Predajca šťastia - Davide Cali
Predajca šťastia

12,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Predajca šťastia

Príbeh, ktorý nabáda, aby sme boli šťastní, tešili sa z detailov života a dňa, predstavuje predajcu, ktorý ponúka šťastie v pohári. Nakoniec zistíme, že šťastie leží vo vnútri... Čítať viac

Vydavateľstvo
Občianske združenie Slniečkovo, 2020
28 strán
24 minút čítania

Príbeh, ktorý nabáda, aby sme boli šťastní, tešili sa z detailov života a dňa, predstavuje predajcu, ktorý ponúka šťastie v pohári. Nakoniec zistíme, že šťastie leží vo vnútri nás a v malých veciach... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,00 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Príbeh, ktorý nabáda, aby sme boli šťastní, tešili sa z detailov života a dňa, predstavuje predajcu, ktorý ponúka šťastie v pohári. Nakoniec zistíme, že šťastie leží vo vnútri nás a v malých veciach. Zručné ilustrácie s romantickou a rozprávkovou črtou prenášajú čitateľov do rozprávkového sveta, kde život plynie pomalým a hlbokým rytmom.
Čítať viac
Počet strán
28
Väzba
pevná väzba
Rozmer
240×330 mm
Hmotnosť
560 g
ISBN
9788089314515
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
766497
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Občianske združenie Slniečkovo
Účel knihy
na rozvoj dieťaťa
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

10

Recenzie a ukážky kníh : instagram : baby_books_life facebooku : Baby Books Life

Michaela baby_books_life
19.4.2021
Predajca šťastia
Overený nákup
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Predajca šťastia

Úprimne neviem vám povedať od akého veku sú deti schopné pochopiť koncept šťastia a veci tomu podobné nehmotné ako láska, zdravie. A že tieto veci sa naozaj nedajú kúpiť a keď si myslíme, že ich kupujeme, kupujeme si len ilúziu. Tak ako je to v tomto príbehu.

Určite vám však viem povedať, že to je krátky príbeh, málo textu a nádherne celostranové ilustrácie, na ktorých je vyobrazený život vtákov no nie typickým spôsobom vlastným pre život vtákov ale veľmi nápadne podobajúcim sa na život ľudí.

Dcéra túto knihu momentálne vyberá každý večer na čítanie a viem aj prečo , pretože sa na tie ilustrácie nevie vynadívať.

Pán hrdlička je predajca šťastia, predáva ho v pohároch, veľkých, malých i rodinných baleniach. Jeho zákazníci sú rôzny, pani Prepeličkova kúpi jedno veľké balenie, pani Oriešková si môže dovoliť len malé balenie, pani Dudková kúpi celý tucet, pán Sedmohlások zjednavá cenu. Šťastie sa však nepredáva za zníženú cenu :) Sú aj takí čo staršie nechcú, umelec škorec je presvedčený, že umelec musí trpieť. Pán Hrdlička už odchádza domov, keď tu mu vypadne z dodávky jeden pohár. Zodvihe ho myšiak a beží domov. Otvorí ho a vidí, že pohár je prázdny. Pán Myšiak je šťastný, prázdny pohár je presne to čo potreboval. Šťastie si nosíme každý v sebe !

Kniha je vhodná asi tak od 4 rokov.

IG : baby_books_life
Čítať viac
7
24.2.2021
Tenká kniha na viac rokov
Overený nákup
Toto je jedna z tých kníh, ktoré oslovia čitateľov naprieč generáciami. Tí najmenší ocenia obrázky - donekonečna môžete s nimi objavovať detaily, začínajúci čitatelia málo textu a dobrý pocit z toho, že rýchlo prečítali celú knihu, no a dospelí si tam určite nájdu niečo "medzi riadkami". Čítať viac

Recenzie, kritiky

David Cali: Predajca šťastia (Monika Freml), krajinacitatelov.sk

„V Prahe a ešte na niektorých iných miestach som sa naučil byť sám. Byť sám sebou som sa doteraz nenaučil. Sám viem byť aj v dlhom rade na kapry. Ide to bez námahy, nemusím sa na to ani sústredí - pokiaľ si ma nevšímajú, na množstve ľudí okolo nezáleží. No na to, aby sme boli sami sebou, potrebujeme druhých.“

RAJc je preč - Pavel Vilikovský
RAJc je preč
Pavel Vilikovský