Vedeli ste, že...? V ponuke máme už viac ako 250 000 rôznych kníh, filmov, spoločenských hier a ďalšieho doplnkového sortimentu

Silvester Lavrík

Silvester Lavrík sa narodil 24. 1. 1964 v Spišskom Štiavniku. Pôvodne sedliacky syn, potom učiteľ slovenského jazyka a výtvarnej výchovy, neskôr autor a režisér divadelných a rozhlasových hier a iných audiovizuálnych anomálií.
Príležitostne sa živil drobnými remeselníckymi činnosťami (výroba pascí na myši, drevených detských hračiek, schodísk, nábytku), pltníčením na Dunajci, ako lesný robotník, pohonič, copywriter a creative director v reklamnej agentúre, počas VZS vozil opitých dôstojníkov z krčmy aj do krčmy.
Prvú poviedku uverejnil na podnet triedneho učiteľa Hanáčka v siedmej triede, na gymnáziu sa kvôli plachosti a despotickej slovenčinárke odmlčal.
Jeho záľubou je zakladanie divadelných súborov (12), festivalov (3) a literárnych súťaží (5).

Je autorom divadelných, rozhlasových a televíznych textov, textov piesní, návodov na použitie a svadobných oznámení, väčšinou zverejnených. Napísal jednu pohrebnú reč a viacero spomienkových textov, ktoré boli takisto zverejnené.
Žije a pracuje v Spiškom Štiavniku, Bánovciach nad Bebravou, Dolnom Kubíne, Bratislave, Zlíne, Prahe, Martine, Košiciach, Trnave, Brne, Českých Budějoviciach, Ostrave, Budapešti...

Debutoval v decembri 2002 zbierkou poviedok Allegro barbaro.

Viac informácií

Od autora Silvester Lavrík máme v ponuke 12 titulov

1.
Silvester Lavrík  ·  Dixit (2016)
Historický román inšpirovaný láskou v neláskavých časoch a príbehmi ľudí, ktorí ich museli žiť. Rozprávačkou príbehu bohatého na dobové reálie a smiech cez slzy je Icíkova Anička, vystrkovská hviezdička. Ani nie Židovka, len Icíkova... (viac o knihe)
Naša cena: 13,25 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
2.
Silvester Lavrík  ·  Dixit (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB MOBI
Historický román o bánovskom farárovi a slovenskom prezidentovi Jozefovi Tisovi, ktorý zlyhal ako politik, kňaz aj človek. Príbeh, inšpirovaný láskou v neláskavých časoch a osudmi ľudí, ktorí ich museli žiť. (viac o eknihe)
Naša cena: 9,79 €  (teda ušetríte 30%) okamžite na stiahnutie
3.
Silvester Lavrík  ·  Divadelný ústav (2007)
Knižné vydanie dramatických textov súčasného slovenského dramatika Silvestra Lavríka, ktorý vniesol do slovenskej drámy osobitý štýl a bohatý kruto-poetický jazyk i originálne témy, ... (viac o knihe)
Naša cena: 12,14 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
4.
Silvester Lavrík  ·  Kalligram (2013)
Povedať o protagonistoch románu v poviedkach Naivné modlitby, že sú hrdinami, by bolo nespravodlivé. Voči hrdinom predovšetkým.Napriek tomu v nich heroizmus je. Dobre schovaný. Pre pozorného čitateľa môže byť zážitkom hľadať ho. Skepsu príbehov v tomto... (viac o knihe)
Naša cena: 13,30 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 14 dní
5.
Zu  E-KNIHA CZ
Silvester Lavrík  ·  Větrné mlýny (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB MOBI
"Zu je učitelka klavíru. Bydlí v jedné z těch neobyčejných vil v ještě neobyčejnější bratislavské ulici jménem Palisády. Ta vila je celý její svět. Řekneme-li, že Palisády jsou ulice, pak se vystavujeme smrtelně nebezpečnému... (viac o eknihe)
Naša cena: 5,79 € okamžite na stiahnutie
6.
Silvester Lavrík  ·  L.C.A. (2002)
Deväť poviedok... (viac o knihe)
Naša cena: 6,28 €  (teda ušetríte 5%) tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač
7.
Silvester Lavrík  ·  Kalligram
Po troch knihách čitateľsky príťažlivých poviedok a desiatkach divadelných hier a inscenácií, z ktorých mnohé boli ocenené doma i v zahraničí, prichádza Silvester Lavrík s prvým románom. Aj v ňom stavia na schopnosti rozprávať zaujímavý príbeh... (viac o knihe)
Naša cena: 9,50 €  (teda ušetríte 5%) tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač
8.
Silvester Lavrík  ·  L.C.A. (2005)
V najnovšej zbierke poviedok svojským jazykom a nezameniteľnou poetikou predostiera sedem príbehov, ktoré sa opäť vyznačujú rýdzim autorským štýlom a zároveň silnými obrazmi. (viac o knihe)
Naša cena: 6,28 €  (teda ušetríte 5%) tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač
9.
Silvester Lavrík  ·  L.C.A. (2004)
"Muž je dobyvateľ, žena citadela. Muž koná, žena prosto je. Ak muž a žena hovoria o tom istom, nikdy nehovoria o tom istom. Vraj..." (viac o knihe)
Naša cena: 3,00 € tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač
10.
Silvester Lavrík  ·  L.C.A. (2006)
Perokresba je tradičná výtvarná technika. Oceľové pierko, drevená rúčka, kalamár s tušom. Portréty, veduty, žánrové výjavy. Ilustrácie, obrázky k návodom na použitie. Karikatúra, vtip, komiks. Rytmus čmárania na okraj... (viac o knihe)
Naša cena: 6,28 €  (teda ušetríte 5%) tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač
11.
Silvester Lavrík  ·  L.C.A. (2004)
"Ak by sme sa mali pokúsiť žánrovo zaradiť túto knižočku, je to album pohľadníc. Pohľadnice predsa patria k letu. Spredu skvelé fotografie Paľa Pekarčíka, zozadu dojmy, úvahy, postrehy, asociácie..." (viac o knihe)
Naša cena: 6,28 €  (teda ušetríte 5%) tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač
12.
Oľga Janíková a Silvester Lavrík  ·  A.L.I. (2007)
Trojbox obsahuje: CD1 - Tri nezbedné opice CD2 - Dobrodružstvá veveričiaka Šiša CD3 - Pravá nevesta a škovránok (viac o audioknihe)
Naša cena: 13,24 € tento titul je, žiaľ, vypredaný
VYPREDANÉ
Tovar je vypredaný, zrejme už nebude dostupný

Zúženie výberu

Oddelenia
Kategórie
Viac Menej
Autori
Formát
Viac Menej
Jazyk
Na sklade v...
Farba obálky
Celý život som tvrdil, že knihy a kvety sa môžu kradnúť. (Filan)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 399 469,28 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička