Teológia pre vedecký vek - Arthur Peacocke
Teológia pre vedecký vek
13,30 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
13,30 €

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Arthur Peacocke (1924 - 2006) bol jedným z najvplyvnejších a najuznávanejších vedcov a teológov v jednej osobe v 20. storočí. Právom ho označovali za jedného z priekopníkov moderného dialógu medzi vedou a teológiou (náboženstvom). Ako významný odborník v oblasti fyzikálnej biochémie viedol laboratóriá na univerzitách v Birminghame a Oxforde, ktoré sa sústredili najmä na výskum DNA a termodynamiku fyzikálnych systémov. Od agnostických postojov z obdobia svojich univerzitných štúdií pri hľadaní odpovedí na otázky mimo dosahu prírodných vied postupne prešiel - aj vďaka neskoršiemu štúdiu teológie -k aktívnemu obhajovaniu viery pri zachovaní osobnej integrity, a to aj pri úrovni súčasných vedeckých poznatkov. Podľa neho každá teológia, ktorá do seba nezačlení vedecké názory a stanoviská, je odsúdená na zánik. Bol nielen plodným autorom, ale okrem iného aj zakladateľom Spoločnosti vedcov vysvätených za kňazov, Centra Iana Ramseyho, interdisciplinárneho inštitútu na Teologickej fakulte Oxfordskej univerzity a spoluzakladateľom Európskej spoločnosti pre výskum vedy a teológie (ESSSAT). V roku 1993 dostal od anglickej kráľovnej Rad britského impéria a v roku 2001 získal Templetonovu cenu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Teológia pre vedecký vek - Arthur Peacocke
Hravé úlohy pre škôlkarov 2. -
15,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
472
Hmotnosť
555 g
Rok vydania
2010
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kalligram
Rozmer
138×208 mm
ISBN
9788081012518
Naše katalógové číslo
82014

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Teológia pre vedecký vek - Arthur Peacocke
Hravé úlohy pre škôlkarov 2. -
15,40 €

„Knihy nikdy nikomu nepožičiavaj, pretože ti ich nikto nevráti. Jediné knihy v mojej knižnici sú tie, ktoré mi požičali iní.“

France