Vianoce

Mrcha hnusná

Okamžitý download
EPUB
MOBI
TOP #43
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Budzak Dušan, 2020

Ďalšie formáty

Kniha
10,52 €

Neočakávane, navonok bezdôvodne, sa jedného dňa k starému mužovi nasťahuje do bytu mladá krásna žena. Napriek jej pôvabu a starostlivosti, ktorú starcovi venuje, on si na ňu nevie zvyknúť a oslovuje ju hanlivo - Mrcha hnusná. Krásavica..

Čítaj viac

Neočakávane, navonok bezdôvodne, sa jedného dňa k starému mužovi nasťahuje do bytu mladá krásna žena. Napriek jej pôvabu a starostlivosti, ktorú starcovi venuje, on si na ňu nevie zvyknúť a oslovuje ju hanlivo - Mrcha hnusná. Krásavica..

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Neočakávane, navonok bezdôvodne, sa jedného dňa k starému mužovi nasťahuje do bytu mladá krásna žena. Napriek jej pôvabu a starostlivosti, ktorú starcovi venuje, on si na ňu nevie zvyknúť a oslovuje ju hanlivo - Mrcha hnusná. Krásavica však preferuje tradičné oslovenie - Smrť. Po prvej averzii, vzniká postupne medzi starcom a jeho krásnou spolubývajúcou stále hlbšie puto, ktoré prerastá až do priateľstva. Mrcha starca chráni, bráni jeho česť a dôstojnosť a keď sa ho snaží niekto ponížiť tak zasiahne svojou nevídanou mocou a v lepšom prípade previnilca "škrábne", v horšom pobozká. Mrcha ukazuje Starcovi svet zo svojej perspektívy, zoznamuje ho so svojimi bizarnými priateľmi - španielom Epidemiom, krásnou Syfilis, snaživou Imunitou i jej dcérou Otužilosťou, ale aj s frivolným bonvivánom, ktorého volajú Billy Protekcia až po najvyššie sily dobra a zla. Starec a Mrcha si navzájom odkrývajú svoj svet až do chvíle kým starý muž nepochopí, prečo sa krásna čiernovláska nasťahovala práve k nemu a prečo ho chráni. Od toho momentu sa dej stupňuje a stáva sa napínavým rozprávaním, v ktorom nie je isté rozuzlenie až do samého záveru.
Mrcha hnusná je príbeh plný drsného i nežného humoru, napínavého boja dobra so zlom i úcty k poznaniu a podstate večnosti v nás.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
2019
Na sklade, posielame ihneď
10,52 €
-12 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
2020
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
EPUB
MOBI
6,90 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
2564-5 hodín čítania
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
746445
Štýl
filozofický, duchovný, humorný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Budzak Dušan

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

16 hodnotení

13
1
2
0
0

25
1.11.2021
Mrcha hnusná, svojím pravým menom Smrť, sa jedného dňa nasťahuje k Ludwikovi, takmer sedemdesiatnikovi na dôchodku.
Ich vzájomný vzťah je rozporuplný - občas láskavý, občas plný vzájomného obdivu a sem-tam nevraživý, veď kto nemá z času na čas náladu pod psa. Ludwik sa jedného dňa vyberie so svojou krásnou spoločníčkou po dôchodok a zakúpiť internet, ani jedno sa mu na počudovanie nepodarí vybaviť a tak to musia odložiť na ďalší deň. Avšak deň na to, ako i v nasledujúcich štrnástich dňoch zažívajú spolu rôzne, viac či menej reálne situácie, ktoré sú plné satiry, drsného i nežného humoru, absurdít, napínavého boja dobra so zlom i úcty k poznaniu seba samých.
“Jeho vidno, ju nie. On sa s ňou rozpráva a počuť ho, a aj ona sa s ním rozpráva, ale ju nepočuť. Vidieť však šesťdesiatdeväťročného chlapa, ktorý vyzerá oveľa starší, ako ide po ulici a rozpráva sa akoby sám so sebou, nie je nič zvláštne. Možno sa niektorí len pousmejú a niektorí ho aj vysmejú. Niekedy tým naštvú jeho neviditeľnú a nepočuteľnú spoločníčku. Vtedy zvyčajne dostanú srdcový záchvat, mozgovú príhodu, v lepšom prípade ich zrazí kamión a trpia menej.”
Okrem šarmantnej Mrchy hnusnej, teda pardon Smrti, sa čitateľ zoznámi aj s Epidemiom, Imunitou prezývanou Imu a jej dcérou Otkou teda Otužilosťou, ale i s bohyňou Syfilis, Fortunou, Rakovinou, Stresom a inými. Spolu s Ludwikom a Smrťou čitateľ navštívi rôzne miesta, zažije rôzne situácie, ktoré sú nielen na zamyslenie ale i pobavenie.
Ako som už spomínala, Ludwik sa zoznámi s rôznymi zástupcami chorôb či predstaviteľmi rôznych emócií a najviac sa mi asi páčilo jeho stretnutie so Strachom. Bolo zaujímavé sledovať ich duel pevnej vôle a odhodlania.
Autor sa venuje rôznym témam: náboženstvu a viere ako takej, LGBTI, rodine, priateľstvu a mnohým iným. Všetka česť p. Budzakovi za to, ako hladko všetky tieto témy zapracoval do kontextu - ani pri jednej nebudete mať pocit, že je tam nasilu alebo navyše.
-
Kniha sa číta veľmi dobre a dynamický dej vás nenechá vydýchnuť si. Čo považujem za jednoznačné pozitívum je fakt, že kniha okrem animačnej funkcie plní aj psychologicko-filozofickú funkciu a teda okrem pocitu z dobre investovaného času si odnesiete i nejaké tie ponaučenia a zopár skvelých myšlienok. No a samozrejme si odnesiete aj krásnu predstavu o nádhernej žene menom Mrcha hnusná.
-
“Abyssus, abyssum invocat! Peklo prináša peklo!”
Čítaj viac
Jana Sotáková
1.9.2021
Vtipná kniha a také ja môžem
Úplná oddychovka, ktorá sa dá čítať na pokračovania bez toho aby ste zabudli predchádzajúci dej. Také milé zo života... trochu naivné, trochu vtipné, trochu smutné, trochu vážne, trochu fantasy. Námet skôr pre starších, keď sa u dôchodcu objaví mladá, krásna Smrť a spolu bývajú, rozprávajú sa, pomáhajú si, cestujú v čase... Čítaj viac
8
1.6.2021
Vôbec som nevedela čo od /pre mňa neznámeho/ autora a samotnej knihy čakať. V prvom rade ma oslovil už dizajn a neskôr aj štýl, ktorý autor použil pri písaní tejto knihy. Dej bol jednoduchý, dynamický a veľmi pútavý. Miestami smutné pasáže striedali tie veselšie, ktoré v knihe prevládali. Vďaka autorovi sa na smrť aj rôzne choroby pozerám inak – veselšie. Kniha má len jednu „chybičku“ a to tú, že vzhľadom na jej skvelý obsah bola veľmi krátka. Uvítala by som minimálne ešte jeden diel – aj keď je pravda, že autor knihu ukončil dokonale a najlepšie ako bolo možné. Čítaj viac
Maja
31.12.2019
Mrcha
Mrcha je niečo iné ako všetky ostatné diela autora ale je to kniha ktorú som večer vzala do ruky a ráno odložila na nočný stolík prečítanu. Je to vážne aj komické skrátka niečo čo osloví veľa čitateľov. Čítaj viac

Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia