Rytierov sľub - Jana Pronská

13,25 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Rytierov sľub

Odkedy rytier Sigurd z Rodby prisahal svojmu majstrovi, že pomstí jeho smrť, žije iba preto, aby tento sľub dodržal. Nešťastná hra v kocky majstra Josifa z Aradu s hazardným... Čítať viac

4,8 27 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2022
264 strán
4-5 hodín čítania

Odkedy rytier Sigurd z Rodby prisahal svojmu majstrovi, že pomstí jeho smrť, žije iba preto, aby tento sľub dodržal. Nešťastná hra v kocky majstra Josifa z Aradu s hazardným hráčom a podvodníkom Valeriánom z Hrušova spustila udalosti, ktoré mali ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
13,90 €

13,25 €

-5 %
Na sklade, posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Tvorba prvej dámy slovenskej historickej romance Jany Pronskej je nerozlučne spätá so stredovekým Slovenskom. Na stránkach jej kníh ožívajú naše hrady a zámky a vytvárajú príťažlivú kulisu pre podmanivé ľúbostné príbehy, plné temných tajomstiev, intríg, nenávisti a lásky. V plnej miere to platí aj o najnovšom románe Rytierov sľub, odohrávajúcom sa na Hrušovskom panstve.

Odkedy rytier Sigurd z Rodby prisahal svojmu majstrovi, že pomstí jeho smrť, žije iba preto, aby tento sľub dodržal. Nešťastná hra v kocky majstra Josifa z Aradu s hazardným hráčom a podvodníkom Valeriánom z Hrušova spustila udalosti, ktoré mali za následok smrť majstra i jeho dcéry. Vykonávateľom majstrovej poslednej vôle sa stal Sigurd. Josif z Aradu ho v nej ustanovil novým majiteľom svojej výhry – Hrušovského panstva so všetkým, čo k nemu patrí, teda aj s dovtedajšou paňou Hrušova Marínou. Hrad, ktorý rytierovi tak nečakane spadol do lona, sa však zmenil na bojisko: Marína nechce ustúpiť a pokorne prenechať svoj domov cudzincovi, o ktorom nič nevie, zatiaľ čo Sigurd, hnaný pomstou a nenávisťou, sa zdráha uveriť, že mladá žena nenesie na manželových výčinoch žiadnu vinu.

Postupom času vyplávajú na povrch rodinné tajomstvá z jednej i druhej strany. Intrigy, hlboko zakorenená nenávisť a krivda, čo sa v Hrušove dedila z pokolenia na pokolenie, postavia mladým ľuďom do cesty takmer neprekonateľné prekážky. Dokážu sa preniesť cez minulosť, ktorá skrýva temné tajomstvá, a uveria, že pravá láska všetko prekoná?
Čítať viac
Počet strán
264
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
324 g
ISBN
9788022024396
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1502495
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
26,50 €

Hodnotenia

4,8 / 5

27 hodnotení

22
5
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Daniela
Neoverený nákup
pred týždňom
Rytierov sľub
Knihy tejto spisovateľky mám rada - páči sa mi atmosféra hradov, starých čias, ale aj vierohodne opísané dobové reálie. Vyrušuje ma však fakt, že romány sa väčšinou podobajú ako vajce vajcu. Rytierov sľub je znovu to isté, čo tu už neraz bolo - on, odvážny hrdina, chrabrý bojovník, ktorého srdce ožije až keď stretne ju - ťažko skúšanú krásavicu. Obálka knihy je krásna, rovnako ako atmosféra stredovekého hradu Hrušov, ktorý som navštívila. Nechýba ani hrad Gýmeš, Živánska veža a pekne vykreslený život na hrade aj v podhradí či dobové stravovanie. Prečítala som už viac kníh Jany Pronskej a túto zaraďujem k tým slabším. Čítať viac
5
23.1.2023
Pravá láska všetko prekoná
Aj v tejto knižke sa nám Jana Pronská predviedla ako skvelá rozprávačka neobyčajných historických príbehov, tentoraz z oblasti Hrušova. Človek sa začíta hneď od začiatku a knihu z rúk nepustí pokiaľ sa nedostane na jej koniec. Napätie a odkrývajúca sa pravda nikomu nedovolí knihu pustiť z rúk.

Ukázala nám, ako to na takom panstve fungovalo a predostrela nám aj romantický príbeh medzi Sigurdom a Marínou - ich vybojovanú lásku, ktorá prežila odhalenie temných tajomstiev z minulosti, mnoho intríg a klamstiev.

Každá postava dostala čo si zaslúžila podľa toho, ako žila a ako konala. Mali sme možnosť sledovať,ako rozhodnutia jednotlivcov ovplyvnili celé rodiny a nieslo sa to s nimi dlhé roky, až pravda ich všetkých oslobodila.
Čítať viac
Lenka GŠ
Neoverený nákup
9.1.2023
Ďalšia skvelá kniha od slovenskej spisovateľky Jany Pronskej. Knihu som dostala na Vianoce a ani táto kniha ma nesklamala. Je v nej nádych histórie,je tam napätie, láska. Všetko čo tam má byť. Určite ju odporúčam každej čitateľke, ktorá má rada historické romantické príbehy. Čítať viac
18
Malý život - Hanya Yanagihara
Práve čítam
Malý život

Deň si neviem predstaviť bez toho aby som neprečítala aspoň pár strán. Knihy mi ponúkajú skvelý únik z reality.

Simona Poliaková
Overený zákazník
14.12.2022
Krásné čítanie
Pani Pronská píše proste perfektné.Príbeh vás vďaka atmosfére dostane od prvej strany a nepustí až kým si neprečítate posledné slova. Je to romantické čítanie popretkávané intrigami a súbojmi. Ak ste od autorky nič nečítali a máte v obľube romantické historické čítanie rozhodne dávam autorku do pozornosti :) Čítať viac
Katarína Bellabásová
Overený nákup
12.12.2022
Dobrá ako vždy
Kniha ma opäť nesklamala. Bola úžasná. Veľmi sa mi páčila, autorka píše veľmi dobre, páči sa mi jej štýl, napínavý dej a dojímavý koniec. Čítať viac
10
10.12.2022
Marína z Hrušova to veru nemala ľahké. Vychovala ju stará matka s palicou v jednej a s trstenicou v druhej ruke. Týrala ju, vydala ju za hazardného hráča, nerešpektovala ju a aj napriek tomu sa jej držala ako čert kríža, pretože ju potrebovala. Myslela si totiž, že Hrušov bude navždy jej. No nečakala, že hrad získa jedným hodom kociek mladý a urastený rytier. Ktorý okrem hradu dobil aj srdce mladej Maríny.

Možno si niektorí poviete, že knihy od Janky Pronskej sú na jedno kopyto, no nie je to tak úplne pravda.

Áno, všetko sú to historické romance ukončené happy endom, no každý z týchto príbehov má iné pozadie. Každý z nich sa odohráva v inej dobe, na inom mieste, na inom hrade, v inom regióne a na toto všetko treba vykonať aj historický výskum. Každá kniha je fascinujúca tým, kde sa odohráva a na akom historickom základe sa príbeh zrodil. Rytierov sľub mňa osobne, ako rodáčku z tekovskej župy fascinuje najviac. Príbeh sa odohráva na hrade Hrušov, ktorí je v súčasnosti ako jedna z najkrajších a najnavštevovanejších zrúcanín v okolí Zlatých Moraviec. Okrem Hrušova sa v knihe spomína aj hrad Gýmeš, dedina Zlatno, Skýcov a mesto Nitra. Toto všetko je mne srdcu blízke a možno aj preto sa mi príbeh čítal úplne inak, ako ostatné.

Janka opäť nesklamala a príbeh môžem len odporučiť. Ak teda neviete, čo kúpiť mamke na Vianoce, tak nemáte o čom. Rytierov sľub je to pravé.
Čítať viac
Katarína
Neoverený nákup
6.12.2022
Rytierov sľub
Ďalšia skvelá kniha od Jany Pronskej. Knihu - tak ako tie predchádzajúce - som zhltla za dva dni. :-) Dej je skvelý od začiatku do konca a v porovnaní s predchádzajúcou knihou je i zápletka menej komplikovaná, rozuzlenie je načasované úplne geniálne a z môjho pohľadu bez zbytočných príkras. V skratke - autorka v ničom nesklamala, tak, ako vždy. Jej knihy sú ozdobou mojej knižnice od autorkiných pisateľských prvopočiatkov. Čítať viac
Tesy
Neoverený nákup
5.12.2022
Rytierov sľub
Jana Pronská sa patrí medzi mojich najobľúbenejších autorov historických romancií. Jej romány sú vzrušujúce. Čerpajú námety z rôznych období. Autorka má nielen rozsiahle vedomosti o každej popisovanej historickej udalosti, ale je zároveň aj skvelou rozprávačkou. O tom sa môže každý presvedčiť, keď si prečíta jej posledný román "Rytierov sľub". Spomenutý príbeh ma nadchol rovnako, ako všetky jej predchádzajúce romány.
Román "Rytierov sľub" sa odohráva na Hrušovskom panstve. Príbehy rytiera Sigurda z Rodby, hazardného hráča Valeriána Levického z Hrušova, ako aj pani Maríny som sledovala s veľkým záujmom. Rytier Sygurd nečakane získal počas hazardnej hry nielen hrad, ale aj mladú ženu, ktorá o manželovej hráčskej vášni nemala ani tušenie. Nechcela sa zmieriť s tým, že o všetko, čo s veľkým úsilím vybudovala, príde.
Marína od detstva zažila len nenávisť, krivdu a zlé zaobchádzanie zo strany starej matky. Príčinu jej konania a rodinné tajomstvo zistila až neskôr. Marína spočiatku vzdorovala Sigurdovi. Postupne sa však medzi nimi objavili sympatie, ktoré vyústili do pravej lásky. Takisto, ako aj predchádzajúce námety pani Jany, aj tento príbeh skončí šťastne. Román ma zatiahol do deja už od samého začiatku. Preto román " Rytierov sľub" vrele odporúčam všetkým milovníkom historických romancí.
Čítať viac
Juliana
Neoverený nákup
5.12.2022
rytierov sľub
Mám rada túto autorku a vždy sa teším na niečo nové od nej. Tieto romány z našej histórie sú pre mňa ako balzam na dušu. Zvlášť ma potešilo, že dej situovala do prostredia, v ktorom momentálne žijem už 50 rokov. Mojou srdcovkou je Oravský hrad, odkiaľ pochádzam a už vopred sa teším ak niečo napíše z tohoto prostredia. Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac
Kúpte spolu
26,50 €

„Cesty vedú ďalej, ďalej, pod mračná, cez zrázne žľaby a po púti dlhej, smelej, domov zrazu mocne vábi.“

Hobit - J.R.R. Tolkien
Hobit
J.R.R. Tolkien