Krehkosť a monumentálnosť - 1. Krehkosť

K vzťahu piesne a symfónie v hudbe 19. storočia

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Hudobné centrum, 2021

Ďalšie formáty

Kniha
16,77 €

Prvý diel trojzväzkovej monografie. Kniha čitateľovi predkldá vlastnú, presvedčivými argumentami podloženú periodizáciu hudby v 19. storočí, opierajúcu sa o presnú terminológiu, výstižné pomenovanie ideových trendov a...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Prvý diel trojzväzkovej monografie.

Kniha čitateľovi predkldá vlastnú, presvedčivými argumentami podloženú periodizáciu hudby v 19. storočí, opierajúcu sa o presnú terminológiu, výstižné pomenovanie ideových trendov a umeleckých štýlov či načrtnutie politicko-spoločenského kontextu. Silnú osobnostnú pečať autorky cítiť aj v koncipovaní vývoja piesne v 19. storočí. Čitateľ týmto získava ucelenú predstavu o vývoji piesne, jej kategorizácii z pohľadu textovej predlohy i hudobného spracovania, dostáva konkrétne a zrozumiteľné odpovede na vzťah hudby a slova a ich hierarchické postavenie, a to všetko podané logickým, ba miestami až detektívne vťahujúcim štýlom. Výsledkom je detailný, prameňmi podložený a zároveň komplexný pohľad na vývoj piesne v 19. storočí, napísaný s erudíciou, prehľadom, a najmä originálnym názorom, ktorý z tejto monografie tvorí jedinečné dielo a je nezastupiteľným zdrojom poznania príslušného segmentu hudby v uvedenom období.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

-5 %
16,77 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
14,40 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
309
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
898177
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Hudobné centrum
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka