Sv. Terézia od Ježiša - Immakulata Adamska
Sv. Terézia od Ježiša
6,50 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Sv. Terézia od Ježiša

4-5 hodín čítania

Sv. Terézia Avilská, reformátorka karmelitánskej rehole, kráča po stopách svojich rodných bratov dobyvateľov Nového sveta oveľa náročnejším spôsobom. Nový svet svojho vnútra, nekonečné hĺbky duchovných priestorov, odhaľuje a...

Čítaj viac

6,50 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Sv. Terézia Avilská, reformátorka karmelitánskej rehole, kráča po stopách svojich rodných bratov dobyvateľov Nového sveta oveľa náročnejším spôsobom. Nový svet svojho vnútra, nekonečné hĺbky duchovných priestorov, odhaľuje a dobýja za cenu obáv, či sa nezaplieta do pascí zlého ducha, za cenu rizika, že sa proti nej vzbúria menej horlivé spolusestry, obyvatelia Avily aj vlastné zdravie. Výsledok však stojí za to: vnútorná premena aj kríž prekračujúci všetky ľudské predstavy, Španielsko posiate reformovanými Karmelmi (holubníkmi Panny Márie), vrúcna túžba ospevovať Božie milosrdenstvo až na kraj sveta a srdce doslova prerazené šípom Božej lásky.

Pre tých, čo túžia po nájdení seba samých i po pravdivom dobrodružstve, niet nič lepšieho ako cesta vnútornej modlitby. Život tejto Božej tuláčky, učiteľky Cirkvi, mystičky a očarujúcej ženy nám ponúka príklad hodný nasledovania.

Sr. Immakulata Adamska (1922 2007), absolvovala štúdium filológie na Univerzite Adama Mickiewicza v Poznani (Poľsko). V roku 1948 vstúpila k bosým karmelitánkam v tom istom meste. Pôsobila ako formátorka, novicmajsterka, prekladateľka diel sv. Terézie Benedikty od Kríža (Edity Steinovej). Je autorkou mnohých kníh o karmelitánskych svätých.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha Kláštor bosých karmelitánov Lorinčík, 2020
6,50 €

Posielame do piatich dní

Kniha Karmelitánske nakladateľstvo, 2014
-5 %

Vypredané

Ďalšie
Kúpte spolu
11,74 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
312
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kláštor bosých karmelitánov Lorinčík
Väzba
brožovaná väzba
ISBN
9788097221249
Naše katalógové číslo
840017
Hmotnosť
13 g
Rok vydania
2020

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
11,74 €

„Kompilátor je autor kníh z cudzích citátov, aforista je autor citátov z cudzích kníh.“

Wiesław Brudziňski