Maličká Slzička / A Tiny Teardrop

Nacizmus a jeho ničivé dôsledky v životoch stredoeurópskych hudobníkov (1933 – 1945)

Okamžitý download
PDF
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Hudobné centrum, 2017

Ďalšie formáty

Kniha
22,52 €

Kniha prináša životné príbehy šiestich hudobníkov a tanečnice, pochádzajúcich z bývalého Československa, ľudí, ktorí milovali umenie, ale aj bojovali o svoj holý život.

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Hudobné centrum predstavuje novú knihu muzikologičky Agaty Schindlerovej, ktorá je výsledkom vyše dvadsaťročného bádania v archívoch po celom svete. Kniha prináša životné príbehy šiestich hudobníkov a tanečnice, pochádzajúcich z bývalého Československa, ľudí, ktorí milovali umenie, ale aj bojovali o svoj holý život. Niektorí z tých, čo a vrátili z koncentračných táborov začali nový život, v ktorom sa im podarilo pretaviť desivé skúsenosti na silu pomáhajúcu zabudnúť. Iní sa však stiahli do ústrania, pretože všetku svoju životnú energiu minuli na boj o prežitie. Autorke sa podarilo dostať po kožu každej z prezentovaných osobností a je na čitateľovi posúdiť, ako citlivo a s akým hlbokým humanizmom všetky tie príbehy píše. Kniha je poctou umelcom, ktorí čelili neopísateľnému poníženiu, nepredstaviteľnej bolesti a smrti, a to len preto, že boli židia. Vďaka tejto knihe môžu ich mená pretrvať v pamätiach budúcich generácií. Dvojjazyčné, slovensko-anglické vydanie obsahuje reprodukcie dokumentov, fotografií a notových autografov, ktoré umocňujú silu autorkinej výpovede.

Music Centre Slovakia presents the new book by Agata Schindler, the result of a unique research she has been conducting for over twenty years in archives all over the world. The book takes a look at the life stories of six musicians and a ballet dancer, all from former Czechoslovakia; their fight for bare life and their love for art. Of those who came back from concentration camps, some managed to begin to live again and transform their harrowing experiences into a force that helped them to forget; others, however, withdrew from life because their vital energy had been spent in the effort to survive. Agata has masterfully palpated the pulse of each and every selected artist. How sensitive she is, how perceptive, and with what human depth she tells their tales, is up to the reader to judge. Her book is a memorial dedicated to the artists who, for nothing else but their Jewishness, were subject to unspeakable humiliation, unimaginable pain, and death. The book is a huge contribution in keeping these artists alive in the memories of future generations. This bilingual (Slovak-English) edition contains reproductions of documents, photographs, music scores, etc. that make the life stories even more poignant.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

-2 %
22,52 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
20,00 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
2373-4 hodiny čítania
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
848887
Téma
umelci
Jazyk
slovenčina, angličtina
Vydavateľstvo
Hudobné centrum

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

Čítaj viac

„Slová knihy nás vždy vzrušia; dôležité však je, aby nás zmenili.“

Konfucius