Svätá Katarína Alexandrijská – panna a mučenica - Žaneta Šušoliaková
Svätá Katarína Alexandrijská – panna a mučenica
1,50 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Meno Katarína (z gr. Katharos) znamená čistý, mravný. Svätá Katarína patrí spolu so sväticami Barborou (patrónkou baníkov), Dorotou (patrónkou záhradníkov) a Margitou (patrónkou žien v núdzi) do skupiny štyroch veľkých panien. Už od vrcholného... Čítať viac

1,50 €
Posielame do 9 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Meno Katarína (z gr. Katharos) znamená čistý, mravný. Svätá Katarína patrí spolu so sväticami Barborou (patrónkou baníkov), Dorotou (patrónkou záhradníkov) a Margitou (patrónkou žien v núdzi) do skupiny štyroch veľkých panien. Už od vrcholného stredoveku ju radíme k najuctievanejším sväticiam.

Viac sa o jej živote dozviete z brožúry Svätá Katarína Alexandrijská – Panna a mučenica. Titul zahŕňa aj modlitby. Katarína je vzývaná napr. pri bolestiach hlavy a horúčke. Je to patrónka dievčat, panien a manželiek, zdravotných sestier, slúžok, učiteľov, študentov a žiakov, teológov, filozofov a rečníkov, kazateľov, vedcov, právnikov, notárov, advokátov, univerzít, knižníc a nemocníc a všetkých povolaní majúcich do činenia s kolesom alebo nožom – napr. kolárov, hrnčiarov, mlynárov a mnoho iných.
Čítať viac
16 strán
Väzba
šitá väzba
Rozmer
117×210 mm
ISBN
9788081920721
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
963911
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Zaex

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

Ako sa vám páčila kniha?

„Múdrosť totiž človeku nie je až taká užitočná; múdri ľudia nezájdu ďalej ako hlúpi o to, o čo sú múdrejší, ale oveľa, oveľa menej. Je to preto, lebo život nedáva dosť priestoru zájsť ďaleko; roztiahneš ruky, a jednu hrsť máš na slnku, druhú v hmle...“

Krajina maľovaná čajom - Milorad Pavić