To Be a Man - Nicole Krauss, Bloomsbury, 2021

12,50 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
To Be a Man - Nicole Krauss, Bloomsbury, 2021
To Be a Man - Nicole Krauss, Bloomsbury, 2021

To Be a Man

Deftly weaving from one end of life to another - from ageing parents to newborn babies, from a young girl's coming-of-age to an old woman's unexpected delivery of a strange new... Čítať viac

Vydavateľstvo
Bloomsbury, 2021
240 strán
3-4 hodiny čítania

Deftly weaving from one end of life to another - from ageing parents to newborn babies, from a young girl's coming-of-age to an old woman's unexpected delivery of a strange new second youth, from mystery and wonder... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina

12,50 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Ďalšie knižné vydania
To Be a Man - Nicole Krauss, Bloomsbury, 2020
Brožovaná väzba
Angličtina, 2020
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Všetky temné miesta - John Boyne, Slovart, 2023
To Be a Man - Nicole Krauss, Bloomsbury, 2021
12,50 €

Viac o knihe

Deftly weaving from one end of life to another - from ageing parents to newborn babies, from a young girl's coming-of-age to an old woman's unexpected delivery of a strange new second youth, from mystery and wonder at a life at its close or at a future waiting to unfold, Nicole Krauss's stories illuminate the moments in the lives of women in which the forces of sex, power and violence collide.

Beautiful, taut and dark, spinning across the world, from Switzerland, Japan and New York to Tel Aviv, Los Angeles and South America, To Be a Man fearlessly delves into questions of masculinity and violence, regret and regeneration, control and desire.
Čítať viac
Počet strán
240
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
129×198 mm
Hmotnosť
174 g
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
976859
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Bloomsbury
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,7 / 5

6 hodnotení

3
0
2
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

13

Ak raz knihu začnem čítať, nikdy ju nenechám nedočítanú. Čítam poéziu, prózu i drámu, novšiu, staršiu, i literárnu klasiku, pôvodom domácu i zahraničnú. Skrátka všetko bez rozdielu. Hrubšie knihy doma, tenšie v MHD a čakárňach. V posledných rokoch ma najviac tematicky zaujali knihy rozhovorov a životopisy, lúskam však aj severské thrillery. Čítam naozaj rozmanito. A predovšetkým, rád.

Dominik Kuchta
Overený zákazník
17.3.2023
5/10
Nevšedné poviedky zo židovského prostredia, často opisujúce aj vnútro postáv. Nejedna núti čitateľa k zamysleniu, autorka vhodným spôsobom približuje danú kultúru či nepriamo poukazuje na rozdiely v spoločnosti. Čítať viac
11.11.2021
Nicole hovorí hlasom nás všetkých!
Newyorská spisovateľa Nicole Krauss sa do povedomia mnohých čitateľov dostala prostredníctvom svojho úspešného románu "Dejiny lásky". Pochádza z rodiny židovských emigrantov čo sa často odzrkadľuje aj v jej dielach. Hlavnou témou jej románov je predovšetkým židovská kultúra v historickom a rodinnom kontexte. V novších publikáciách sa však zamierava aj na oblasť ženskej a mužskej totožnosti, vzájomných medziľudských vzťahov a rôznych dôležitých a často prelomových životných udalostí.

Jej najnovšia zbierka "Byť mužom" je súhrnom desiatich poviedok, ktoré sú rôznorodé nielen obsahovo, ale aj z hľadiska postáv či prostredia, v ktorom sa dej odohráva. Prostredníctvom našich postáv sa ocitneme v New Yorku, Južnej Amerike či dokonca Tel Avive. Spoznáme životy matiek, manželiek, dcér, no tiež otcov, manželov, starých otcov. Jednotlivé príbehy sú vyrozprávané zo ženskej aj mužskej perspektívy čo nám dokáže pomôcť pochopiť jednotlivé myšlienkové pochody oboch pohlaví. Občas je až zarážajúce, ako realisticky dokáže Nicole písať o mužsko-ženských myšlienkach a pocitoch.

Čo všetko znamená byť ženou či byť mužom? A čo sa stane v prípade ich vzájomných vzťahov? Aká komplikovaná spleť pocitov dokáže medzi nimi vzniknúť? Odpovede na tieto otázky nám Nicole bravúrne predstavila v zmesi týchto mnohotvárnych osudov. Naši hlavní protagonisti prechádzajú vždy nejakou zložitou fázou v živote. Mladá žena sa stýka so starším mužom, ktorý ju začne obsedantne kontrolovať. Starší muž sa prebudí v nemocnici po operácii nádoru v čase, keď sa mu v tej istej nemocnici narodí vnuk. Zoznamujeme sa s dievčaťom, ktorému sa práve rozchádzajú rodičia, a ktorí aj napriek odlúčeniu zostali priateľmi. Azda najemotívnejšia poviedka s názvom "Amour" rozpráva o láske či neláske Sophie a Ezru z pohľadu mladého muža, ktorý sa so Sophie stretol po rokoch v utečeneckom tábore. Rovnomenná poviedka "Byť mužom" sa brilatne dotýka mužnosti prostredníctvom príbehov nemeckého boxera.

Kniha je zaujímavým pohľadom do najhlbších zákutí ľudskej duše, ženskej i tej mužskej, boľavé, citlivé, emotívne, zdôrazňujúce ľudskú prirodzenosť a intimitu. Skvelá Nicole Krauss hovorí hlasom nás všetkých.
Čítať viac

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou. “

Roviny života - Julian Barnes, 2014
Roviny života
Julian Barnes