami, vetami, umeleckými prostriedkami a hrou so samotným príbehom.
Dávny svet a jeho temnota, boje, božstvá, ľudskosť a mágia. Nadprirodzené, no pritom drsne a desivo realistické. Miestami som mala pocit, že táto epická sága sú také slovensko-fínske hry o život, šmrncnuté fínskym podivnom.
Hlavnou nevýhodou tejto knihy je práve jej náročná forma. Nie každý čitateľ bude mať tú trpezlivosť dať jej čas, aby ju poňal celú, čo jej, žiaľ, padne len na škodu. No napriek tomu, že zložitosť odrádza a nezhltnete ju ľahko ako pralinku, finálny zážitok je silný a trvalý. Milovníkom fantasy sa oplatí čítať pomaly a venovať jej svoj čas, keďže má toho (okrem nevšedného čitateľského zážitku) mnoho, čo ponúknuť.
Čítať viac
René Burian
Neoverený nákup
10.6.2022
Tolkien to nie je ale nie je sa za čo hanbiť
Na túto knihu som narazil náhodou, posúdil som knihu podľa obalu, artstyle vyzeral zaujimavo, temne, proste musel som to vyskúšať.A tak som prišiel domov, napchal fajku tabakom a pustil sa do toho.
Aby som v skratke opísal o čo sa jedná, kniha je slovenské fantazy od Dominiky Madro inšpirované fínskou mytológiou.
A teraz trocha hlbšie. Dej je zasadený do vymysleného sveta zloženého z dvoch krajín, Drakavrše a Kryčiny, každá má vlastný osobitý ráz a vlastné obyčaje. I keď kniha hovorí na obale o dvoch postavách, súrodencoch, nájdete tam ďaleko viac charakterov a je to pekne prepletené. Dej je temný, pochmúrny s množstvami krásnych metafor a iných obrazných pomenovaní.
Na začiatok by som odporučil si úvodnú časť o jednotlivých frakciach a ich vodcoch (Saanoch) prečítať aj dva krát, ľahko sa v tom stratíte, pokiaľ máte pamäť ako ja. Ja som neoľutoval, lepšie sa mi potom orientovalo.
Čo sa týka názvu mojej recenzie tak áno, žiaden Tolkien to nie je. Myslím že by si dej zaslúžil viac priestoru, hrubšiu knihu by som zniesol bez problémov. Občas sa tu nachádzajú heroické momenty, ktoré mi prídu nasilu natlačené do príbehu lebo mi priveľmi nedávajú zmysel. Myslím tým hrdinské obete.
Určite sa ale nie je za čo hanbiť, kniha je vynikajúci počin, ukazuje to krásne i odporné, odporné v krásnom a krásne v odpornom. Skrátka nič nie je čiernobiele a ani vodcovia síl dobra niekedy nemajú tie najčistejšie úmysly.
Myslím že hlavne čitateľkám sa bude páčiť veľké množstvo silných ženských charakterov, a to ako bojovníc tak aj silných líderiek, rešpektovaných svojimi mužmi ale zároveň uveriteľných, autorka nepreháňa. Každá má svoj príbeh čo sa za nimi skryva a ukazuje prečo sú také aké sú a to sa týka aj všetkých mužských postav. Je to príbeh, v ktorom je láska bez svetla, využívanie, zrada, ale aj záchrana, vďaka a aj láska ozajstná. A veľa smrti, krutosti a zvratov.
Nie je to dokonalý príbeh ale dúfam že bude pokračovať, to zlé vo svete sa zdá porazené ale pritom sami ľudia sejú vietor a snáď raz autorka napíše ako budú žať búrku.
Knihu jednoznačne odporúčam, pre milovníkov fantazy je to must have voľba a snáď raz príde niečo podobné s inšpiráciou v slovanskej mytológii, za to by som bol vďačný. Treba hlavne čítať pomaly a vychutnávať, ako dobrý čaj či kávu
Čítať viac

Dominika Madro

Čítať viac

Vydavateľstvo Artis Omnis

Čítať viac

„Neustále sa hýbeme namiesto toho, aby si na chvíľu sadli, započúvali sa do zvuku dažďa, vypili kávu, zohriali niekomu prsia. A nikdy nepíšeme nikomu listy. “

Letné svetlo a potom príde noc - Jón Kalman Stefánsson, 2014
Letné svetlo a potom príde noc
Jón Kalman Stefánsson