Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Letný príbeh - Mieko Kawakami, Odeon, 2021

18,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Letný príbeh

Jedného horúceho letného dňa sa na pred­mestí Tokia stretávame s tromi ženami – tridsaťročnou Nacuko a jej staršou sestrou Makiko, ktorá pricestovala do mesta s dospievajúcou... Čítať viac

4,7 20 hodnotení
Vydavateľstvo
Odeon, 2021
456 strán
6-7 hodín čítania

Jedného horúceho letného dňa sa na pred­mestí Tokia stretávame s tromi ženami – tridsaťročnou Nacuko a jej staršou sestrou Makiko, ktorá pricestovala do mesta s dospievajúcou dcérou Midoriko... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

18,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Ty, ja a naše výlety - Emily Henry, Aktuell, 2023

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Jedného horúceho letného dňa sa na pred­mestí Tokia stretávame s tromi ženami – tridsaťročnou Nacuko a jej staršou sestrou Makiko, ktorá pricestovala do mesta s dospievajúcou dcérou Midoriko. Makiko ťažko znáša starnutie a premeny svojho tela a je rozhodnutá podstúpiť plastickú operáciu pŕs. Verí, že len tak sa jej podarí znovu zís­kať šťastie a chýbajúci pocit príťažlivosti. Mi­doriko trpí matkinou posadnutosťou a v zra­niteľnom čase dospievania prijíma každú zmenu svojho tela s rastúcim odporom, čo vyústi až do jej rozhodnutia prestať rozprá­vať a všetky pocity si zapisovať do denníka. Jej ticho celkom ovládne byt Nacuko, v kto­rom všetky tri ženy zápasia s neistotami, úz­kosťou a so vzájomnými vzťahmi. S Nacuko sa stretávame aj po ôsmich rokoch. Stala sa spisovateľkou, žije sama a čoraz viac túži po dieťati. Hľadá preto dostupné možnosti, ako otehotnieť a čoraz hlbšie sa ponára do prob­lematiky umelého oplodnenia a anonymných darcov spermií.

S novým poznaním v nej však rastú aj nové pochybnosti. Urobí ju dieťa na­ozaj šťastnou? A ak sa všetko podarí, bude šťastné aj jej dieťa?


Román Letný príbeh, ktorý v angličtine vy­šiel pod názvom Breasts and Eggs, expli­citne popisuje ženský svet a s ním spojené premeny a ponúka intímny portrét ženy v sú­časnej japonskej spoločnosti. Zobrazuje so­ciálnu a ekonomickú diskrimináciu slobod­ných matiek, neľahké postavenie žien, ale aj túžbu po dieťati či jej neprítomnosť. To všetko Kawakami vyjadruje originálnym štý­lom, ktorý zachytáva japonskú strohosť a úc­tivosť, no nesie v sebe aj pochopenie a is­krivý dôvtip. Vďaka tomu právom patrí k tomu najlepšiemu v súčasnej japonskej literatúre.
Čítať viac
Originálny názov
Natsu Monogatari
Počet strán
456
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×210 mm
Hmotnosť
509 g
ISBN
9788055177083
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1019493
Vydanie
1
Štýl
psychologický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Japonsko
Vydavateľstvo
Odeon
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Letný príbeh - Mieko Kawakami, Odeon, 2021
Neopúšťaj ma - Kazuo Ishiguro, Odeon, 2018
32,80 €

Hodnotenia

4,7 / 5

20 hodnotení

17
7
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Viola Dováľováý
Neoverený nákup
15.9.2022
Dar
Knižku som kúpila ako dar mojej milej neveste . Je to veľmi dobrý človek milujúci knihy , éterická umelkyňa, maliarka . Dúfam,že ju bude inšpirovať v práci aj živote. Čítať viac
28
Overený nákup
24.8.2022
No teda vuau. Vskutku osobitý román, ktorý ma veľmi prekvapil intímnou psychológiou a nenápadnou zvláštnosťou. Autorka šetrnou japonskou estetikou rafinovane otvára etické témy feminity a ženskej individuality, ktoré by v mužskom svete (vlastne aj v tom ženskom) nemali byť ignorované a v zásade by mali byť rešpektované. Intímny príbeh o smútkoch dcér a putách k matkám, ktoré boli kedysi smutnými dcérami, o slobode slobodných matiek, o vajciach a vajíčkach, o umelých prsiach a oplodneniach, o asexualite a spoločenskom tabu mechanizme a hlavne o slobodnej voľbe nad svojim telom a životom v plnení si tých najpodstatnejších túžob.
Neobyčajné čítanie.
Čítať viac
13.7.2022
Skvelá kniha o chudobe, ženách a očakávaniach, ktoré na ne spoločnosť kladie, o kráse, materstve a o tom, či je vôbec morálne v poriadku mať vlastné deti.
Dej plynie pomerne pomaly, ale vďaka tomu má čitateľ čas zamyslieť sa nad otázkami, ktoré autorka predkladá.

(pridávam moje obľúbené myšlienky)
“If you want to know how poor somebody was growing up, ask them how many windows they had. Don't ask what was in their fridge or in their closet. The number of windows says it all. It says everything. If they had none, or maybe one or two, that's all you need to know.”

“People like pretty things. When you’re pretty, everybody wants to look at you, they want to touch you. I wanted that for myself. Prettiness means value. But some people never experience that personally.”

“It's always about them. They're only thinking about themselves. They never think about the kid being born. No one gives a damn how that child is going to feel. Isn't that crazy? Once they've had a baby, most parents would do anything to shelter them from any form of pain or suffering. But here it is, the only way to actually keep your child from ever knowing pain. Don't have them in the first place.”
Čítať viac
Eva
Neoverený nákup
20.6.2022
Japonska beletria je ina
Vzdy spozorniem, ked natrafim na noveho japonskeho autora. V tomto pripade som bola rada, pretoze som dostala dalsi netradicny pribeh, tentokrat v podani hlavnej zenskej postavy, ktora prechadza zivotom trochu pasivne. Hlada svoj zmysel zivota, potyka sa so zenskostou a rodicovstvom. Autorka prostrednictvom postav vyslovuje zaujimave a kontroverzne myslienky. V Japonsku urcite tazko prijimane. U nas na zamyslenie. Dolezita kniha pre poukazanie na problemy, ktorymi sa zeny trapia. Čítať viac
28

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
Overený zákazník
24.4.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha sa zaoberá zložitými problémami súčasnosti ako sú neplodnosť, sexizmus a túžba žien priblížiť sa vizážou súčasnému ideálu krásy.
Jej prvá časť nás oboznámi s náročným detstvom hlavnej postavy Nacuko a s rolami žien v jej okolí. Dejová linka sa neskôr presúva do dospelosti, kedy ju príde navštíviť do Tokia sestra aj s dcérou. Sestra túži po plastike pŕs, zatiaľ čo jej dospievajúca dcéra sa so zmenami svojho tela vyrovnáva len s ťažkosťami a svoje prsia nenávidí.
V druhej časti knihy má Nacuko o 7 rokov viac a túži po dieťati. Nemá však partnera a pre slobodné ženy v Japonsku nie je možné absolvovať umelé oplodnenie, tak zvažuje anonymného darcu spermií. Má totiž pocit, že už sa nachádza vo veku, kedy je najvyšší čas počať.
Autorka nám cez vnútorné monológy hlavnej postavy predsúva zaujímavé podnety k zamysleniu týkajúce sa etiky, ženstva, aj feminizmu. Približuje súčasnú japonskú spoločnosť, kultúru a materstvo z nezvyčajného uhla pohľadu.
Kniha nie je žiadna jednohubka a niektoré pasáže sa čítajú ťažšie, ak ju chcete vnímať naplno. Na môj štýl boli kapitoly príliš dlhé a niekedy som s ňou bojovala. Prečítať ju mi trvalo o poznanie dlhšie. Ale som rada, že som si k nej našla cestu, obohatila ma a ukázala pohľad na tieto témy z iných perspektív. Podľa môjho pocitu je hlavne pre ženské čitateľky.
Čítať viac
18
Vlčí brloh - Elodie Harper, 2023
Práve čítam
Vlčí brloh

Som knihomoľka už od dôb, čo viem čítať. :) Počas detstva som prečítala najmä mnoho klasiky, ktorá ostala v mojom srdci až doteraz. V tínedžerskom veku som začala čítať aj modernú literatúru mnohých žánrov. :)

Mária Sadecká
Overený nákup
10.2.2022
Úžasne citlivá
Nevedela som, čo od tejto knihy čakať - či ma bude baviť, či sa mi bude páčiť (ani anotáciu som nečítala pred kúpou - a možno je to len dobre!)... Ale knihu môžem len odporučiť. Je napísaná citlivo a realisticky, až má človek pocit, že sa stáva Nacuko. Ja som s ňou prežívala intenzívne všetky jej strasti a veľmi sa mi páčil aj preklad, ktorý na mňa pôsobil prirodzene. Aj ostatné postavy som si obľúbila a samotný dej bol rozhodne originálny. Myslím, že som si z knihy odniesla pekné myšlienky do života. Čítať viac
Nora Straka
Overený zákazník
9.1.2022
Nevšedná kniha
Už si ani nepamätám, kedy som si naposledy s takou chuťou prečítala knihu - kniha má dva samostatné príbehy, ktoré spája hlavná hrdinka. Druhý príbeh má originálnu zápletku, na takúto tému som ešte nečítala žiadnu podobnú knihu. Autorka ponúka miestami dosť obnažený svet japonských žien a každý kto si to prečíta môže nadobudnúť celkom komplexnú predstavu, ako sa ženám ťažko žije v spoločnosti, ktorú stále ovládajú muži a konzervatívne predsudky. Preto niektorí milovníci Japonska, ktorí na ňom vidia len to pekné môžu byť asi dosť prekvapení. Je to napísané zaujímavým štýlom v ktorom sa miešajú rôzne časové línie a úvahy hlavnej hrdinky. Mne to sadlo na 100%. Nevšedná kniha so silným príbehom, ktorá určite stojí za to prečítať si ju. Čítať viac
ZUZANA
Neoverený nákup
19.12.2021
O ženách
Zaujímavé čítanie, nie celkom ľahko letné, každá z troch žien bojuje s niečim vo svojom živote, nečítate síce jednym dychom, ale pomaly sa Vám dostane pod kožu. Čítať viac
12.10.2021
Letný príbeh. Názov knihy, pri ktorej si pomyslím, bez toho, aby som si prečítala anotáciu, že pôjde o nejaké ľahké letné čítanie, dajme tomu k bazénu. Aj keď pri @odeon.sk to takto nikdy nebolo. Je pre mňa zárukou kvality, hlbšieho čítania, ktoré nikdy nepreletím len tak, ale dám si načas a myšlienky potrebujem vstrebať. Rovnako to bolo aj pri tejto knihe.

Tak hlbokú, intímnu knihu venovanú skôr ženám som ešte nečítala. Aj keď zo začiatku sme sa veľmi nekamošili. Myslela som, že to nebude nič pre mňa až nastal zlom a ja som sa do nej úplne začítala, vcítila som sa do každej jednej postavy a uvedomila som si, aké ťažké je byť súčasnou ženou. Tlaky vyvíjané z okolia častokrát spôsobujú ženám komplexy a ovplyvňujú ich život bez ohľadu na vek. Je fascinujúce koľko "rolí" musí zastať jedna žena. Nie je ľahké byť matkou, partnerkou atď ale vždy ostať ženou. Autorka geniálne opísala vnútorný svet postáv, bola dokonalou sondou do ženského vnímania a dostala ma svojou úprimnosťou. Zaujímavé pre mňa bolo aj prostredie, kde sa dej odohrával, keďže z Japonska som veľa kníh nečítala.

Táto kniha je pre mňa jednou z najzaujímavejších kníh tohto roka, ktorá si však vyžaduje aj dostatok priestoru na čítanie, aby ste ju mohli správne pochopiť a možno sa práve vy v nej aj nájdete, hoci ste si to doteraz neuvedomovali.
Čítať viac

Vydavateľstvo Odeon

Čítať viac
Kúpte spolu
Letný príbeh - Mieko Kawakami, Odeon, 2021
Neopúšťaj ma - Kazuo Ishiguro, Odeon, 2018
32,80 €

„Nejlepší možný z pokrokových názoru je ten,který má v sobě dostatečnou dávku provokatívnosti, aby jeho stoupenec nohl byt hrdý na svou odlišnost,ale přitahuje i takové množství přivržencu, aby riziko osamocené vyjimečnosti bylo hned zažehnáno hlasitým souhlasem vítězicího množství.“