Moc korupcie - Gabriel Šípoš, Ľuboš Kostelanský, Michal Piško
Audiokniha
Moc korupcie - Gabriel Šípoš, Ľuboš Kostelanský, Michal Piško
Audiokniha

Moc korupcie

V tomto unikátnom príbehu nazriete do kuchyne Transparency International Slovensko, organizácie, ktorá sa už vyše 20 rokov snaží poukazovať na korupciu a zneužívanie moci. ... Čítať viac

Vydavateľstvo
Transparency International Slovensko, 2021
Interpret
Dĺžka
7:41

V tomto unikátnom príbehu nazriete do kuchyne Transparency International Slovensko, organizácie, ktorá sa už vyše 20 rokov snaží poukazovať na korupciu a zneužívanie moci. Autori prezradia, ako skutočne prebiehalo ich stretnutie s Ficom... Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Slovenčina

0,01 €

Ihneď na stiahnutie

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o audioknihe

V tomto unikátnom príbehu nazriete do kuchyne Transparency International Slovensko, organizácie, ktorá sa už vyše 20 rokov snaží poukazovať na korupciu a zneužívanie moci.

Autori prezradia, ako skutočne prebiehalo ich stretnutie s Ficom, ako pozerali futbal s Dzurindom a jedli párky s Kaliňákom. Priznajú si aj zlyhania a konflikty, ale aj komplikované vzťahy s inými neziskovkami či médiami. Zistíte, ako vychádzajú s politikmi a aký vplyv na ich prácu má George Soros. Dočítate sa o kauze Predsedníctva so Zuzanou Hlávkovou, alebo čo pomohlo odkryť schránkové firmy za Váhostavom.

Kniha prináša nielen zaujímavý príbeh, ale chce aj inšpirovať nových protikorupčných aktivistov, presvedčiť a motivovať rezignovaných a informovať dezinformovaných.

Autormi kníh sú:

Gabriel Šípoš – od r. 2009 je riaditeľom Transparency. Organizáciu opúšťa v máji 2021.

Ľuboš Kostelanský – Po 15-ročnej praxi v Trenčianskych novinách, denníkoch Pravda a HN a v TASR sa od r. 2018 v Transparency venuje samospráve, justícii ako aj investigatívnej činnosti.

Michal Piško – Po 11 rokoch v Denníku SME pôsobí r. od 2015 v Transparency, kde sa venuje samospráve a štátnym firmám, rebríčkom transparentnosti, ako aj výskumu o korupcii. Od 1. apríla 2021 sa stáva novým riaditeľom organizácie.

Audioknihu pripravili interpret Vladimír Seman a režisérka Anna Kvašňovská.

Audiokniha je dostupná zdarma. Transparency za to môžete podporiť tu, kde nájdete viac aj o tlačenej knihe (https://transparency.darujme.sk/mockorupcie/), alebo venovaním 2 % z vašich daní (https://transparency.sk/sk/2percenta/).
Čítať viac
Dĺžka
7:41
Naše katalógové číslo
870747
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Transparency International Slovensko
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

Ako sa páčila audiokniha vám?

„Na veľa ciest v živote sa dá zohnať mapa, ale najvzácnejšie sú tie, ktoré nečakáme. “