Vianoce
Ohnivý stĺp - Ken Follett
Ohnivý stĺp

28,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ohnivý stĺp

Autor kultových románov Piliere zeme a Na veky vekov znovu potvrdil, že je majstrom historického románu. Jeho najnovší román Ohnivý stĺp obsadil horné priečky knižných... Čítať viac

4,6 37 hodnotení
3. diel série
Kingsbridge
Vydavateľstvo
Tatran, 2018
780 strán
11 hodín čítania

Autor kultových románov Piliere zeme a Na veky vekov znovu potvrdil, že je majstrom historického románu. Jeho najnovší román Ohnivý stĺp obsadil horné priečky knižných bestsellerov a v mnohých krajinách sa stal najpredávanejšou knihou... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

28,90 €

Na sklade, posielame ihneď
Stíhame do Vianoc
Ďalšie knižné vydania (6)
Ohnivý sloup - Ken Follett
Brožovaná väzba
Čeština, 2019
Do týždňa
-4 %

15,82 €


Ohnivý sloup - Ken Follett
Pevná väzba
Čeština, 2018
Do týždňa
-67 %

9,34 €


A Column of Fire - Ken Follett
Brožovaná väzba
Angličtina, 2018
Vypredané

10,50 €


A Column of Fire - Ken Follett
Brožovaná väzba
Angličtina, 2018
Vypredané

14,05 €


A Column of Fire - Ken Follett
Pevná väzba
Angličtina, 2017
Vypredané

25,00 €


A Column of Fire - Ken Follett
Pevná väzba
Angličtina, 2017
Vypredané

24,95 €


Ďalšie knižné vydania

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Veľkolepé, pútavé dielo prepracované do najmenšieho detailu!

Celosvetovo úspešný autor Ken Follett nadchol milióny čitateľov románmi Piliere zeme a Na veky vekov, dvomi príbehmi zo stredoveku situovanými do fiktívneho mesta Kingsbridge. Sága pokračuje Follettovým výpravným dielom Ohnivý stĺp.

Píše sa rok 1558 a prastaré kamene kingsbridgeskej katedrály hľadia na mesto rozdelené náboženským sporom. Moc v Anglicku sa vratko presúva medzi katolíkmi a protestantmi, vznešení aj prostí ľudia vedú spory a podrobujú skúške priateľstvo, oddanosť a lásku. Ned Willard chce iba jedno – oženiť sa s Margery Fitzgeraldovou. No keď sa milenci ocitnú na opačných stranách náboženského sporu rozdeľujúceho krajinu, Ned odíde pracovať pre princeznú Elizabeth. Keď sa Elizabeth stane kráľovnou, celá Európa sa obráti proti Anglicku. Bystrá a odhodlaná mladá panovníčka založí prvú tajnú službu v krajine, aby sa včas dozvedela o sprisahaniach a vzburách proti sebe a zámeroch zaútočiť na jej krajinu. Celé búrlivé polstoročie sa zdá, že láska Neda a Margery sa nenaplní, pretože extrémisti rozdúchajú násilnosti od Edinburghu po Ženevu. Elizabeth sa drží trónu aj svojich zásad, chránená oddanou skupinkou vynachádzavých špiónov a odvážnych tajných agentov. No skutočnými nepriateľmi, vtedy aj dnes, nie sú znepriatelené náboženstvá. Vojna postaví proti sebe ľudí veriacich v tolerantnosť a kompromisy a tyranov, ktorí sa bez ohľadu na dôsledky snažia všetkým nanútiť svoje myšlienky.

Román Ohnivý stĺp sa odohráva v jednom z najbúrlivejších a najrevolučnejších období dejín. Zároveň je to jedno z najvzrušujúcejších a najambicióznejších Follettových diel. Poteší dlhodobých priaznivcov kingsbridgeskej série a je dokonalým zoznámením s autorom pre čitateľov, ktorí Folletta dosiaľ nepoznajú.
Čítať viac
Originálny názov
A Column of Fire
Počet strán
780
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
148×233 mm
Hmotnosť
946 g
ISBN
9788022208666
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
271698
Štýl
napínavý, romantický, historický, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
3. diel série
Kingsbridge
Vydavateľstvo
Tatran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
46,80 €

Hodnotenia

4,6 / 5

37 hodnotení

29
4
3
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Fantastická tretia časť série Kingsbridge, odohrávajúca sa v pohnutom období náboženských vojen. Od stavby katedrály v Pilieroch zeme uplynulo vyše štyristo rokov a život v kráľovskom meste pokračuje aj napriek náboženským nepokojom. Follett sa tu, na rozdiel od dvoch predchádzajúcich častí, nezameriava na výstavbu katedrály či mosta, ale najmä na opis pohnutých časov náboženských konfliktov. Veľký priestor venuje skutočným historickým postavám týchto čias ako Alžbeta I., Mária Stuartová či Henrich de Guise. Povinné čítanie pre každého milovníka histórie a historických románov.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

20

Čítam pomaly, ale pravidelne. Začínal som detektívkami a trilermi, potom som prešiel na sociálne romány, pridal k tomu klasiku, občas humor, sem tam životopisy a to, čo ma zaujalo.

Tomáš Kučera
27.8.2022
Tretí diel je zasadený do rôznych kútov sveta, no napriek tomu mi neprišiel ani dobrodružnejší a ani zaujímavejší než predchádzajúce dve knihy. Nemal v sebe tu monumentálnosť, na akú je už čitateľ zvyknutý, postavy sú už tak nejako podobné tým predchádzajúcim a celé to pôsobí tak skromne a neoriginálne, keďže sa väčšina deja sústreďuje na jednu vec, a tou je boj medzi kresťanmi a protestantami.
Stále je to dobré a zaujímavé čítanie, ale nedosahujúce kvalít predchodcov.
Čítať viac
1
4.8.2021
Ohnivý sloup je má třetí kniha, kterou jsem od Kena Folletta četla. První díl se jmenuje Pilíře země, druhý díl Na věky věků a příběhy se odehrávají vždy cca 200 let po sobě. Nenavazují na sebe přímo, ale odkaz z předchozích příběhů, slavných postav, staveb apod. se prolíná do dalších knih.

Opět se ocitáme v městě Kingsbridge v 16. století. V městě a v celé Anglii zuří náboženské boje a to nejen v královské rodině, ale i mezi obyčejnými lidmi.

Tentokrát se v příběhu i hodně cestovalo po Evropě a upřímně, raději bych dala větší prostor Kingsbridge.

V příběhu je mnohem víc postav než v předchozích knihách, nebo alespoň mně to tak přišlo a jsem vděčná za shrnutí, které je na začátku knihy, kdy si čtenář může přečíst kdo je kdo a do jaké rodiny patří.

Osmnáctiletý Ned Willard by se rád oženil s Margery Fitzgeraldovou, ale jelikož jejich lásce není přáno, odchází pracovat pro princeznu Alžbětu. Jakmile se Alžběta stala královnou, nastal v Evropě obrovský odpor a Alžběta, jako první královna, zřídila tajnou službu. Aby věděla co se kde šustne a kdo ji chce ohrozit....

Byla to doba plná intrik, pomlouvačství, násilí a lidé i ti obyčejní si nenechali nic přikazovat církví. Viděli, že je církev prohnilá a byli i svědky, kdy v chrámu slyšeli kázání a přitom ani kněz nedodržoval to co kázal svým ovečkám...

Boje zuřily v celé Evropě a trnem v oku byla právě královna Alžběta...

Příběh se mi moc líbil. Pravda, těch postav bylo chvílemi moc a politické zápletky mě moc nebraly. Ale i tak bylo příjemné se vrátit do Kingsbridge a prožít další dobrodružství.
Čítať viac
25
23.9.2020
Follettovsky výborné. Dobré čítanie, alebo skôr "samočítanie" fikcií s historickým pozadím a faktami.
Opäť ako pri pilieroch a vekoch, tu vystupuje viacero rodín z rôznych krajín Európy, ktorých osudy sa pretkávajú a sú poznačované hlavnou témou knihy. Náboženstvo, nenáboženstvo, upaľovanie, kacírstvo.
Divoký stredovek, pri ktorom si novodobý človek uvedomí, že počas dlhých vekov najväčšie zlo ľudia páchali/páchajú pod vplyvom...+
Čítať viac
25
21.9.2020
Ohnivý stĺp nepripomína Piliere Zeme ani Na veky vekov. Kým prvé dve knihy sa sústreďujú na život ľudí v Kingsbridgei a udalosti, ktoré ich ovplyvňujú, táto kniha má oveľa širší rozsah a spája rôznorodé historické udalosti v celej Európe - Anglicku, Škótsku, Belgicku, Holandsku, Francúzsku, Španielsku. Napínavé rozprávanie je utkané okolo veľkých udalostí alžbetínskeho veku vrátane hugenotskej vojny, teroru pod Máriou Tudorovou, vzostupu Alžbety I. a obrany Anglicka pred španielskou armádou kráľa Filipa.

Ken Follett je majstrom v zakomponovaní fiktívnych postáv do histórie. V Ohnivom stĺpe zamenil gotickú architektúru za politiku a diplomaciu a vsadil svoje postavy do centra európskych dejín a náboženských vojen. Brilantné písanie zaručuje, že investujeme do ich životov, zdieľame ich nádeje, sny, bojíme sa ich strachu pri nešťastných a často krutých udalostiach doby, nenávidíme intrigánov a záporakov.

Cítiť, že výrečnosť Kena Folletta pochádza zo skutočnej lásky ku všetkému, čo tvorí dobrú historickú fikciu: dej, detail, postavy, napätie, dráma a rozuzlenie. Príbeh vždy posúva vpred a núti čitateľa knihu doslova zhltnúť.
Čítať viac
Adam
2.4.2020
Najlepšia spomedzi kníh
Tomuto dielu dávam 10/10. Milujem opisy, no v tomto diele ich bolo tak akurát. Prvé dve knihy ich mali viac, uberalo to na kvalite. Ďalej, autor si vybral zaujímavú časť dejín a úžasne ju spracoval. Opäť sú postavy prepojené s predkami v druhom dieli (ktorí sú prepojení s postavami prvého dielu). Túto knihu som prečítal za 1 a pol dňa (lebo karanténa :D ). Film som nevidel, lebo ešte neexistuje a som rád. Prvé dva filmy sú načisto spotvorené, preto sa teším, že som si aspoň v tomto dieli mohol vychutnať to pravé dielo, ako ho stvoril autor.
Odporúčam a teším sa na 4. diel :)
Čítať viac
4
25.8.2019
Dokým som nepoznala Kena Folletta myslela som, že nemám rada historické romány... Ani som nevedela ako som sa mýlila :) Ohnivý stĺp bola prvá kniha, ktorú som od neho čítala a uz viem, ze nie posledná. Videla som však film piliere zeme a svet bez konca tak som dúfala, že ohnivý stlp sa bude niesť v podobnom duchu. A nesklamal. Páčilo sa mi priblíženie vtedajšieho anglicka a politickej situácie v tom čase. Ak máte radi knihy, kde sa vzijete s postavami, vidíte ich starnúť a prežívate ich radosti a strasti, bude to pre Vas to prave :) Čítať viac
Eva Jankechová
6.6.2019
Ohnivý stĺp
Kenna Folletta považujem za jedného z nejlepších spisovateľov vôbec.Kto má rád históriu sa aj veľa dozvie.Kniha je napínavá od začiatku do konca.Odporúčam. Čítať viac
11
27.5.2019
ja neviem....
mám rada "follettovky", ale neviem si pomôcť, s touto časťou som sa trápila.... z jeho kníh, ktoré som doteraz čítala (túto sériu a tiež sériu Storočie), bola táto najslabšia. Teda, aspoň podľa mňa.... Výber historických udalostí pre pozadie diela, bol super, ale dej nudný....Neviem, možno to chcelo odpútať sa od mestečka Kingsbridge a dej začať úplne niekde inde. Predsa len, u mňa sa to mestečko spája so stavbou katedrály a jeho životom, na čo táto kniha až tak veľmi nenadväzovala :-) Nevadí, najbližšie sa chystám na Piliere moci a už sa neviem dočkať :-) Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Follett je majster!“ The Washington Post

Čítať viac
Čítať viac
Kúpte spolu
46,80 €

„Človek nesmie nenávidieť nič okrem večnosti.“

Žiadne umenie - Péter Esterházy
Žiadne umenie
Péter Esterházy