Ľudové misie a obnova farnosti - Ladislav Csontos
Ľudové misie a obnova farnosti
10,01 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ľudové misie a obnova farnosti

v skúsenosti slovenských jezuitov prvej polovice 20. storočia – inšpirácia pre novú evanjelizáciu

Ladislav Csontos

Prof. ThDr. Ladislav Csontos PhD. je slovenský jezuitský kňaz a profesor katolíckej teológie na Trnavskej univerzite v Trnave, Teologická fakulta. Venuje sa filozofickej antropológii, filozofii kultúry a problematike spirituality a pastorácie rozvedených katolíkov. V týchto oblastiach publikoval...

Ani v minulosti nefungovalo každé farské spoločenstvo dokonale, preto boli potrebné prostriedky na jeho obnovu. Jedným z účinných nástrojov boli tzv. ľudové misie, ktoré sa tiež nazývali sväté misie, ako o tom dodnes svedčia mnohé misijné kríže pri...

Čítaj viac

10,01 €

Bežná cena Bežne 10,50 €

Ušetríte 5 %

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ani v minulosti nefungovalo každé farské spoločenstvo dokonale, preto boli potrebné prostriedky na jeho obnovu. Jedným z účinných nástrojov boli tzv. ľudové misie, ktoré sa tiež nazývali sväté misie, ako o tom dodnes svedčia mnohé misijné kríže pri starých i nových farských kostoloch. Ľudové misie patria medzi diela, ktoré v Spoločnosti Ježišovej vznikli ako odpoveď na znamenia čias. Ich inšpiráciu nachádzame v ignaciánskej spiritualite, podľa rovnomennej knihy s názvom Duchovné cvičenia, kde sv. Ignác podáva heslovite základné princípy: „Človek je stvorený, aby chválil Boha, nášho Pána, vzdával mu úctu a slúžil mu, a takýmto spôsobom si spasil dušu.“ Cvičenia v pôvodnej podobe boli ponúkané individuálne, neskôr sa pre veľký ohlas začali dávať v skupinách v podobe kázaných duchovných cvičení, ktoré sa nakoniec stali inšpiráciou ľudových misií. Prostredníctvom kázní sa totiž prenášala ich dynamika do obnovy vo farnosti.

Monografia Ľudové misie a obnova farnosti v skúsenosti slovenských jezuitov prvej polovice 20. storočia – inšpirácia pre novú evanjelizáciu, ktorej prílohou je Pamätník z ľudových misií medzi Slovákmi doma a za hranicami od P. Ľudovíta Eiselleho vychádza ako príspevok k sláveniu jubilejného jezuitského apoštolského diela Teologického inštitútu svätého Alojza - 75 rokov od jeho založenia. Jeho pokračovaním je Teologická fakulta Trnavskej univerzity so sídlom v Bratislave, ktorá si v tomto roku pripomína svoje dvadsiate výročie.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
248
ISBN
9788081910906
Naše katalógové číslo
843189
Väzba
brožovaná väzba
Rok vydania
2017
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Universitas Tyrnaviensis - Facultas Theologica

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“