Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?
Založiť si profilObľúbení autori
Moje srdcovky
Moje aktivity
Tri príbehy, tri ženy, tri osudy. A spojenie týchto troch príbehov sú siete. Siete, v ktorých sú tieto ženy pevne zamotané. Dokážu sa dostať von?
Ďalšia fantastická kniha od Petry Dvořákovej. Táto autorka je známa svojím pohnutým životom plným prekážok, ktorými sa musela popasovať. A jej štýl písania to reflektuje. Každý jeden príbeh sa číta tak, akoby šlo o autobiografiu. Je tak strašne uveriteľný, tak strašne reálny. Najviac ma "dostala" druhá poviedka, pretože podobnú situáciu mám v relatívne blízkej rodine. Bravo, Petra, píšte ďalej!
Moja prvá kniha od Delphine de Vigan.
Nie je to pekná kniha. Je to potrebná kniha. Jej obsah zamrazí. Je to výkrik proti nezáujmu okolia, ľahkovážnosti, zľahčovaniu problémov. Je to výzva pre učiteľov, ktorí sú často jedinými dospelými osobami, s ktorými zneužívané a zanedbávané deti prichádzajú do kontaktu.
Čo sa týka štýlu, páčilo sa mi striedanie perspektív jednotlivých postáv, ktoré sú na začiatku spojené iba málo, tieto spojenia sa však prehlbujú a vyúsťujú do drámy s otvoreným koncom.
Vynikajúca kniha. Drsný jazyk, drsná téma. Odporúčam každému, nenechajte sa odradiť názvom - nie je to iba o baletkách, zaujme skutočne každého.
Vnútorný okruh: tri sestry, štyri deti, jedno neveľmi spoľahlivé auto. Vonkajší okruh: jeden pár nepríliš šťastných rodičov, jeden manžel a veľa snehu. Skvelá kniha, dlho som nečítala niečo tak "nabité" pocitmi - negatívnymi. Musela si dávať prestávky v čítaní, je to skutočne emocionálne husté.
Som veľkým fanúšikom Stephena Kinga. Kniha Kriedové správy mala byť podobná. Áno, bola tam istá podobnosť so Stand By Me, aj s It. Skupina mladých chlapcov má istú negatívnu skúsenosť z detstva, v dospelosti sa stretnú a musia svojim "nočným morám" čeliť znova. Páčilo sa mi striedanie časových úsekov podľa kapitol. ALE. Kniha má dosť pomalý nábeh. Za tento pomalý nábeh by som čakala oveľa silnejšie vybudovanie charakterov a ich vzťahov. Autorka na to mala dosť času. Ja som zrazu zistila, že keď sa začali "diať veľké veci", k postavám som nemala žiadny vzťah, ani pozitívny, ani negatívny. Proste mi to prišlo ako čítanie novín - A sa stretol s B, C zabil D, E sa zamiloval do F... Možno začínam vyrastať z obdobia thrillerov.
Ide o moju prvú knihu od Pavla Rankova. Veľmi mi bola odporúčaná, ale moc som sa do nej nehrnula, pretože podľa stručného popisu mi to pripomínalo historické „záhady“ Dana Browna, čo nie je môj štýl čítania. Hneď po začítaní sa som zistila, ako veľmi som sa mýlila (ospravedlnenie autorovi). Je to fantastický príbeh v dvoch - vlastne troch historicko-politických líniách, ktoré sa v závere stretávajú do mrazivého vyvrcholenia. Rozhodne odporúčam a veľmi sa teším na ďalšiu knihu autora.












