Zimná voda - Susanne Jansson
Zimná voda

12,58 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Zimná voda

Martin, jeho manželka Alexandra a ich dve deti – trojročný Adam a šesťmesačná Nellie žijú na ostrove Orust na západnom pobreží Švédska. Raz keď je Martin s Adamom sám doma,... Čítať viac

Vydavateľstvo
Lindeni, 2021
288 strán
4 hodiny čítania

Martin, jeho manželka Alexandra a ich dve deti – trojročný Adam a šesťmesačná Nellie žijú na ostrove Orust na západnom pobreží Švédska. Raz keď je Martin s Adamom sám doma, rozhodnú sa, že si urobia piknik pri mori. Sú už na odchode, no... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina
12,99 €

12,58 €

-3 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Martin, jeho manželka Alexandra a ich dve deti – trojročný Adam a šesťmesačná Nellie žijú na ostrove Orust na západnom pobreží Švédska. Raz keď je Martin s Adamom sám doma, rozhodnú sa, že si urobia piknik pri mori. Sú už na odchode, no zazvoní telefón a Martin sa vráti do domu. Adam ostane chvíľu sám. Keď sa Martin vráti, po Adamovi akoby sa zľahla zem. Nikde ho nevie nájsť, rozbehne sa k moru, no ani tam nie je, na vode sa vznáša iba jeho vedierko... Naozaj sa chlapček utopil, alebo ho niekto umiesol?

Čítať viac
Originálny názov
Vintervatten
Počet strán
288
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
429 g
ISBN
9788056620953
Rok vydania
2021
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
809647
Štýl
mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Švédsko
Vydavateľstvo
Lindeni
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
26,48 €

Hodnotenia

3,3 / 5

6 hodnotení

1
3
0
1
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

13
8.12.2021
dokonalý príbeh plný nap
Overený nákup
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Martin, hlavný hrdina tohto príbehu dostane za úlohu postrážiť ich syna Adama pokým jeho manželka Alexandra pobudne istý čas s ich bábätkom na výlete so sestrou. Martin ako zodpovedný otec navrhne štvorročnému Adamovi výlet na mólo a piknik. Zatiaľ čo ho vyruší telefonát však po Adamovi vrámci niekoľkých sekúnd nezostane po Adamovi žiadna stopa. Kam mohol malý chlapec odísť? Alebo padol do neľútostného mora neďaleko domu?
Stopy vyšetrovateľov a ochotníkov pátracieho tímu vedú k nájdeniu jednej Adamovej topánky a jeho lopatky do piesku. Nič viac sa nenašlo. Ostal Adam na žive alebo sa utopil? Jeho telo sa nenašlo nikde a ani potápači nenašli žiadne stopy. Je nad slnko jasné, že podobná situácia by položila nejedného. Martin sa z pochopiteľných príčin zosype a čoraz viac sa vzďaluje aj jeho manželke, ktorá sa postupne presunie k svojim rodičom.
S Martinom na ostrove Orust postupne viac času trávi priateľka Maja. Fotografka, dobrovoľná pomocníčka v pátraní a rovnako aj bývalá policajná sila. Postupom času sa Martin dozvie, že v ich dome sa v mori utopilo záhadným spôsobom niekoľko ľudí a stalo sa to všetko v rovnaký dátum. Toto zistenie ho privedie k pátraniu po vlastnom synovi. Niečo mu našepkáva, že nočná mora sa smrťou milovaného syna skončiť nemohla.
Skvelý psychologický román, ktorý má nálepku sugestívny. Strach a napätie je priam citeľné z každej strany a až do samého konca vás nenechá chladným. Aj napriek tomu, že knižka je útla, autorke sa podarilo vykresliť príbeh hodnoverne. Určite si prečítam aj prvotinu Rašelinisko a žiaľ, bude aj posledná, keďže Zimná voda bola publikovaná až po autorkinej smrti.
Čítať viac
26
29.5.2021
Priznám sa, že ja som sa na túto knihu detailnejšie nepozrela, až do konca príbehu som netušila, o aký žáner ide a ako sa bude zápletka vyvíjať a veru dobre som urobila.
Susanne Jansson nás vo svojom diele Mrazivá voda unáša do mrazivého Švédska na chladné pobrežie, kde žijú manželia Martin a Alexandra spolu so svojimi dvomi deťmi Adamom a Nellie. Práve Adam je v tejto knihe kameňom úrazu, nakoľko len drobná nepozornosť mu kompletne zmení celý život. Zatiaľ čo ocko telefonuje, Adam zostáva sám na schodoch hrať sa s vedierkom. Martin sa ani nenazdá a syna nikde. Akoby sa po ňom zľahla zem. Vo chvíli, keď na hladine objavia kúsok z Adamovho oblečenia, akoby bolo všetko stratené.
Pošmúrna atmosféra sa mi dostala do hlavy hneď na začiatku a ovládala ma počas celého čítania. Autorka má výnimočný dar spraviť aj z veselého zážitku neuveriteľné temnú situáciu, ktorá perfektne zapadá do prostredia a z ktorej mrazí do špiku kosti. No nie vážne, viem si predstaviť, že aj príjemná rodinná oslava by sa zmenila na depresívnu chvíľku, čo však v tomto príbehu viac než vyhovuje, nemáte tak ani na moment šancu prestať myslieť na čokoľvek iné a plne sa sústredíte na to, čo sa autorka snaží povedať.
Ak hľadáte akčné vyšetrovanie z pohľadu detektíva, tak tento príbeh nebude pre vás to pravé orechové. Tu sa zameriavame skôr na hĺbavé úvahy o celom pátraní, o živote protagonistov a o tom, či bol naplnený. Sledujeme rozpadávajúci sa vzťah dvoch manželov, melanchóliu a postupné strácanie nádeje.
Autorka vyniká v opisoch, ktorých v knihy nájdete skutočne hodne. Zaznamenáva intelektuálny posun v charakteroch postáv a pozadie pátrania po malom chlapcovi, ktoré všetko zmenilo.
Určite odporúčam tým, ktorí majú chuť nahliadnuť do tajomného, chladného sveta a nechať sa unášať znamenitým temným príbehom.
Čítať viac
5
8.5.2021
Stojí za prečítanie
Kniha je zaraďovaná medzi detektívky a trilery, no nájdete tu aj prvky psychologického románu, nakoľko autorka, na pozadí zmiznutia malého chlapca, ponúkla sondu do vnútorného prežívania niektorých postáv.
Pomalšie napredovanie deja, ktoré je pre severskú literatúru už viac-menej typické, no vo mne autorkin štýl písania vzbudil zvedavosť, a tak prípadná slabšia dynamika deju neublížila. Kladne hodnotím zakomponovanie prekvapivých spojitostí s minulosťou, ktoré postupne vyplávajú na povrch, ako aj mysterióznych prvkov, ktorých bolo akurát na to, aby všetko pôsobilo uveriteľne. Je to kvalitná severská jednohubka, v ktorej autorka vsadila na vytvorenie stupňujúceho napätia.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

RECENZIA: Susanne Jansson – Zimná voda (Denisa Patáková), precitane.sk

Čítať viac
Kúpte spolu
26,48 €

„Masakre sa stali v Sýrii každodennou záležitosťou. Bombardovanie, raketové útoky i zbrane všetkého možného druhu rozsievajú smrť. Neutíchajúci hukot lietadiel prekazí akýkoľvek náznak dobrej nálady. Všetko krváca a umiera. Všetko okrem režimu.“