Účtovnícke chyby I. - vyhnite sa aj nasledovným - Emil Burák
Účtovnícke chyby I. - vyhnite sa aj nasledovným
20,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Účtovnícke chyby I. - vyhnite sa aj nasledovným

Emil Burák

Je daňový odborník s 30-ročnou praxou. Tento pragmatik – je známy ekonóm, skúsený manažér, vysokoškolský učiteľ, lektor, odborník na vzdelávanie a znalostný pracovník. Doteraz napísal k 31.5. 2019 spolu 22 kníh (+ 6 kníh ako spoluautor) a viac ako 1900 odborných článkov doma i v zahraničí....

Vydavateľstvo
Tesfo, 2020
1. diel série
Účtovnícke chyby

Titul je NOVINKOU, predstavuje efektívnu pracovnú pomôcku pre účtovníkov – podni-kateľov i zamestnancov. Tiež umožňuje čitateľovi lepšie spoznať trochu viac aj určité zákulisie účtovníckej komunity a vidieť slovenským účtovníkom (-čkam)...

Čítaj viac

20,00 €

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Titul je NOVINKOU, predstavuje efektívnu pracovnú pomôcku pre účtovníkov – podnikateľov i zamestnancov. Tiež umožňuje čitateľovi lepšie spoznať trochu viac aj určité zákulisie účtovníckej komunity a vidieť slovenským účtovníkom (-čkam) viac do hlavy i duše, pochopiť ich správanie, postoje a konanie. Na Slovensku funguje niekoľko desiatok tisíc účtovníkov a účtovníčok v praxi, či už ako podnikatelia (SZČO – samostatne zárobkovo činné osoby, freelanceri) alebo zamestnanci. Za roky 1989 – 2019, t. j. za celé uplynulé tridsaťročie však títo akútne postrádali špeciálne svoj titul, nie z technického účtovania (takýchto je na trhu dostatok), ale najmä z problémových situácií z ich bežnej práce a praxe okolo účtovania. Preto vznikla táto kniha s početnými príkladmi z 30-ročnej slovenskej praxe.

Kto je účtovník? Osoba, ktorá vyrieši Váš problém o ktorom neviete, spôsobom, ktorý nechápete. Skutočné účtovníctvo je a priori o konzervatívnom postoji, primárne najmä o dôvtipe a ostrovtipe. Ale o slovenských účtovníkoch doteraz za roky 1989 – 2019 neexistovali žiadne knihy.

Hlavným cieľom knihy je – pomôcť účtovníkom, ekonómom a poradcom. Zámerne prináša – nie najmä ÚČTOVNÉ chyby z neživého procesu, ale primárne ÚČTOVNÍCKE chyby v rámci živého procesu. Zároveň chce kniha pomôcť aj iným podnikateľom a firmám zorientovať sa ľahšie v tom, ako si hľadať a vyberať akurátny typ účtovníka. Ako rozlíšiť a identifikovať rýchlo a ľahko, kto je v účtovníctve macher (profesionál) a kto fušér (amatér).

Z obsahu vyberáme: O zvládaní rôznych nekorektných klientov účtovníka si prečítate v štvrtej kapitole, o účtovníckych manieroch, ale i úprimnej spovedi anonymnej vynikajúcej účtovníčky i neanonymného skvelého účtovníka sa dozviete v siedmej kapitole, o radách ako odlišovať kvalitných poradcov od nekvalitných, viac nájdete v ôsmej kapitole, o účtovníckej odolnosti v deviatej a o účtovníckych osobných rizikách v desiatej kapitole.

Prečo sa táto kniha oplatí kúpiť (PR-desatoro) predovšetkým?
- Je PRVÁ na danú tému za posledné tridsaťročie
- Je doteraz JEDINÁ svojho druhu na slovenskom trhu
- Je písaná pohodovo, príjemne a zrozumiteľne
- Obsahuje veľa vhodných jednoduchých príkladov
- Ide o nevídanú a neslýchanú pracovnú pomôcku pre účtovníkov
- Pochádza z diela skúseného autora 24 kníh a vyše 2000 odborných článkov
- Napísal ju autor seriálu „Daňové včeličky pre usilovné účtovníčky“, ktorý v roku 2019 uverejnil najlepší vedecko-odborný mesačník k meritu veci v SR – časopis ÚAD (Účtovníctvo-audítorstvo-daňovníctvo)
- Ukazuje aj ekonomicko-psychologicko-daňové aspekty účtovníckej práce
- Prináša aj inšpirácie pre biznis model podnikateľov k účtovníctvu
- Radí ako múdro vybrať účtovníka alebo vymeniť nevhodného za vhodného

Titul prináša nie v tom najužšom slova zmysle, ale práve v tom najširšom slova zmysle pohľad na vybrané problémy účtovníckych zlyhaní a omylov POUČNE - vtipne i dôvtipne.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
170
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
270 g
ISBN
9788089253975
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
757277
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Účtovnícke chyby
Vydavateľstvo
Tesfo

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

6 hodnotení

5
0
0
0
1

Miroslav
26.1.2021
Kniha o účtovníckych chybách ma potešila. Autor zhromaždil veľa dobrých príkladov z účtovníckych omylov rôzneho charakteru. Dá sa z toho veľa naučiť a poučiť. Odporúčam všetkým študentom ekonómie a v praxi účtovníkom a ekonómkam do pozornosti. Čítal som viac daňovo účtovných kníh od pána Buráka, veľmi sa mi páčila aj kniha Daňová obrana. Prajem autorovi pevné zdravie a ešte veľa dobrých kníh. Čítaj viac
Margita Blažeková
4.8.2020
Margita Blažeková
Overený nákup
Knižku som zhltla za dva dni. Je veľmi príjemné a dôvtipne písaná, pričom autor trefne píše, čo skutočne účtovnícku prax neobchádza a s akými scenármi sa účtovník stretáva. Mňa ako čitateľa, ktorý sa s kontrolou účtovníctva dennodenne stretáva potešili veľmi príklady z praxe, čiže knižku určite odporúčam tak ako aj ostatné autorove tituly. Čítaj viac
Miroslav Gandžala
3.8.2020
Kniha, ktorá tu doteraz chýbala
Takáto kniha na slovenskom knižnom trhu rozhodne chýbala. Je to kniha, v ktorej si svoje nájdu nielen začínajúci účtovníci ale aj účtovníci, ktorí už majú dlhoročnú prax. Kniha veľmi zrozumiteľnou formou ukazuje pohľad z inej perspektívy na „robenie účtovníctva“. Je písaná veľmi príjemnou formou, ktorá je doplnená trefnými a konkrétnymi situáciami a príbehmi, ktoré vykonávanie účtovníckej práce prinášajú. V knihe sú použité situácie, ktoré sa môžu kedykoľvek reálne stať (ktoré sa aj stali) a ovplyvniť nielen prácu účtovníka, ale sú to situácie, ktoré môžu mať nepríjemné následky na fungovanie účtovnej jednotky, či podnikateľa. Kniha pojednáva nielen o bežných (a niekedy aj častých) chybách a zlyhaniach z praxe, ale aj o chybách a zlyhaniach, pri ktorých by nám ani nenapadalo, že by k nim mohlo niekedy dôjsť. Autor veľmi presne poukazuje aj na vzťah medzi účtovníkom a klientom, na to, ako veľmi dôležitá je dôvera, komunikácia ale aj nepodceňovanie práce účtovníka zo strany klienta. Autor uvádza aj problematiku komplikovanej legislatívy, elektronickej komunikácie, či otázky týkajúce sa daňovej kontroly. V knihe autor zachytil všetky akcepty práce účtovníka (zodpovednosť a právomoci účtovníka, poistenie jeho výkonu a pod.). Veľmi oceňujem, že sa autor v knihe venuje aj problematike z tzv. „druhej strany“, kde autor poukazuje na neserióznosť klienta, keď klient nemá snahu s účtovníkom komunikovať, nerešpektuje termíny a nedá na rady účtovníka, ktorý sa maximálne snaží, aby mal klient účtovníctvo v čo najlepšom stave. Veľmi dôležitou témou knihy je poukázanie na rozdiel medzi chybou a podvodom v účtovníctve. Medzi týmito dvoma pojmami je len veľmi tenká hranica. Autor poukazuje aj na to, akým spôsobom je možné nájsť dobrého účtovníka či účtovníčku. Táto kniha, rovnako ako aj jej druhý diel „Účtovnícke chyby II.“, by mali patriť do povinnej výbavy každého účtovníka a účtovníčky a ja osobne ju rád odporúčam aj klientom účtovníkov, aby videli ako je práca účtovníka náročná, nedocenená, a že to nie je len o „nahadzovaní“ čísel do nejakého účtovného programu. Čítaj viac
Gabi
15.7.2020
Kniha nie len pre ÚČTOVNÍKOV
Túto knihu odporúčam nie len pre účtovníčky ale najmä pre podnikateľov, zamestnávateľov ako si nájsť dobrého účtovníka a poznať ich najčastejšie chyby. Taktiež odporúčam pre širokú verejnosť pre lepšie vnímanie postavenia účtovníkov na Slovensku.

,,Keď účtovníčku úkoluje podnikateľ/zamestnávateľ ako kúzelníka, ale platiť ju chce ako upratovačku. ,, je super veta na zamyslenia sa.
Čítaj viac
Martina
29.6.2020
Konečne! Ďakujem, že sa konečne našiel múdry Slovák, ktorý napísal knihu o účtovníckych zlyhaniach. Je to výborná pomôcka ekonómom. Doporučujem všetkým čitateľom. Čítaj viac

Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green