Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na:

Neprečítate na:

Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?

Jana MN

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje aktivity

Jana Mifsud Novomeska napísala recenziu

29.06.2020 10:53

Tri príbehy, tri ženy, tri osudy. A spojenie týchto troch príbehov sú siete. Siete, v ktorých sú tieto ženy pevne zamotané. Dokážu sa dostať von?

Ďalšia fantastická kniha od Petry Dvořákovej. Táto autorka je známa svojím pohnutým životom plným prekážok, ktorými sa musela popasovať. A jej štýl písania to reflektuje. Každý jeden príbeh sa číta tak, akoby šlo o autobiografiu. Je tak strašne uveriteľný, tak strašne reálny. Najviac ma "dostala" druhá poviedka, pretože podobnú situáciu mám v relatívne blízkej rodine. Bravo, Petra, píšte ďalej!

Kniha: Sítě (Petra Dvořáková), 2016
Sítě
  • Petra Dvořáková
4,7
14,05 €

Jana Mifsud Novomeska napísala recenziu

29.06.2020 07:52

Moja prvá kniha od Delphine de Vigan.

Nie je to pekná kniha. Je to potrebná kniha. Jej obsah zamrazí. Je to výkrik proti nezáujmu okolia, ľahkovážnosti, zľahčovaniu problémov. Je to výzva pre učiteľov, ktorí sú často jedinými dospelými osobami, s ktorými zneužívané a zanedbávané deti prichádzajú do kontaktu.

Čo sa týka štýlu, páčilo sa mi striedanie perspektív jednotlivých postáv, ktoré sú na začiatku spojené iba málo, tieto spojenia sa však prehlbujú a vyúsťujú do drámy s otvoreným koncom.

Kniha: Pouta (Delphine de Vigan), 2018
Pouta
  • Delphine de Vigan
4,5
14,25 €

Jana Mifsud Novomeska napísala recenziu

27.06.2020 13:33

Vynikajúca kniha. Drsný jazyk, drsná téma. Odporúčam každému, nenechajte sa odradiť názvom - nie je to iba o baletkách, zaujme skutočne každého.

Kniha: Baletky (Miřenka Čechová), 2020
Baletky
  • Miřenka Čechová
4,9
16,39 €

Jana Mifsud Novomeska napísala recenziu

22.06.2020 13:21

Vnútorný okruh: tri sestry, štyri deti, jedno neveľmi spoľahlivé auto. Vonkajší okruh: jeden pár nepríliš šťastných rodičov, jeden manžel a veľa snehu. Skvelá kniha, dlho som nečítala niečo tak "nabité" pocitmi - negatívnymi. Musela si dávať prestávky v čítaní, je to skutočne emocionálne husté.

Jana Mifsud Novomeska napísala recenziu

22.06.2020 13:15

Som veľkým fanúšikom Stephena Kinga. Kniha Kriedové správy mala byť podobná. Áno, bola tam istá podobnosť so Stand By Me, aj s It. Skupina mladých chlapcov má istú negatívnu skúsenosť z detstva, v dospelosti sa stretnú a musia svojim "nočným morám" čeliť znova. Páčilo sa mi striedanie časových úsekov podľa kapitol. ALE. Kniha má dosť pomalý nábeh. Za tento pomalý nábeh by som čakala oveľa silnejšie vybudovanie charakterov a ich vzťahov. Autorka na to mala dosť času. Ja som zrazu zistila, že keď sa začali "diať veľké veci", k postavám som nemala žiadny vzťah, ani pozitívny, ani negatívny. Proste mi to prišlo ako čítanie novín - A sa stretol s B, C zabil D, E sa zamiloval do F... Možno začínam vyrastať z obdobia thrillerov.

Jana Mifsud Novomeska napísala recenziu

22.06.2020 12:50

Ide o moju prvú knihu od Pavla Rankova. Veľmi mi bola odporúčaná, ale moc som sa do nej nehrnula, pretože podľa stručného popisu mi to pripomínalo historické „záhady“ Dana Browna, čo nie je môj štýl čítania. Hneď po začítaní sa som zistila, ako veľmi som sa mýlila (ospravedlnenie autorovi). Je to fantastický príbeh v dvoch - vlastne troch historicko-politických líniách, ktoré sa v závere stretávajú do mrazivého vyvrcholenia. Rozhodne odporúčam a veľmi sa teším na ďalšiu knihu autora.

Kniha je srdce. Opisuje toho ktorý ju napí­sal. Ukazuje nám že každý sme iný. Že nezáleží­ na tom ako vyzeráme ale aký sme vo vnútri. Hovorí­ nám aký je zmysel života.