Príbeh rozpráva 20 ročná Cácora, no hovorí ho z hľadiska malého dievčaťa. Cácora vyrastala v dome blízko lesa. Žila s mamou (alkoholičkou), babkou a dedkom. Prostredie, v ktorom žila, bolo toxické. Nepoznala objatie, vľúdne slovo, pohladenie či smiech. Útočisko nachádzala v knihách a jediný, kto sa jej venoval a mal ju rád bol jej otec. Ako to s jej otcom skutočne bolo sa dozvedáme oveľa neskôr.
Celý príbeh na mňa pôsobil "temne".
Cácora nemala kamarátov, vždy sa snažila byť neviditeľná a nevyčnievať. Jedinou blízkou "osobou" jej bola imaginárna kamarátka Monika. V škole v meste sa zoznámila s Ester, s ktorou sa stali výborné priateľky. No Cácora raz povedala niečo, čo nemala a nastal sled rôznych nepríjemných udalostí a jedna lož mala ďalekosiahle následky.
Hlavnú hrdinku opustila mama, keď mala 9 rokov. Najskôr po nej aj pátrala, no potom to vzdala. Až keď sa osamostatnila, chcela ju vidieť. Vyhľadala ju, zistila, že jej mama má ešte 3 ročnú dcéru a meno otca nebolo známe. Až teraz sa dozvedáme, že história sa v ich rodine opakovala, že to zlé, čo sa stalo Cácore, to sa stalo aj jej mame. A keďže hrozilo, že to isté postihne aj Terezku (nevlastnú sestru hlavnej hrdinky), Cácora sa rozhodla konať.
Dej ma spočiatku veľmi nebavil, no postupne ma príbeh oslovil a bola som zvedavá, ako to celé skončí. Stále som čakala nejaký svetlý moment, kedy sa v niektorej postave pohne svedomie, ale čakala som márne. Iritovala ma postava mamy aj babky. Ja ako mama si neviem predstaviť, že by som nezasiahla, keby bolo akýmkoľvek spôsobom ubližované môjmu dieťaťu. Matka sa s traumou vysporadúvala pomocou alkoholu, striedanímu partnerov, no myslím, že aj kvôli tomu nedokázala ochrániť svoju dcéru.