Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?
Založiť si profilObľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Moje srdcovky
Moje aktivity
Táto kniha sa vôbec nečíta ľahko, aj keď by sa to na prvý pohľad mohlo zdať. Napriek tomu si myslím, že by si ju mal prečítať každý odhodlaný čitateľ. Narúša totiž to, čo každý deň žijeme, otvára obzory a je neskutočne nadčasová, keď prihliadneme na fakt, kedy vznikla.
Veľmi príjemná, "mäkká" kniha, ktorá pre moju myseľ pôsobila ako vankúšik. Ak patríte medzi ľudí, ktorí aspoň časť detstva prežili v širšom rodinnom kruhu na dedine, miestami možno budete mať pocit familiárnosti s tým, o čom čítate. Pri čítaní som mala pocit, že autorka vôbec "netlačí na pílu", píše o tom, čo dôverne pozná a je to cítiť. Osviežujúce.
Autor vás prevedie históriou, najdôležitejšími osobnosťami a základnými piliermi stoicizmu. Kniha obsahuje aj krátke myšlienkové cvičenia, ktoré vás o trošku intenzívnejšie vtiahnu do témy. Za mňa dobré.
Séria Stein a Barbarič je čím ďalej, tým lepšia. Dej je inteligentný, napínavý a nepredvídateľný, čo je u detektívky nesmierne plus. Čítanie som si užila.
Proti všetkým pravidlám je pre mňa zatiaľ kniha roka. Už dlho sa mi nestalo, že by som sa tak plynule a prirodzene zžila s hlavnou hrdinkou a hľadala každú voľnú chvíľu na čítanie. Autorka má výborný štýl písania a slovenský preklad je skutočne podarený. Odporúčam a šípim, že sadne najmä náročnejším ženským čitateľkám.
Pri tejto knihe zabudnite na typickú sicílsku pachuť a talianskych prisťahovalcov v USA. Dej sa zameriava na írsky gang, čo som brala ako pozitívum. Niežeby boli mafiánske príbehy z talianskeho prostredia zlé (sú vyníkajúce!), ale Myšlienky mafiána boli trocha iné. Kniha má príjemnú gradáciu deja a s postavami som sa rýchlo zžila. Neviem, či dokážem nájsť nejaké negatívum k tomuto románu. Odporúčam. :-)
Do tejto knihy som sa pustila s veľkými očakávaniami (autor si ma získal svojimi knihami Na smrť), aj keď som bola voči slovenskému hororu skeptická. Ale neľutujem ani jednu prevrátenú stránku. Opisované miesta som dôverne poznala, keďže bývam len na druhej strane Váhu. :-D Neviem, či práve tento fakt umocnil všetky tie pocity, ktoré som pri tom prežívala (najmä strach) alebo to bola skôr tma, pri ktorej som čítala (neodporúčam!). Každopádne na Karikovom štýle oceňujem najmä to, že sa nebojí byť nechutný a hnusný pri opisoch, ale zároveň to nikam netlačí a pôsobí to vždy prirodzene. Ak hľadáte dobrý slovenský horor, odporúčam Strach.















