Knihy
E-knihy

Neviestky Osvienčimu

Lindeni, 2020
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #2
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Lindeni, 2020

Ďalšie formáty

Kniha
11,51 €

O hrôzach nacistických koncentračných táborov sa už napísalo veľa. Tento román je však prvou knihou venovanou tematike Komanda Puff, verejného domu pre väzňov, ktorý otvorili na Himmlerov príkaz vo viacerých koncentračných táboroch...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

8,10 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Platená láska. Platba za život.O hrôzach nacistických koncentračných táborov sa už napísalo veľa. Tento román je však prvou knihou venovanou tematike Komanda Puff, verejného domu pre väzňov, ktorý otvorili na Himmlerov príkaz vo viacerých koncentračných táboroch vrátane Osvienčimu.Atraktívna mladá Poľka Eliza sa po sérii osudných chýb ocitne v pekle Osvienčimu. Vo vlaku, ktorý vezie väzňov do tábora, spozná Magdalenu, mimoriadne krásnu devätnásťročnú dievčinu. Šokované biedou, hladom a nesmiernym utrpením bojujú v príšerných podmienkach o prežitie. Ich krása však nezostane dlho nepovšimnutá: padnú do oka veliteľovi Komanda Puff Wolfgangovi Steinhoffovi, ktorý im ponúkne prácu. Za obslúženie desiatich mužov denne získajú poriadne jedlo, šaty a trocha dôstojnosti. A po odslúženom polroku ich vraj prepustia na slobodu!
Netušia, že si za svoje telá práve kúpili vstupenku do ďalšieho pekla, z ktorého iba zázrakom vyviazne živá len jedna z nich. Eliza si všetky udalosti zaznamenala do denníka, ktorý sa po vojne dostane do rúk Steinhoffovej matky. Verí, že v ňom nájde dôkaz o synovej nevine. Lenže to, čo sa dozvie, ju oberie o všetku nádej...
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

-15%
11,51 €

Dočasne vypredané,
opäť bude 20.11.2020

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
8,10 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
Neviestky Osvienčimu - Dominik W. Rettinger
Anjel v podsvetí - Juraj Červenák
19,09 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość
Rok vydania
2020
Počet strán
320
Vydavateľstvo
Lindeni
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
792551

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

11 hodnotení

4
4
1
0
0

2
18.9.2020
Neviestky
Na tuto temu som citala desiatky knih a tato je ina, podla mna svojim sposobom atypicka. Jednak tym, ze je prva knizka, ktoru som citala o Problematike Komanda Puff a jednak aj samotnym spracovanim, ake si autor zvolil. Knizka je sice skratka “ina” ako väcsina knih na temu holokaustu, koncentracnych taborov, ale podla mna je perfektna a stoji za precitanie. Velmi ocenujem aj obcas sa vyskytujuci sarkazmus hlavnej hrdinky, uvedomujuc si vaznost tejto temy, ale pravom, som mala pri citani aj usmevne momenty. Môzem len odporucat :). Čítaj viac
Zdenka
11.9.2020
Jedinečný vojnový román, ktorý si vás získa
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Strhujúci vojnový román, ktorý Vám nedá spávať, ak ho celý nedočítate. Dynamický opis deja hrdinky zocelenej ťažkým životom je pochmúrny, zato svieži a plný túžby po živote. Dejová línia s vedľajšou postavou matky je miestami nudná a máte chuť preskočiť pár odstavcov a dozvedieť sa čo sa stalo s hlavnou hrdinkou.
Myslím, že samotné rozprávanie hlavnej hrdinky by tejto knihe dalo väčšiu iskru.
Čítaj viac
7
8.9.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kníh o hrôzach koncentračných táborov je v súčasnej dobe naozaj dosť a vždy ide, čo sa obsahu týka, o náročné a pochmúrne čítanie. No o Komande Puff som sa dočítala prvý krát až v tejto knihe a ani som netušila, že niečo také, ako verejný dom, dokonca pre väzňov fungoval aj v Osvienčime. Áno, ako majú ľudia potrebu jesť a piť, majú aj ďalšie človeku prirodzené potreby a jednou z nich je túžba po fyzickom kontakte. Tie, čo mali za úlohu ukojiť takéto potreby svojich zákazníkov, ktorých bola desiatka denne, hnala iná túžba. Nebolo to slušnejšie oblečenie, či viac jedla, ako by dostali v barakoch, bola to túžba prežiť. Mali totiž sľúbené, že ak si odslúžia šesť mesiacov v tomto zariadení, môžu požiadať o prepustenie a získať tak vytúženú slobodu. Hlavné bolo nebrániť sa a poddať. Najviac zvratené na tom všetkom bolo asi to, že si po túto "dobrovoľnú" službu chodili tí, ktorí boli na "tej istej strane rieky", väznení muži, ktorí prišli tak ako ony o všetko. Nemali by stáť jeden pri druhom a kryť si chrbát?
.
Autor príbehu mladej Elizy, ktorá sa do takého verejného domu dostala, čerpal námet z rozhovorov a dokumentov, aby zachytil v tejto knihe čo najviac autenticky život a vzťahy v tábore a aj vo verejnom dome. Ten, koho zaujíma tematika koncentračných taborov, by si rozhodne túto knihu nemal nechať ujsť.
Čítaj viac
Diana
5.9.2020
Moj nazor je, ze na tuto temu je uz privela knih. V maloktorej sa docitate nieco nove. Takisto je to v tomto pripade. Pre citatela, ktory sa zaobera touto temou nic nove. Je to smutny pribeh, ale nic nove. Čítaj viac
Tomto
16.9.2020
Vážne? Nič nové? Ako je to možné? Komando Puff nebolo doteraz popísané takto, ako potom že nič nové? Čítaj viac
6

Ťažko sa vyberá päť diel a zopár obľúbených autorov. Milujem literatúru! Deň bez knihy je pre mňa neúplný. Aspoň stránku musím prečítať :-)

Ivana Zacharová
2.9.2020
Veľmi náročné čítanie, smutné...
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
S knihami s tematikou z druhej svetovej vojny sa v posledných rokoch akoby vrece roztrhlo. Niektorí autori svojich čitateľov šetria a namiešajú trocha jemnejšiu zmes slov a viet, iní si servítku pred ústa (teda pero) nedávajú. K posledným menovaným patrí aj Dominik W. Rettinger. Pri čítaní Neviestok Osvienčimu azda budete zatvárať oči, alebo s hrôzou preskakovať celé pasáže. Na paškál si zobral jedinečnú tému, ktorej sa v beletrii doposiaľ nik nevenoval. Jedná sa o Komando Puff – verejné domy pre väzňov, ktoré otvorili na príkaz samotného monštra Himmlera vo viacerých koncentračných táboroch. Všetky spracované udalosti sú založené na autentickom rozprávaní preživších a ich potomkov. Autor si naštudoval množstvo materiálov a v doslove uvádza, že spôsob fungovania Komanda Puff v románe verne kopíruje pôvodné pravidlá. Mne je ešte stále do plaču. Po tejto knihe som sa zaprisahala, že nadlho končím s témou vyhladzovacích táborov.
Ženám pracujúcim v Komande Puff po vojne odmietli priznať status obetí nacizmu. Ale prečo? Veď si len chceli zachrániť holý život. O tomto som vôbec netušila a je mi obetí i pozostalých veľmi ľúto. Práve v románe sa autorovi naskytol priestor na zdôraznenie hanby a zúfalstva, ktoré museli vo svojich mysliach prežívať. To pohŕdanie vlastnou osobou, to poníženie, čo museli strpieť. Nie každá bola pred vojnou prostitútkou. Neviestkami sa v táboroch stávali aj prísne nábožensky vychované dievčatá, ktoré táto „práca“ určite psychicky zdevastovala. Jedinú Magdalénu vykreslil v takomto duchu. Eliza sa javila ako veľmi tvrdá. Chápem, chcela prežiť, rozumiem, mala za sebou minulosť, akú mala… Aj napriek tomu si myslím, že žena má oveľa viac čo ponúknuť ako iba svoje telo. Eliza necíti výčitky a ak, tak len zriedkavo. Škoda, že priestor väčšmi nevyužil. Viac ako strieľaniu, mučeniu hladom, popravám na šibenici, splyňovaniu či bičovaniu sa mohol zamerať na „umučenie“ žien po psychickej stránke. Na ich vytiahnutie zo zabudnutia, na zmenu pohľadu verejnosti, na preukázanie súcitu, ktorý si zaslúžia rovnako ako všetci ostatní, čo zomreli v nacistických táboroch.
Druhú dejovú linku tvorí príbeh Anny, matky nacistu, ktorí bol zodpovedný za ženy z Komanda Puff. Jej postava prešla veľkým vývinom. Veľmi dobre sa to čítalo.
Žiada sa mi napísať, že je to výborný román, ale slovo výborný sa mi pri tejto príležitosti nehodí. Je výnimočný (hádam je to vhodnejšie) svojou témou. Núti nás premýšľať o hraniciach ľudskej beštiality a utrpení, ktoré dokáže človek prežiť. Nové generácie nikdy nesmú zabudnúť na to, čo sa dialo počas fašistického besnenia. Určite poznáte ten citát, že ak ľudstvo zabudne na minulosť, je odsúdené ju znova prežiť… Nezabúdajme. Nemôžeme.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Neviestky Osvienčimu - Dominik W. Rettinger
Anjel v podsvetí - Juraj Červenák
19,09 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green