Všestrannosť

Prečo ľudia so širšími záujmami triumfujú v špecializovanom svete

David Epstein
Range - David Epstein
Range - David Epstein
Sportovní gen - David Epstein

David Epstein je držiteľom viacerých novinárskych cien za príspevky o športe a vede. Pracuje ako investigatívny reportér pre magazín Sports Illustrated, kde píše o športovej vede, medicíne a olympijských športoch.

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Premedia, 2020

David Epstein zistil, že vo väčšine odvetví – obzvlášť v tých komplexných a nepredvídateľných – vynikajú všestranní jedinci, nie špecialisti. V čase, keď sa odborníci čoraz viac izolujú, sa bude stále viac dariť tým... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 14,95 €

David Epstein zistil, že vo väčšine odvetví – obzvlášť v tých komplexných a nepredvídateľných – vynikajú všestranní jedinci, nie špecialisti. V čase, keď sa odborníci čoraz viac izolujú, sa bude stále viac dariť tým... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 14,95 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

David Epstein, autor prevratnej knihy Športový gén, skúmal pri písaní svojej novej knihy najúspešnejších svetových športovcov, umelcov, hudobníkov, vynálezcov a vedcov. Zistil, že vo väčšine odvetví – obzvlášť v tých komplexných a nepredvídateľných – vynikajú všestranní jedinci, nie špecialisti. Svoju cestu si síce často vyberú neskoro a preskakujú z jednej činnosti na druhú, namiesto toho, aby sa sústredili na jednu, ale zároveň sú tvorivejší, svižnejší a dokážu vytvoriť prepojenia, ktoré ich špecializovanejší kolegovia nevidia.

Epstein prichádza k záveru, že nezvládnutie skúšky je najlepší spôsob učenia sa. Tí, čo často menia prácu, majú nakoniec kariéru, ktorá ich najviac napĺňa. Vynálezcovia s najväčším vplyvom prechádzajú z jednej oblasti do druhej namiesto toho, aby prehlbovali svoje vedomosti v jedinom odbore. V čase, keď sa odborníci čoraz viac izolujú, a počítače získavajú schopnosti kedysi vyhradené úzko špecializovaným ľuďom, sa bude stále viac dariť tým, čo dokážu myslieť širokospektrálne a využiť rozmanité skúsenosti.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
14,95 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
8,90 €
Ďalšie
Originálny názov
Range
256 strán
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
804283
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Premedia

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

11 hodnotení

6
0
0
1
0

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

9
Prečo spíme - Matthew Walker
Práve čítam
Prečo spíme

fanatik do čítania, do knižnice chodím od 4 rokov ročne prečítam viac ako 80 kníh https://www.instagram.com/2miso2/?hl=sk

Michal Siroky
6.11.2020
Všestrannosť vs Špecializácia
Tiger Woods alebo Roger Federer Bez ohľadu na to či máte radšej golf alebo tenis, v prístupe týchto dvoch superšportovcov je niečo zásadne iné...
Kniha síce porovnaním prístupu Tigera a Rogera začína, ale oveľa zaujímavejšie je to potom ďalej v znalostnej ekonomike, príbehu z časov sovietskej kolektivizácie alebo NINTENDA.
Výborné čítanie, prečo hlboká špecializácia sama osebe neposunie svet a je nutná spolupráca s jedincami čo najrôznejších záujmov. Ako by mohla vyzerať spolupráca UI a ľudí a v akých systémoch je lepšie vedieť veľa o niečom ale nič o všetkom. Jedna z najkrajších myšlienok je zamyslenie nad úlohou, významom a silou myslenia v analógiách.
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Ať člověk utíká, jak chce, sobě samému neunikne. Je to jako se stínem. Pořád se vás to drží.“

Po otřesech - Haruki Murakami
Po otřesech
Haruki Murakami